Krótki Strzał #6: Shot, Żyt Toster/Danny, GDZ/Dena, Robak, Paweł Wu, Orzeu/Bonson, Solar/Białas...

Dawno nie było u nas Krótkiego Strzału... Wszystko przez wakacje i masę rozjazdów, które uniemożliwiały praktycznie trzymanie ręki na pulsie jeżeli chodzi o luźne rzeczy. Sporo czasu zajęło i dłuższej chwili wymagało, by udało mi się pozbierać liczne luźne tracki z tego okresu, które odkładałem sobie z adnotacją "Krótki Strzał". W końcu się udało, a wy dostajecie podsumowujący (choć rzecz jasna nie w pełni, na bank sporo przeoczyłem, ale nie było innej możliwości) sierpień, wrzesień i październik najdłuższy odcinek, który zamiast Krótkim Strzałem staje się prawdziwą serią.

Następny na pewno wskoczy dużo szybciej, a na razie przed Wami m.in.: Shot, Żyt Toster feat. Danny, GDZ feat. Młody i Lesuaff na bicie Deny, FXN/Klasiik, Robak z Inflacji, Czarny Porzecz i Dr Fatalny, Paweł Wu, Drugastrefa feat. Hazard i DJ Feel-X, Orzeu z pomocą Bonsona, Dedoen, Bałagany Na Bani feat. Kuba Knap, Solar/Białas... i długo by wymieniać do końca. Check it.

Shot - Punkt Zwrotny (Audio)

"To jeden z utworów, którym nie było pisane zdobić tracklisty mojej drugiej płyty solowej. To naturalna kolej rzeczy, bo kiedy przez długi czas formuje się zawartość merytoryczna albumu, tylko najbardziej spójne elementy mogą dać solidny całokształt. Przekażcie dalej ten kawałek jeśli uznacie, że sobie na to zasłużył!" - pisze Shot, nasz Młody Wilk 2011, przekazujemy więc.

Żyt Toster - Patrzą na mnie (ref. Danny, prod. BeJotKa)

"Patrzą na mnie" to luźny numer, którego produkcją zajął się BeJotKa, a w refrenie gościnnie udzielił się Danny. Jest on swoistą zapowiedzią nowych, świeżych rzeczy spod szyldu suwalsko-trójmiejskiego rapera. Do końca roku bowiem można spodziewać się ukończenia prac na płytą powstającą w klasycznej kolaboracji raper/producent. Mowa tu o albumie - Żyt Toster/EnZU - "Letarg/Przebudzenie". Stay Tuned!

GDZ - "Magia", feat. Młody, Lesuaff (produkcja Dena)

"Tworzenie to magia", nawija GDZ z Radomia, a podbudowę do tego robi mu Dena, którego chciałoby się posłuchać w większym wymiarze czasowym. Wrócił Deobson, może więc czas na tego, który wyprodukowal mu cały debiut? Kto wie, na razie mamy tylko ten jeden numer z udziałem GDZ'a, Młodego i Lesuaffa.

FXN/Klasiik - Mam Sny (muzyka: Cyga)

"Nagraliśmy jakiś czas temu kawałek na producencką płytę Cygi pt. "We Śnie Nie Można Umrzeć". Niestety, mamy pecha i ścieżki z bitem przepadły, więc numer finalnie nie pojawił się na płycie. Nie chcieliśmy, żeby nasze wysiłki poszły na marne, więc wrzucamy mimo to." - piszą FXN i Klasiik, a że wyszło naprawdę ciekawie to sprawdźcie.

Robak (Inflacja) - Nic Mnie Nie Czeka (prod. Nerwus) | Klub Dwadzieścia Kilka

Robak z Lublina zapowiada swój album "Klub Dwadzieścia Kilka" a robi to singlem będącym tribute'em dla jednego z moich ulubionych numerów z klasyki polskiego rocka. Gimby nie znajo, ale Chylińska to nie tylko jurorka z TV, propsy za ten motyw.

Czarny Porzecz & Doktor Fatalny - Geniusz Szaleniec (Ostatni Bohater)

"Czarny Porzecz postradał zmysły. Nalał wody, położył sie w wannie, chciał ze sobą skończyć. Widząc to, Doktor nie czekał ani chwili. Przybył z lekami w postaci muzyki i powiedział: - wylej to na kartke! Tak też uczynił." - sprawdźcie co tym razem wykombinowali Tomasina i DJ Wojak, ukrywający się tym razem pod dwoma alter ego.

Paweł Wu - Wiatr wieje (prod. 8611)

Połówka Projektu Ganges przywiała nam swój nowy numer pt "Wiatr Wieje" promujący nadchodzący album "Rzeźnik Drzew". Sprawdźcie co do powiedzenia ma tym razem Paweł Wu.

Dedoen - Ławka (prod. Dedoen) | Istotnie 2 - STREET SINGIEL

"Ławka to utwór, który wypuszczamy ze względu na pstryk w głowie i sercu. Mimo, iż znajdzie się on na "Istotnie 2", nie chcemy nazywać go singlem. Pod wieloma względami "Ławka" nie oddaje tego, jaki będzie album." - pisze Dedoen, którego kojarzyć możecie m.in. z gościnnego udziału na ubiegłorocznej płycie Młodych Wilków w numerze "N.E.O.N."

Drugastrefa ft. Hazard, Dj Feel-X - "W imieniu własnym"

Hazard (Pemer TCB Kartel i Kuba z Collegium Elemente) ze wsparciem DJ-a Feel-X'a w stylowy i miejski sposób promują album Drugastrefa "Na Ulicach Miasta 2", zbierający ludzi związanych z poznańską Drugąstrefą (m.in. Paluch, Rafi, Fazi, Małpa N.A.S.). Buja karkiem. Płyta od września dostępna do nabycia tutaj.

Orzeu - To my robimy rap (ref. Bons)

"Macie tu prawdę o polskim rapie. siódma rano! Bit żeśmy Matkowi zabrali, On jeszcze o tym nie wie i takie o to rzeczy odpierdalamy" - czyli szczeciński spontan bez kompromisów, na pierwszym planie Orzeu a wspiera go Bonson.

Bałagany na Bani - Daj spokój feat. Kuba Knap (prod. Miko)

Bałagany Na Bani i reprezentant Łajz-Lajfu... Sprawdźcie leniwy singiel z płyty warszawskiego kolektywu, gdzie gościnnie pojawił się Kuba Knap.

Solar/Białas - Co to jest ten SWAG? (prod. Just Blaze #SWAG) [VIDEO]

"SWAG, to jest wtedy gdy ruchasz dziwkę a po wszystkim mówisz jej ile ma Ci za to zapłacić." - czyli Solar i Białas w wersji przerysowano-parodystycznej z mocnym przymrużeniem oka. To co to jest ten SWAG?

The Prominentz - Podróż feat. DJ Domel (prod. Nu Wajb)

Podziemnie, soczyście, zajawkowo. Klimatyczne video w klasycznym stylu promujące płytę składu The Prominentz.

Dellis - To co ważne

Nowy luźny numer od młodej raperki Dellis, którą mogliśmy poznać w ŻywymRapie. Płyta w drodze.

Problem x Brudny Wosk x Małpy v.2

"Małpy v. 2" to nowa wersja numeru przedstawiająca kollabo Problem/Brudny Wosk, duetu pracującego nad "Zegar tyka LP", które ukaże się w tym roku.

Kadoen x Wejdę tam x TheKadMixtape

Nowy singiel od Kadoena z Białegostoku, zapowiadający jego materiał "TheKadMixtape". Newschoolowy klimat i refleksyjna treść. Cały album jeszcze w tym roku.

Wrona feat. Dekim - Dobry flow (prod. Tas)

„Dobry flow” to refleksja poznańskiej raperki Wrony na temat relacji damsko-męskich, oczekiwań wobec nich, a przede wszystkim manifest indywidualizmu i miłości do muzyki. Gościnnie w kawałku występuje Dekim z rybnickiej ekipy Pomau, a uzupełnieniem jest pełen smaczków soulujący beat wyprodukowany przez Tasa.

04. Kola - Entuzjasta refleksji (feat. Mam Na Imię Aleksander, prod. ka-meal)

Młody zamieszkujący Poznań MC Kola ogłasza się "Entuzjastą Refleksji", a robi to w singlu, w którym towarzyszy mu Mam Na Imię Aleksander.

Jurek Kiler - Supertramp (VIDEO MASH-UP)

Video-mash-up do numeru "Supertramp" ekipy Jurek Kiler, zarówno wizualnie jak tekstowo inspirowany filmem/książką "Wszystko Za Życie" [ Into The Wild (Supertramp) ]

Rain
Numer na bicie Deny bardzo spoko
znawca
danny król refrenów !!
Yela
Bałagany co za sztos.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>