Diset

Diset

video
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2020-03-01 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Ciąg dalszy wycieczki do wspomnień z lat młodości za sprawą wyjątkowego projektu Kariana "Przeboje lat '90". W kolejnym singlu ubiegłorocznemu Młodemu Wilkowi towarzyszą Deys i Diset.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2019-12-19 13:19 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

"Drive" to pionierski na polskiej rapowej scenie projekt, w całości inspirowany brzmieniami synthwave'u i muzyki elektronicznej z lat 80', nawiązujący do twórczości Kavinsky'ego czy Daft Punk. Za większość produkcji na albumie odpowiada Diset, którego wspierają polscy i zagraniczni producenci ze sceny retrowave (m.in. Maximum Love, Synthatiger, Favorit 89, CryseHD) oraz hip-hopowi (SoDrumatic, Nerwus).

Tagi:
dodano: 2019-12-19 13:10 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Już dzisiaj swoją premierę ma nowy album Diseta pt. “Drive”. Tuż po udziale w Młodych Wilkach raper był co prawda nieaktywny muzycznie, lecz w tym roku postanowił powrócić z nowym materiałem. “Drive” to 14 utworów, w całości inspirowanych muzyką elektroniczną z lat 80'. Do odsłuchu dołączony jest bonusowy album “Overdrive” zawierający 5 dodatkowych utworów oraz wyselekcjonowane instrumentale, wyprodukowane przez samego Diseta (jako Will Robins). Od dziś można odsłuchać całość za posrednictwem serwisów streamingowych.

Tagi:
kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2019-12-13 20:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

"Morfina 3" to kolejny singiel od Diseta i kontynuacja utworów pod tym tytułem - poprzedni z nich, "Morfina 2", znajdował się na albumie "High Definition 2: Victoria i Pokój", wydanym jeszcze za sprawą Aptaun Label. 'Trójka' została wyprodukowana przez samego Diseta, a do odsłuchu dołączone jest lyric video. To ostatni singiel przed premierą albumu "Drive" oraz minialbumu “Overdrive”, które ukażą się 19 grudnia, czyli już w najbliższy czwartek.

Tagi:
video
dodano: 2019-12-04 20:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

"Benzyna" to kolejny singiel promujący nadchodzący album Diseta pt. "Drive". Gościnnie w utworze pojawia się NOSTALG1A - młoda wokalistka, która wcześniej współpracowała m.in. ze Smolastym, EDM-owym duetem Diviners, Sher7ock'iem czy ka-mealem. Za muzykę odpowiada SoDrumatic, zaś teledysk to dzieło GRZVideos.

Tagi:
dodano: 2019-11-22 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

"Nie mrugaj" to drugi singiel promujący nadchodzący wielkimi krokami album Diseta pt. "Drive". Utwór został wyprodukowany przez brytyjski duet Maximum Love, znany i ceniony na międzynarodowej scenie retrowave. W "Nie mrugaj" pojawia się również Maciej Gudowski - jeden z czołowych polskich lektorów filmowych.

Tagi:
video
dodano: 2019-10-23 18:05 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Trzeci album Diseta był zapowiadany już od dłuższego czasu - i to nie byle jak, bo jako niespotykana dotąd na polskiej scenie mieszanka rapu z synthwave'owymi brzmieniami utrzymanymi w klimacie Kavinsky'ego czy Daft Punk. Wygląda na to, że do premiery "HD3: Drive" w końcu dojdzie.... i właśnie dzisiaj dostajemy jakieś konkrety! "City-zen Nostalgia" to pierwszy singiel promujący ten album, a wraz z jego premierą zostaje uruchomiony limitowany preorder.

Tagi:
kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-05-20 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Od czasu Młodych Wilków 2015 Diset zapadł się pod ziemię a zapowiadane wówczas "High Definition 3" nie ujrzało światła dziennego - nie zliczymy ile razy pytaliście nas w wiadomościach "Czy wiemy co u Diseta". Teraz lubelski raper przerywa ciszę wracając z wymownym "Gdzie Jest D#?"

Tagi:
video
dodano: 2015-07-12 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Zanim otrzymacie wspólny utwór oraz płytę Wilków pora na nowy element w tej edycji - Cyphery. Samą formułę kojarzyć możecie z kultowej akcji BET Cypher, corocznych odsłon XXL Freshmen czy też polskich wersji, wprowadzanych przez High Time lub Brudne Południe. Cyphery to hip-hopowa esencja i ponowne wysunięcie rapera na pierwszy plan. To odmiana od studyjnych nagrań i akcja live, w trakcie której kilku MC na jednym dość prostym i rytmicznym bicie serwuje nam porcję surowego rapu "na raz", mając pełną dowolność tego, jak się zaprezentować. Mogą przygotować wcześniej specjalne wejście, freestyle'ować, spontanicznie współpracować między sobą, ograniczeniem jest jedynie kreatywność a rap wydobyty jest z rozbuchanych aranżacji, chwytliwych refrenów i studyjnych efektów. Czysta nawijka i czyste umiejętności.

wydarzenie
dodano: 2015-06-27 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 17)

Diset ('90)tego pochodzącego z Lublina artystę cechuje duża kreatywność, ambitne spojrzenie na muzykę i konkretna wizja swojej twórczości. Wojtek ma wypracowaną lekkość i melodyjność wokalu, przez co zdumiewająco łatwo przychodzi mu nie tylko wyśpiewywanie sobie refrenów, ale i… subtelne podśpiewywanie zwrotek, w których zarazem dba o wyrazistą i ambitną warstwę tekstową. Gładko odnajduje się na świeżych, newschoolowych produkcjach, przy tym stawia zarówno na ambitną elektronikę, jak i trapowe produkcje rodem z mainstreamu zza oceanu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2014-12-24 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Jego dotychczasowe albumy nie spotkały się może z wyjątkowo szerokim odzewem, ale za to zebrały sporo ciepłych opinii i entuzjastycznych komentarzy. Teraz Diset snuje plany na przyszłość oraz zapowiada trzeci solowy album a na nim odważne eksperymenty...

video
dodano: 2014-09-10 18:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 20)

Kolejna fala zwrotek w ramach "#Hot16Challenge". Są ksywki z topu, są dawno niesłyszani, są w końcu osoby na co dzień nierapujące... Sprawdźcie, co pokazali Bonson, Gres, B.R.O, Diset, Zelo PTP, Cywil, Dolar, Sage, Tony Jazzu, Szerszeń czy DJ Black Belt Greg...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-05-03 19:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 1)

Ubiegłoroczny album Diseta wiele osób typowało jako jedno z większych pozytywnych zaskoczeń roku. Wytypowany niegdyś na ASa Aptaunu raper zdaje się mieć chęć kontynuowania sagi "High Definition". Raper bowiem poinformował, że trzeci krążek spod tego szyldu jest właśnie przygotowywany!

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Relacje, Video
dodano: 2014-01-21 21:25 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

13 grudnia z pewnością nie był pechowym "piątkiem 13-ego". Do sklepów trafiła "Czarna Biała Magia" Sokoła i Marysi Starosty a warszawską Stodołę nawiedziła inwazja Aptaunowców związana z czwartymi urodzinami warszawskiej wytwórni. Działo się sporo, na miejscu była oczywiście i nasza kamera a dziś mamy już dla Was videorelację, którą przygotował Mateusz Wasążnik. Poza ukazaniem tego, co działo się na imprezie złapaliśmy też na krótkie wywiady Te-Trisa, Tomiko, Diseta i Nerwusa.

dodano: 2013-12-30 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Ostatni w tym roku Krótki Strzał znów będzie prawdziwą serią z karabinu - grudniowy zalew muzyki nie ograniczył się do kolosalnej ilości albumów, dostaliśmy również masę luźnych produkcji, spontanów czy podziemnych projektów. Część z nich i te które udało nam się wyłapać znajdziecie poniżej a wśród raperów sporo rozpoznawalnych podziemnie lub wchodzących w mainstream ksywek - Jot, Solar/Białas, Kuba Knap, Eripe/Enson, Diset, Leh, ADM/Quebonafide/Białas, Tymin, Kopek, TrooM, Plejer, JNR... i sporo więcej.

Strony