Dena

Dena

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2015-11-24 18:25 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

W sieci pojawiła się epka duetu Eskaubei / Denz. Jest to koncepcyjny materiał, który powstawał w latach 2010-2011 i który miał nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Koncepcją współpracy Eskaubei i Denza (znanego wcześniej jako Dena) była swoista podróż w czasie do lat 2000-2005, kiedy Denz produkował klasyczne pozycje z kanonu polskiego hip hopu (Elemer, Echo, Eldo, Deobe/Dena) - w tym celu producent po latach odpalił ten sam sprzęt i to samo oprogramowanie, na którym powstawały owe klasyczne płyty i postanowił jednorazowo zrobić to znowu, w oparciu o tę samą bazę sampli. Eskaubei zaś położył klasyczne zwrotki chcąc możliwie jak najlepiej wpasować się w klimat, czerpiąc z doświadczeń wcześniejszej współpracy z Denzem i wzbudzając w sobie na nowo fascynację dokonaniami ekipy Obrońców Tytułu. Postanowiliśmy, szanując słuchaczy i prace zaangażowanych w materiał osób, udostępnić po kilku latach wstępnie zmiksowane wersje najlepszych wg. nas utworów – mówią autorzy.

Tagi:
dodano: 2013-11-05 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Dawno nie było u nas Krótkiego Strzału... Wszystko przez wakacje i masę rozjazdów, które uniemożliwiały praktycznie trzymanie ręki na pulsie jeżeli chodzi o luźne rzeczy. Sporo czasu zajęło i dłuższej chwili wymagało, by udało mi się pozbierać liczne luźne tracki z tego okresu, które odkładałem sobie z adnotacją "Krótki Strzał". W końcu się udało, a wy dostajecie podsumowujący (choć rzecz jasna nie w pełni, na bank sporo przeoczyłem, ale nie było innej możliwości) sierpień, wrzesień i październik najdłuższy odcinek, który zamiast Krótkim Strzałem staje się prawdziwą serią.

Następny na pewno wskoczy dużo szybciej, a na razie przed Wami m.in.: Shot, Żyt Toster feat. Danny, GDZ feat. Młody i Lesuaff na bicie Deny, FXN/Klasiik, Robak z Inflacji, Czarny Porzecz i Dr Fatalny, Paweł Wu, Drugastrefa feat. Hazard i DJ Feel-X, Orzeu z pomocą Bonsona, Dedoen, Bałagany Na Bani feat. Kuba Knap, Solar/Białas... i długo by wymieniać do końca. Check it.

kategorie:
dodano: 2012-07-01 14:05 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)


"7 lat temu tamten czas w tamtym miejscu na blokach, Kolumbia plus Finlandia potem nokaut, miałem to w sercu, miałem w krwi, miałem w oczach, zrobiłem klasyk numer, mówili, że na pokaz..."

Przyznam, że oryginał to ewidentnie jeden z moich ulubionych polskich tracków, który mimo upływu lat nic się nie starzeje. Dlatego miło mi zaprezentować wam nową wersję singla z płyty DeobeDena.com, w której na bicie odświeżonym przez Denę usłyszycie nowe zwrotki Deobsona (mówiące choćby o tym, dlaczego zakończył karierę rapową) oraz gościnny udział dwójki Młodych Wilków - Bonsona i Shota.

Tagi: