Nieznanyklarenz

Nieznanyklarenz

recenzja
dodano: 2017-05-09 16:00 przez: Rafał Samborski (komentarze: 0)
kaukaz

Wystarczy rzut oka na listę producentów, by już czuć spory respekt przed najnowszym dokonaniem Huberta W. – bydgoskiego MC związanego z ekipą Kontrargument. I mimo kilku wad, warto sprawdzić „Kaukaz” właśnie ze względu na imponującą warstwę muzyczną oraz atmosferę albumu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2017-01-14 14:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W ostatnie półtora roku sporo zmieniło się u Nieznanegoklarenza. Najpierw stał się Makłowiczem Rapu po zwrotce w "Wilczym Sezonie", potem ogłosił, że jest "Prawie Znany", w końcu skrócił ksywkę i stał się Klarenzem. Pod tym nickiem ukaże się jego oficjalny debiut, a w pierwszym singlu gościnnie pojawi się Bisz!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-06-29 17:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Prezentujemy mixtape Nieznanegoklarenza "Ofbitwarmup", który jest zbiorem premierowych nagrań rapera. Za muzykę odpowiadają m.in. Oer, Szpalowsky, Faded Dollars, SiwySiwek, Brat Jordah oraz sam klarenz.

video
dodano: 2016-05-09 11:43 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

"Prawie znany" to trzeci klip promujący składankę QueQuality "Hip-Hop 2.0". Utwór został wyprodukowany przez producenta SiwySiwek. Za zdjęcia i montaż klipu odpowiada Rafał Sass z ekipy taktowidze.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2016-04-25 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

To już dziesiąta odsłona spontanicznej akcji twórczej pod kryptonimem Rap Bez Dubli. Tym razem do pomysłodawców cyklu, Oera i Pafarazziego, dołączyli Golden, Kuba Knap oraz jeden z ubiegłorocznych Młodych Wilków Popkillera, Nieznanyklarenz. Numer który powstał z tej szerokiej kooperacji zatytułowano "Wesoła smutna piosenka", niesie on z sobą sporo uśmiechu, ale nie bez nutki melancholii, do tego tłuste bity, dobre zwrotki oraz nawiązania do klasyki polskiej kinematografii. W poprzednich odcinkach cyklu wzięli udział między innymi: Pyskaty, Gonix, Skorup i KęKę.

dodano: 2016-03-14 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Wygląda na to, że "Krótki Strzał" nie może się obyć bez czegoś od Kaza Bałagane, Żyto i Karwana... Coś nowego mamy za to też od Nieznanego Klarenza, który rzucił odrzut ze swojego nadchodzącego mixtape'u.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-12-24 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Na kanale QueQuality pojawił się video mashup do kolejnego kawałka promującego mixtape "#ofbitwarmup". Tym razem Nieznanyklarenz w nieco bardziej czillowej formie, na bicie SiwySiwek.

video dnia
dodano: 2015-11-30 12:05 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dlaczego: Patrząc po waszych komentarzach "Nie zmienię gry (?)" było jednym z największych pozytywnych zaskoczeń na albumie Popkiller Młode Wilki 4 (2015), teraz Klarenz opublikował klip do tego numeru zrealizowany przez ekipę taktowidze. Przypominamy, że album cały czas możecie jeszcze zamawiać w popkillerowym sklepie, a także odsłuchiwać lub pobierać za darmo.

video
dodano: 2015-11-13 00:18 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Nieznanyklarenz po wyborze do Młodych Wilków spotkał się z dużą falą krytyki, która zamieniła się jednak w falę pochwał po numerze "Nie zmienię gry (?)" zawartym na płycie Wilków. Teraz pora na kolejny krok naprzód w postaci pierwszego solowego klipu, opublikowanego ze wsparciem QueQuality. Na bicie Brat Jordah.

video
dodano: 2015-07-12 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Zanim otrzymacie wspólny utwór oraz płytę Wilków pora na nowy element w tej edycji - Cyphery. Samą formułę kojarzyć możecie z kultowej akcji BET Cypher, corocznych odsłon XXL Freshmen czy też polskich wersji, wprowadzanych przez High Time lub Brudne Południe. Cyphery to hip-hopowa esencja i ponowne wysunięcie rapera na pierwszy plan. To odmiana od studyjnych nagrań i akcja live, w trakcie której kilku MC na jednym dość prostym i rytmicznym bicie serwuje nam porcję surowego rapu "na raz", mając pełną dowolność tego, jak się zaprezentować. Mogą przygotować wcześniej specjalne wejście, freestyle'ować, spontanicznie współpracować między sobą, ograniczeniem jest jedynie kreatywność a rap wydobyty jest z rozbuchanych aranżacji, chwytliwych refrenów i studyjnych efektów. Czysta nawijka i czyste umiejętności.

wydarzenie
dodano: 2015-07-02 15:15 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 34)

Nieznanyklarenz ('87) - Wśród największych zalet Klarenza przede wszystkim trzeba wskazać wypracowany i daleki od sztampy styl. Zarówno jeśli mowa o charakterystycznej złośliwości i specyficznym poczuciu humoru, jak i w kwestii samego poruszania się na bicie i patentów na numery i linijki, mamy do czynienia z unikatem. To, że coś jest unikatowe oczywiście nie znaczy jeszcze, że jest dobre. Nieznanyklarenz stał się jednak dowodem na to, że rzekome wady da się przekuć w zalety i cechy charakterystyczne swojej stylistyki. Offbeat w tym wypadku nie ma nic wspólnego z brakiem poczucia rytmu - przeciwnie, w niecodziennym przemieszaniu się między perkusjami słychać metodę, egzekwowaną z pełną premedytacją. Nie ma w niej nic z pójścia na łatwiznę - raczej szczera pogarda dla utartych ścieżek i przekora.