Krótki Strzał #7: Jano (OMP), Kuban, 3Y, Woytak/Eskaubei, Theodor, Supran, Skorup, Grosik, Cfany Gapa...

Siódmy odcinek Krótkiego Strzału to zarówno świeże rzeczy, jak i dalszy ciąg wartych do wspomnienia zaległości, które w miarę możliwości nadrabiamy. Tym razem czeka na Was sporo świeżej krwi (Kuban, Krychol, Supran, Grosik, Jey Joy, Wudoka), ale i wracający oldschoolowcy jak Jano z OMP czy krakowskie 3Y (Yez Yez Yo). Różnorodnie, ciekawie i ponownie wyjątkowo obszernie.

Jano - Na wyciągnięcie ręki... (prod. Bambeer)

 

Jano z klasycznego warszawskiego składu OMP wraca do gry z nowym albumem a my dostajemy porcję refleksji podaną charakterystycznym stylem w dość staroszkolnym klimacie. Płyty możemy spodziewać się w przyszłym roku.

Theodor : Łańcuch

"Wciąż trzyma łańcuch mnie, a chciałbym żyć tu naprawdę, z barwami wiatru biec , jakbym był wolny od zawsze" nawija dobrze znany z freestyle'owych bitew Theodor z Alkopoligamii w osobistym i refleksyjnym numerze "Łańcuch". Na plus słyszalna poprawa dykcji.

KUBAN - DOBzI LUDZIE

Luźny numer i luźne video od pochodzącego z Opoczna i dysponującego niebanalnym jak na polską scenę flow Kubana. Sprawdźcie kim są jego zdaniem "Dobzi ludzie".

Supran/JanTaxky - FU, BLE, OHYDA ( VIDEO )

Młody suwalski raper Supran na bicie Jana Taxky'ego postanowił rozprawić się ze "swago-modą" i tym, co denerwuje go w niej oraz w podejściu słuchaczy najczęściej.

Woytak/Eskaubei - Pies (prod. Pitzo)

Woytak reprezentujący skład Tubas Składowski łączy siły z Eskaubeiem, żeby w luźnym - i jeśli chodzi o formę i o o brzmienie - numerze ponawijać co nieco o "pieskim życiu".

Bułkowski - CV feat. Broda (Klip)

Bułkowski daje parę słów od siebie z humorem i przymrużeniem oka na temat sytuacji na rynku pracy, wszystko zobrazowane ciekawym klipem na patencie.

Jey Joy - Pomnik (Street Video)

"Pomnik" to pierwszy singiel z 20-letniego warszawskiego rapera Jey Joya z płyty "Samodestrukcja", która ukaże się w 2014 roku. Klasycznie bangerowe brzmienie i energiczna nawijka z ulicznym pazurem.

Ajken i Brownie postanowili przedstawić swoją wersję jednego z ciekawszych singli tego roku czyli "Bad" Wale z Tiarą Thomas, pochodzącego ze świetnego "The Gifted". "Bo to zła kobieta była".

Grosik - Ostatni Płomień prod. Ceha (Official Video)

Trzecie video promujące nadchodzącą płytę toruńskiego rapera Grosika "Droga krętych korytarzy". Jest to, jak mówi nam info prasowe: "kolejna próba odejścia od standardowych, stricte rapowych obrazków. Klip obrazuje drogę w poszukiwaniu sensu. W rolę 'poszukiwacza' wcielił się główny zainteresowany - Grosik. Ostatni płomień traktuje o wątpliwościach, zagubieniu, ale również o korzystaniu z życia." Muzykę wyprodukował Ceha, zaś za obraz odpowiada Dondi Video.

3Y Yez Yez Yo Promo Mix 10 pięter

Klasyczna krakowska ekipa 3Y, wcześniej znana jako Yez Yez Yo wraca z albumem "10 Pięter", w minionym miesiącu pojawił się promomix tego krążka, który też z opóźnieniem wam prezentujemy.

MOONGOOSE-ŚLĄSKI PULS feat.SKORUP/KAJUB

Soczysty, nasączony funkiem bit Moongoose'a z Żor a na nim śląski puls wyczuwają dobrze znany i ceniony Skorup oraz młody żorski MC Kajub. Buja, pulsuje i wprawia w dobry nastrój.

Cfany Gapa-ADHD (prod.Lubo)

Doświadczony reprezentant stołecznego podziemia Cfany Gapa na dobrze znanym, klasycznym samplu daje swoje "ADHD". Undergroundowy klimat i autorefleksyjny tekst.

Słów Sekwencje - Styl Seniorów (official video)

Podziemny skład Słów Sekwencje puszcza zobrazowany klipem numer "Styl Seniorów" z okazji 10-lecia twórczości. Miejsko, prosto, ze staroszkolnym posmakiem.

WUDOKA - NIESMAK

Nowocześnie, ale... ze smakiem. 21-letni raper z Wrocławia Wudoka nawija o tym, co wywołuje w nim "Niesmak" a wszystko z luzem i pazurem. Słychać warsztatowe niedociągnięcia, ale słychać i potencjał.

Zetha - Inaczej

Młody kielecki raper Zetha, reprezentant składu Viva La Bragga postanowił w klimatyczny sposób wyrzucić swoje refleksje na bit "Pound Cake" Drake'a.

Buła - Mgła (prod. ka-meal)

"Mgła to spontaniczny numer mówiący o blokadzie twórczej którą miałem przez ostatnie kilka miesięcy. Przeprowadzka, nowa praca, brak studia oraz nowe otoczenie nie pozwoliły mi się skupić na pisaniu nowych numerów. Powoli coraz częściej przysiadam do pisania tekstów, jednak na moja pierwsza solowa płytę będzie trzeba jeszcze poczekać. Nowa droga jest już wybrana. Trzeba ja tylko ubrać w słowa." - napisał Buła o ciekawym, refleksyjnym tracku na klimatycznym cloudrapowym bicie.

Krychol - Szczęście (Ft. Dj Klasyk) (Prod. MNLX)

O Krycholu już kiedyś wam pisaliśmy, w nowym numerze z płyty "Zamysł 2" rzuca porcję pozytywnej energii podanej na klasycznym soczystym eastcoastowym bicie autorstwa MNLX. Na gramofonach DJ Klasyk.

Razem Możemy Wiele (RMW) - MotywAkcja ( Prod. Luke Nexy )

"Razem Możemy Wiele (RMW) prezentuje mini klip do nowego utworu 'MotywAkcja'. Kawałek został napisany, aby wzbudzić motywację do działania i treningów wśród osób uprawiających sport taki jak sztuki walki, sporty siłowe czy ekstremalne. Utwór kierowany jest do amatorów jaki i zawodowców." - ja zawsze jestem za motywowaniem i działaniem a nie podłamywaniem i negatywną wibracją, a że klip rolę spełnia to warto rzucić okiem.

siedemjeden
WIELIK PROPSY, CZEKAM NA MŁODE WILKI
opocznoczlowieku
KUBAN KRÓL CHILL OUT'U!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>