Bałagany Na Bani

Bałagany Na Bani

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-07-11 13:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Wredny Kozacko to 1/6 ekipy Bałagany Na Bani, znanej z albumów "Pozamiatane" (2011), Piana Pacer EP (2012) czy "Pianiści" (2014) - ten ostatni ukazał się dzięki wsparciu Asfalt Records. Aktualnie Wredny przygotowuje solowy projekt "Desert Snow", który ukaże się na jesieni tego roku nakładem nowej wytwórni, również o nazwie Desert Snow. Singiel "Pije piany" to luźny, wakacyjny numer, który jednak stara się też przemycić głębszą refleksję nad przyszłością młodych ludzi.

kategorie:
dodano: 2015-05-13 17:18 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

15 maja na scenie warszawskiego BASENU pojawią się młodzi raperzy, zdobywający coraz większą popularność: Bałagany na Bani oraz Taco Hemingway.

Bałagany na Bani – pięcioosobowy skład młodych raperów, koncertujący od dłuższego czasu nie tylko w Polsce, ale także za granicą, uczestniczący chociażby w Hip Hop Kempie. Ich utwory to mieszanka nowoczesnych i klasycznych „czarnych” brzmień okraszonych nawijkami, z których każda jest zupełnie inna i zaskakująca. Pięć osób – pięć różnych styli.

wydarzenie
dodano: 2014-06-12 15:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Już 20 czerwca w klubie 1500m2 wystąpi legenda polskiego hip-hopu - grupa KALIBER 44! Po 13 latach nieobecności K44 został reaktywowany i będzie to prawdopodobnie jedyny w tym roku koncert w stolicy. Legendarna formacja wystąpi w asyście zespołu grającego na żywo, a sam występ uświetnią także specjalne wizualizacje!

recenzja
dodano: 2014-05-30 17:00 przez: Marcin Półtorak (komentarze: 2)

Moi kumple czasem mają bekę z tego, jak zaawansowanym kultem otaczam zjawisko synergii. Co mi po świetnych, dopracowanych albumach, świadomości lat pracy włożonej w szlifowanie mixu, co mi po klasycznych zwrotkach, które powinienem znać na pamięć? Mnie do szczęścia wystarczy byle posse-cut – choćby najmarniejszy, ale różnorodny, obfitujący w wiele stylów, których nie łączy nic poza wystąpieniem obok siebie. Cieszyłem się więc, gdy Pyskaty puścił „Bez granic”, cieszyłem się z powodu eksplozji popularności Wizji Lokalnych, cieszę się i teraz, gdy kolektyw Bałagany Na Bani wydał „Pianistów”. Ale bez przesady.

 

Bałagany to piątka warszawskich raperów i producent. Recenzja ich płyty mogłaby się zamknąć w cytacie „Mam dawać rap i nie toczyć beki? Kurwa, trochę to kłóci mi się / To jak koncert na trzeźwo, prędzej Pietras rzuci picie”. Stopień reprezentatywności tego dwuwersu jest tak duży, że właściwie wszystkie wyobrażenia odnośnie całości płyty, które mogą przyjść do głowy po jego przeczytaniu, okażą się prawdziwe.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-05-03 16:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Prezentujemy darmowy odsłuch albumu "Pianiści" warszawskiego kolektywu Bałagany na Bani. Gościnnie na płycie udzielili się Kuba Knap i TrooM, a za gramofonowe popisy na dwóch numerach odpowiadają DJ Ace i DJ Pstyk. W rozwinięciu możecie zapoznać się z tracklistą, odsłuchem, a także linkiem do zamówienia materiału.

video dnia
dodano: 2014-02-24 19:22 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Bałagany na Bani "Daj flakon"

Dlaczego: Mocno humorystyczne video z przymrużeniem oka, zapowiadające płytę "Pianiści" Bałaganów Na Bani. Album ukaże się w dystrybucji Asfalt Shop już wiosną tego roku.

dodano: 2013-11-05 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Dawno nie było u nas Krótkiego Strzału... Wszystko przez wakacje i masę rozjazdów, które uniemożliwiały praktycznie trzymanie ręki na pulsie jeżeli chodzi o luźne rzeczy. Sporo czasu zajęło i dłuższej chwili wymagało, by udało mi się pozbierać liczne luźne tracki z tego okresu, które odkładałem sobie z adnotacją "Krótki Strzał". W końcu się udało, a wy dostajecie podsumowujący (choć rzecz jasna nie w pełni, na bank sporo przeoczyłem, ale nie było innej możliwości) sierpień, wrzesień i październik najdłuższy odcinek, który zamiast Krótkim Strzałem staje się prawdziwą serią.

Następny na pewno wskoczy dużo szybciej, a na razie przed Wami m.in.: Shot, Żyt Toster feat. Danny, GDZ feat. Młody i Lesuaff na bicie Deny, FXN/Klasiik, Robak z Inflacji, Czarny Porzecz i Dr Fatalny, Paweł Wu, Drugastrefa feat. Hazard i DJ Feel-X, Orzeu z pomocą Bonsona, Dedoen, Bałagany Na Bani feat. Kuba Knap, Solar/Białas... i długo by wymieniać do końca. Check it.

dodano: 2013-04-04 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Bałagany na Bani - Nigger (prod. Miko)

"Jestem biały nigga, w rapie stary wyga". Pierwszy singiel promujący drugi album kolektywu Bałagany Na Bani to coś na poziomie, ze stylem i zgrabnym humorem. Pozytywny i udany numer, dopełniony klipem zrobionym z odpowiednim jajem.

dodano: 2011-10-09 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)


Bałagany Na Bani - Pozamiatane (2011)

Dlaczego: Teledysk oparty o podobny koncept co ten do "Lavoramy". Fajnie pomyślany przelot przez cały album młodego warszawskiego kolektywu, wsparty klipem autorstwa ZBS Studio, który serwuje nam świetne ujęcia, patenty i który ogląda się naprawdę miło. Szczególnie w połączeniu z korzennym i pozytywnym brzmieniem i luźną tematyką. Odsłuch całej płyty poniżej.