Żyto

Żyto

video
dodano: 2021-03-25 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Dwie postacie, które w pewnym momencie odeszły od hip-hopowej formuły, na rzecz rozwijania się w innych kierunkach artystycznych, teraz do niej wracają. Żyto i NOON opublikowali dzisiaj "Ciecz" - pierwszy singiel z płyty "Morze Południowe", która ukaże się nakładem wytwórni Nowe Nagrania.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2021-03-25 13:26 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Żyto (Michał Żytniak) po wydaniu dwóch płyt w największych hip-hopowych wytwórniach - „Żyto” w 2012 (Asfalt Records) oraz „Wiry” w 2014 (Prosto) - skupił się wyłącznie na malarstwie, z kolei NOON (Mikołaj Bugajak) po wyprodukowaniu „Muzyki Poważnej” zarzucił stricte rapowe produkcje na wiele lat.

Tagi:
dodano: 2020-11-27 09:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Emas przygotowuje się po dłuższej przerwie do wypuszczenia swojego drugiego albumu, który w swojej wytwórni wyda Pezet. Do rąk fanów trafiły kolejne dwa single rapera, jeden z Janem-rapowanie i Rzeźnikiem, a drugi z Żytem.

video
dodano: 2020-03-12 21:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Tym razem remiksem klasyku deutu zajął się Młody Wilk naszej ostatniej edycji, Miły ATZ. Produkcją typową dla Atezecioka zajął się Atutowy. Pezet i Onar w ramach premiery ujawnili kolejnych gości na kompilacji remiksów dodawanych do preorderu "Szkoła 81".

dodano: 2016-03-21 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Mixtape "Człowiek Progress" ujrzał światło dzienne na początku marca 2016 roku, jednak B.R.O nie zwalnia tempa i wypuszcza nowość. Pierwszy materiał z serii HOT SHOT to zupełnie nowa zwrotka i refren na bicie z kawałka Drake'a "Trophies", dodatkowo raper zaprasza na swój koncert w warszawskim klubie REMONT, który odbędzie się już 1 kwietnia. Sprawdźcie również inne zebrane kawałki od m.in. Karwela, Gospela, Żyto, a także Kaza Bałagane, Belmondo i Smolastego, którzy nawinęli na bicie Olka.

dodano: 2016-03-14 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Wygląda na to, że "Krótki Strzał" nie może się obyć bez czegoś od Kaza Bałagane, Żyto i Karwana... Coś nowego mamy za to też od Nieznanego Klarenza, który rzucił odrzut ze swojego nadchodzącego mixtape'u.

dodano: 2016-02-16 14:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Kaz Bałagane nie próżnuje i przed właściwą promocją "Źródła", które ma ukazać się na rynku dzięki Step Records, wypuszcza nowe numery. Do sprawdzenia także m.in. nowy freestyle track od Tomba, kawałek od Karwana czy luźny numer od Baziego i TMK Beatz.

dodano: 2016-02-09 15:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 4)

W najnowszym odcinku cyklu Open MIC organizowanego przez Truekings Label wziął udział Bonson, który przedpremierowo nawinął na żywo jeden ze swoich najnowszych kawałków - numer "Nie wracam" najprawdopodobniej znajdzie się na najnowszej płycie rapera pt. "Znany i Lubiany". Nowe single z płyty wypuścili także Malik Montana, PlanBe i Zygson. Luźne tracki wypuścili też Żyto i Karwan, a ekipa Zetenwupe opublikowała bonusowy numer z reedycji płyty "Serwus".

dodano: 2016-01-27 14:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Dzisiaj mamy dla was dawkę luźnych numerów od Afrojaxa, JNRa, TMK aka Piekielnego, Żyto czy BZNa, a także m.in. video live set w wykonaniu Goldena znanego z duetu producenckiego Złote Twarze.

dodano: 2016-01-18 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Rekord i Cok opublikowali nowy utwór po latach zatytułowany "High Definition". Inny nasz Młody Wilk - Wiciu, również przypomniał się, tym razem za sprawą numeru w ramach składu NPS nagranego wraz z Badochą. Poniżej do sprawdzenia również m.in. nowy singiel z nadchodzącej płyty producenckiej Cokebeatza z gościnnym udziałem Igrekzeta.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Video
dodano: 2015-11-26 20:24 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Zapraszamy do obejrzenia dziesiątego odcinka Brudnego Cyphera. Tym razem pętlę dostarczył Christofer Luca, a zwroty przewinęli: Eloka, Żyto, Ad.M.a oraz Penx.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-11-17 15:37 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Ten obrazek co poniektórzy czujni fani mogli zobaczyć już długo wcześniej poprzez niepubliczny link na Youtube - teraz wreszcie po... dwóch latach od nagrania numeru Żyto udostępnia "Modelkę" do publicznego odsłuchu wraz z video. Bit wyprodukował MeloN, a numer nie jest zapowiedzią żadnej nowej płyty. A szkoda, bo czekamy na coś nowego od tego charyzmatycznego MC, a przypomnijmy, że jedyna mała zapowiedź nowego projektu po "Wirach" dotyczyła ewentualnej wspólnej epki z Sonar Soul.

Tagi:
dodano: 2015-01-23 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 6)

Ranking ma na celu przelot przez pięćdziesiąt wybranych wydawnictw, które ukazały się w polskim rapie w ubiegłym roku. Od siebie chciałbym dodać, że każdą z tych płyt warto sprawdzić, a kolejność ma tak naprawdę subiektywne i drugorzędne znaczenie i nie stanowi oficjalnej linii redakcji. Miejsca 50-46 stanowi pięć "bonusowych" pozycji, na których znajdują się albumy instrumentalne, czasami nawet tylko luźno związane z hip-hopem. Od miejsca 45. zaczynają się pozycje "właściwe", które obejmują zarówno albumy dostępne w oficjalnej dystrybucji, jak i nielegale, epki i mixtape'y. Zapraszam.

[Krystian w naszej redakcji zajmuje się przede wszystkim polskim rapem, a poza mainstreamem śledzi również mniej wyeksponowane rejony podziemia, trzymając cały czas rękę na pulsie. W samym 2014 roku słuchał imponującej liczby prawie 120 polskich albumów, co pozwoliło mu ułożyć poniższe subiektywne top 50, które dostawać będziecie przed najbliższe 5 dni a które ja sam przeczytałem z ciekawością. Przegląd to bowiem dość obszerny i przekrojowy, do sprawdzenia którego zapraszamy, zapowiadając zarazem, że to oczywiście nie koniec naszych podsumowań tego, co działo się w polskim rapie w roku 2014 a wręcz przeciwnie - jeszcze trochę przed Wami - przyp. Mateusz Natali]

Za nami już półmetek, dziś czas więc na drugą dziesiątkę notowania...

video
dodano: 2014-10-08 14:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Na ProstoTV pojawił się nowy klip Żyta do utworu "WiW" - jest to drugi klip promujący nowy album częstochowskiego rapera "Wiry". Produkcją utworu zajął się Tomei, obraz to dzieło ekipy Wajb Media. Album "Wiry" dostępny jest na stronie prosto.pl oraz w sklepach muzycznych na terenie całego kraju.

Tagi:
dodano: 2014-10-03 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Prosto Label oraz U Know Me Records prezentują utwór Sonar Soul - "Let's dance" w wersji częstochowskiego rapera Żyto. Sonar Soul to pochodzący z Warszawy producent i DJ, eksplorujący muzykę z rejonów soulful electronic/abstract hip-hop. W duecie z brudnym, surowym stylem Żyta prezentuje bardzo ciekawą, nawet abstrakcyjną mieszankę.

Tagi:

Strony