Dedoen

Dedoen

video
dodano: 2017-12-04 19:40 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

DON i easymonday nie zwalniają tempa. Dostaliśmy właśnie klip do bardzo klimatycznego numeru "Syreny", gdzie obok gospodarza pojawiła się wokalistka Kinga Pędzińska. "Syreny" są symbolem problemów w relacjach, o które tak dzisiaj trudno. Jesteśmy samowystarczalni, niezależni i szczęśliwi. Trudniej nam odpuścić własne ambicje niż osobę na której nam zależy. Ten numer jest jak lustro - mówi sam Wiktor. Klip znajdziecie w rozwinięciu.

dodano: 2017-12-01 19:44 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Wczoraj w sieci pojawił się w całości album reprezentanta Chełma - DONa. Jak czytamy w prasówce - Z wielką przyjemnością oddajemy w Wasze ręce album Dona – „Istotnie: Zgodnie z Planem”. To do Was należy wybór w jakiej postaci chcecie go dostać. Płytę możecie zamówić w wersji fizycznej lub pobrać za darmo na ww.easymonday.eu. Odsłuch krążka znajdziecie również w rozwinięciu newsa.

video
dodano: 2017-10-07 13:51 przez: Maciej Sulima (komentarze: 3)

DON, pochodzący z Chełma po dłuższej przerwie powraca z luźnym numerem, do którego na szybkości (w przeciągu 24h) nagrał teledysk. "Kiedy wiesz" nie zapowiada oficjalnie żadnego wydawnictwa, jednakże mając w pamięci bardzo dobry poprzedni krążek "Istotnie 2" chciałoby się słyszeć Wiktora częściej. Klip znajdziecie w rozwinięciu.

video
dodano: 2016-05-06 16:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

W przerwie pomiędzy kolejnymi singlami zapowiadającymi album "Istotnie: Zgodnie z Planem", mamy dla Was kolejny teledysk. Don - "Zrozum" to próba oddania czystych emocji, zobrazowania ich i wręczenia widzom. Utwór nie promuje żadnego wydawnictwa, lecz w pełni oddaje klimat panujący na "Istotnie: ZZP". Nie jesteśmy sami, w tym co przechodzimy na co dzień. Klip znajdziecie w rozwinięciu.

Tagi:
video
dodano: 2016-04-10 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Na ‪kanale easymondayTV‬ znajdziecie kolejny teledysk promujący album Dona -"Istotnie: Zgodnie z Planem". Moglibyśmy się rozpisywać na temat tego, jak dobry jest to materiał i ile pracy w niego włożyliśmy. Moglibyśmy opowiadać Wam ile czasu spędziliśmy w studiu rozmawiając na jego temat i planując kolejne ruchy. Moglibyśmy powiedzieć Wam ile ten album już zmienił i ile jeszcze pozmienia. Moglibyśmy powiedzieć Wam wszystko, ale cytując Dona "kogo to obchodzi?" Klip znajduje się w rozwinięciu.

Tagi:
dodano: 2015-01-20 20:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 12)

Ranking ma na celu przelot przez pięćdziesiąt wybranych wydawnictw, które ukazały się w polskim rapie w ubiegłym roku. Od siebie chciałbym dodać, że każdą z tych płyt warto sprawdzić, a kolejność ma tak naprawdę subiektywne i drugorzędne znaczenie i nie stanowi oficjalnej linii redakcji. Miejsca 50-46 stanowi pięć "bonusowych" pozycji, na których znajdują się albumy instrumentalne, czasami nawet tylko luźno związane z hip-hopem. Od miejsca 45. zaczynają się pozycje "właściwe", które obejmują zarówno albumy dostępne w oficjalnej dystrybucji, jak i nielegale, epki i mixtape'y. Zapraszam.

[Krystian w naszej redakcji zajmuje się przede wszystkim polskim rapem, a poza mainstreamem śledzi również mniej wyeksponowane rejony podziemia, trzymając cały czas rękę na pulsie. W samym 2014 roku słuchał imponującej liczby prawie 120 polskich albumów, co pozwoliło mu ułożyć poniższe subiektywne top 50, które dostawać będziecie przed najbliższe 5 dni a które ja sam przeczytałem z ciekawością. Przegląd to bowiem dość obszerny i przekrojowy, do sprawdzenia którego zapraszamy, zapowiadając zarazem, że to oczywiście nie koniec naszych podsumowań tego, co działo się w polskim rapie w roku 2014 a wręcz przeciwnie - jeszcze trochę przed Wami - przyp. Mateusz Natali]

dodano: 2014-10-20 20:30 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Dziś swoją premierę ma krążek pochodzącego z Chełma Dedoena p.t. "Istotnie 2". Poza możliwością odsłuchania i darmowego pobrania materiału, ekipa easymonday udostępniła poprzednie wydawnictwa Dedoena. W rozwinięciu znajdziecie tracklistę, odsłuch i odnośniki do ściągnięcia materiału oraz zamówienia limitowanej (100 sztuk) wersji fizycznej materiału. A tutaj zapoznacie się z Naszą recenzją "Istotnie 2".

recenzja
dodano: 2014-10-19 20:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Poniższą recenzję należy rozpocząć od zacytowania wersu rzuconego przez Tedego - "lubię rap o wygrywaniu". I to właśnie rap o wygrywaniu jest motywem przewodnim krążka autorstwa pochodzącego z Chełma Dedoena. Jeszcze nie tak dawno był on dla mnie kompletnym anonimem. Kiedy nadeszło znudzenie rapem, jakimś dziwnym trafem przewinął mi się przez facebookową tablicę utwór "Złote Okulary Remix", pochodzący właśnie z tworzonego jeszcze krążka "Istotnie 2", a w którym obok gospodarza udzieliła się śmietanka artystów - Pogz, Te-Tris, Diset, Lou i Nerwus. Zajarałem się momentalnie, bo właśnie takie brzmienie, zarówno bitu, jak i zwrotek, ostatnimi czasy podoba się mi najbardziej - produkcje bez grama samplingu, okraszone motywującymi wersami. Dotarłem do kolejnych trzech numerów, sprawdziłem poprzednie projektu i doznałem mega pozytywnego szoku ze znakiem zapytania w myśli - jak gość z takimi umiejętnościami mógł mi umknąć?

video
dodano: 2014-10-16 19:30 przez: Maciej Sulima (komentarze: 3)

Prezentujemy klip promujący nadchodzące wydawnictwo pochodzącego z Chełma Dedoena p.t. "Istotnie 2". Obraz powstał do "Watahy Wilków", a tak o swoim dziele wypowiada się jego autor: To historia o dobach, które przestały mieć 24 godziny. O setce porażek i stu jeden sukcesach. Mógłbym się tu rozpisać na parę stron, zamiast tego powiem tylko tyle : w końcu tu jesteśmy! Ponadto ruszył preorder śliśle limitowanej wersji fizycznej materiału (100 sztuk), którą znajdziecie pod tym linkiem, a na fanpage'u jest konkurs, gdzie do wygrania jest egzemplarz "Istotnie 2". Teledysk znajdziecie w rozwinięciu.

dodano: 2014-06-27 15:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Otrzymaliśmy kolejny singiel promujący nadchodzące wydawnictwo Dedoena p.t. "Istotnie 2", którego premiera już niebawem. Tym razem jest to remix "Złotych Okularów", w których gościnne zwrotki położyli Te-Tris, Pogz, Diset, Lou, i co ciekawe, Nerwus. Odsłuch znajdziecie w rozwinięciu.

video
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-06-05 12:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 0)

DEDOEN - Złote Okulary (prod. Dedoen) | Istotnie 2

„Złote Okulary” to drugi singiel promujący album „Istotnie 2” chełmskiego rapera Dedoena, w którym zajął on się także produkcją. Album ukaże się 9 lipca 2014 nakładem easymonday records.

Tagi:
dodano: 2014-02-06 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Jakoś tak wychodzi z tymi Krótkimi Strzałami, że jak przez parę dni nie ma czego do nich dodać, to potem nadchodzi prawdziwa powódź i ciężko znaleźć czas, by złożyć wszystko do kupy i przymknąć kolejny odcinek. Dziś znowu masa muzyki, z zupełnie różnych klimatycznie rejonów. Ale przede wszystkim od nowych, choć mocno zaznaczających swą obecność, twarzy. Są Młode Wilki - Kuba Knap, Dejan, Gedz, Gospel, Zioło, Rudi. Są Planet ANM, Żyto, Flojd/Wiro, Neile, Peus, Hary, OzM, JNR, Guova, Dedoen, PHFNG... Sprawdźcie sami, bo jest w czym wybierać i czego słuchać.

dodano: 2013-11-05 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Dawno nie było u nas Krótkiego Strzału... Wszystko przez wakacje i masę rozjazdów, które uniemożliwiały praktycznie trzymanie ręki na pulsie jeżeli chodzi o luźne rzeczy. Sporo czasu zajęło i dłuższej chwili wymagało, by udało mi się pozbierać liczne luźne tracki z tego okresu, które odkładałem sobie z adnotacją "Krótki Strzał". W końcu się udało, a wy dostajecie podsumowujący (choć rzecz jasna nie w pełni, na bank sporo przeoczyłem, ale nie było innej możliwości) sierpień, wrzesień i październik najdłuższy odcinek, który zamiast Krótkim Strzałem staje się prawdziwą serią.

Następny na pewno wskoczy dużo szybciej, a na razie przed Wami m.in.: Shot, Żyt Toster feat. Danny, GDZ feat. Młody i Lesuaff na bicie Deny, FXN/Klasiik, Robak z Inflacji, Czarny Porzecz i Dr Fatalny, Paweł Wu, Drugastrefa feat. Hazard i DJ Feel-X, Orzeu z pomocą Bonsona, Dedoen, Bałagany Na Bani feat. Kuba Knap, Solar/Białas... i długo by wymieniać do końca. Check it.

video dnia
dodano: 2013-09-01 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)

Beeres ft. Dedoen "N.E.O.N." (prod. Łukasz K) (Popkiller Młode Wilki 2012)

Dlaczego: Powoli dobiega rok od startu akcji Popkiller Młode Wilki 2012 - jednak zanim światło dzienne ujrzy tegoroczna, trzecia edycja akcji, czas na ostatni akcent zamykający drugą. Mowa o ostatnim singlu z młodowilczego albumu, na który wybrany został letni, imprezowy hit Beeresa "N.E.O.N." z gościnnym udziałem Dedoena, wyprodukowany przez Łukasza K. Świeżo, mainstreamowo, z balansem między rapem i śpiewem, a zarazem daleko od popowej papki. Klubowo-imprezowy hicior, któremu nie brakuje i metaforyki i drugiego dna. Obraz zrealizowany w Poznaniu przez Smoła Studio w scenerii klubu Baker Street doskonale oddaje klimat utworu, przekonajcie się zresztą sami. Teledysk powstał dzięki pomocy UrbanCity.pl i LRG. Równo z jego premierą na UrbanCity.pl rusza też specjalna promocja, w ramach której do zakupów dołączane będą płyty Popkiller Młode Wilki 2012 - szczegóły na stronie.

video
dodano: 2013-08-29 19:32 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Beeres - N.E.O.N. (feat. Dedoen) (Popkiller Młode Wilki 2012) - making of

W lipcu w Poznaniu razem z ekipą Smoła Studio kręciliśmy ostatni klip promujący drugą edycję Młodych Wilków. Zanim na jesieni nadejdzie do Was trzecia dostaniecie więc jeszcze obraz do letniego hitu, który na naszą płytę dostarczył Beeres. Premiera teledysku już w niedzielę 1.09., razem z klipem specjalna promocja organizowana wspólnie z UrbanCity a na razie zerknijcie co działo się na planie, dzięki ekipie Poznanskirap.com, która przygotowała krótką relację i making of... Poniżej natomiast sam "N.E.O.N." oraz parę zdjęć z planu.

Strony