PHFNG

PHFNG

kategorie:
dodano: 2014-09-02 14:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Kali i Paluch, Bob One i Bas Tajpan, Skorup i DJ Hopbeat, PHFNG czy Zeus – to tylko część artystów, którzy już w sobotę 6.09. pojawią się w Gliwicach. Wszystko w ramach Silesia Hip-Hop Festivalu. Na 7.09. zaplanowano też bezpłatne warsztaty beat boxu, break dance'u i DJ-ingu.

video
dodano: 2014-06-29 11:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

"Mosz batki dziś? Entertainment z dumą (jak zwykle) prezentuje: dwóch katowickich mc na bicie warszawskiego producenta Zbyla. Znaczy "SLANG". Znaczy numer nie tylko dla ludzi ze Śląska, ale dla każdego, kto widzi na południu coś więcej, niż brud i szyby kopalń. Jeśli przyswoisz sobie ten podręczny słownik, u nas nie zginiesz. Ain`t nothing like ślůnsko godka!" - PHFNG w śląskim slangu, świetnie followup'ując klasyk Pezeta i Noona - po swojemu, z humorem i jak zwykle w formie.

Tagi:
dodano: 2014-02-06 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Jakoś tak wychodzi z tymi Krótkimi Strzałami, że jak przez parę dni nie ma czego do nich dodać, to potem nadchodzi prawdziwa powódź i ciężko znaleźć czas, by złożyć wszystko do kupy i przymknąć kolejny odcinek. Dziś znowu masa muzyki, z zupełnie różnych klimatycznie rejonów. Ale przede wszystkim od nowych, choć mocno zaznaczających swą obecność, twarzy. Są Młode Wilki - Kuba Knap, Dejan, Gedz, Gospel, Zioło, Rudi. Są Planet ANM, Żyto, Flojd/Wiro, Neile, Peus, Hary, OzM, JNR, Guova, Dedoen, PHFNG... Sprawdźcie sami, bo jest w czym wybierać i czego słuchać.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-12-06 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Elien - Klapki Kubota (prod. Cok, decki DJ Roka) Official Video

Elien, połowa katowickiego PHFNG, to niespokojny duch. Niedawno wrzucił do sieci mixtape „Promocja! 2 w cenie 3” i na tym nie koniec. Wciąż nie pozwala zapomnieć, że istnieje rap poza hejtem, hejtem hejtu oraz hejtem hejtu hejtu. Poza liczeniem banknotów i, wręcz przeciwnie, pochodzącym z otchłani undergroundu wołaniem o ideały. Fuck it! Na 6 grudnia dostajecie „Klapki Kubota”, numer na bicie Coka (wyróżnionego przez Aptaun), oskreczowany przez DJ`a Rokę i niewymagający obszernych wyjaśnień. Jest on również zapowiedzią kolejnych sztosów spod szyldu Mosz batki dziś? Entertainment. Kuboty na prezent! Low budget video, bang!

Tagi:
dodano: 2013-09-06 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Elien i Eneka nie próżnują. Tym razem wpadli na pomysł, żeby odbić na chwilę od klasycznie hip-hopowej konwencji i zrobić coś trochę inaczej. Znaczy... niezupełnie. To nadal te same ziomki z poczuciem humoru, które zjednało im wielu sympatyków w całej Polsce. Różnica tkwi przede wszystkim w aspekcie muzycznym, bo PHFNG postanowili zrobić numer z cięższymi giatrami. Efekt? Numer jest świeży i interesujący i jednocześnie nie traci specyficznego charakteru muzyki zespołu. Produkcją numeru zajął się Bartek Szmatloch, a gościnnie pojawił się DJ Funky. Z dumą prezentujemy wam jako pierwsi premierowy numer zatytułowany "Nie Mam Pomysłów".

video
dodano: 2013-01-10 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Pluton & PHFNG - Zniknął alkohol (produkcja: Bartek Szmatloch) OneShotVideo

Co powstanie gdy wymiesza się żywe instrumenty ze szczyptą humoru? Właśnie to, numer zapowiadający album Pluton "Radioaktywnie".

Tagi:
dodano: 2012-12-25 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

PHFNG feat. Juuniorski - Próbowałem (Official Video)

Mamy niewątpliwą przyjemność jako pierwsi zaprezentować wam nowe video znanej wszystkim fanom dobrego samopoczucia ekipy PHFNG. Weterani z Giszowca tym razem wzięli do pomocy niejakiego Juuniorskiego, ale dla mnie i tak workout Elien i superbohaterstwo Eneki wygrywa ze wszystkim. No i forma jest dobra. Póki co nie wiadomo co zapowiada ten klip, ale coś zapowiada na pewno, a ja na to czekam.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-01-03 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 9)
Giszowiec, jedna z południowo-wschodnich dzielnic Katowic, początkowo miał być zapleczem mieszkaniowym dla pracowników kopalni "Wieczorek". Wiele lat później pojawiła się tam pierwsza hip-hopowa fura (a dokładnie Pierwsza Hip-hopowa Fura Na Giszowcu), a w niej Elien i Eneka - dwóch gości, którzy sprawiają wrażenie jakby celem ich życia, było poprawianie mojego humoru. Po bardzo udanym "Tylko Dla Twoich Uszu" z 2010 roku przyszedł czas na kolejny materiał grupy zatytułowany dźwięcznie "Nie Wiem Co Mnie Tak Porobiło Chłopaku".

Wydawnictwo niezależne, a zdecydowana większość polskich słuchaczy nie ma zielonego pojęcia co to za ekipa, ale produkcją zajęła się czołówka polskich producentów. Bob'Air, Stona, Roux Spana czy Eten nie oszczędzali się zresztą przy pracy na produkcją Mosz Batki Dziś. Jak wypada całość?

dodano: 2011-05-12 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 12)


Jeśli jesteście sympatykami rapu z uśmiechem na pysku, bez spiętych pośladów i rozkminy czy polski smutny fan jest w stanie przyjąć rap z bezczelnym poczuciem humoru, zarówno PHFNG jak i Dwa Sławy to składy, które nie powinny być dla was obce. Ci pierwsi zrobili już jeden zamach na dopływ powietrza do waszych płuc wraz z BobAir'em, drudzy nie tak dawno udowodnili wysoką formę "Muzykę Kozacką". Takie śląsko-łódzkie porozumienie siedzi sobie na kozackim bicie Roux Spany znanego doskonale chociażby z produkcji dla Mardi Gras. Skrecze dołożył DJ Roka, a premiera? Właśnie jesteście jej świadkami.