Diset

Diset

kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-05-20 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Od czasu Młodych Wilków 2015 Diset zapadł się pod ziemię a zapowiadane wówczas "High Definition 3" nie ujrzało światła dziennego - nie zliczymy ile razy pytaliście nas w wiadomościach "Czy wiemy co u Diseta". Teraz lubelski raper przerywa ciszę wracając z wymownym "Gdzie Jest D#?"

Tagi:
video
dodano: 2015-07-12 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Zanim otrzymacie wspólny utwór oraz płytę Wilków pora na nowy element w tej edycji - Cyphery. Samą formułę kojarzyć możecie z kultowej akcji BET Cypher, corocznych odsłon XXL Freshmen czy też polskich wersji, wprowadzanych przez High Time lub Brudne Południe. Cyphery to hip-hopowa esencja i ponowne wysunięcie rapera na pierwszy plan. To odmiana od studyjnych nagrań i akcja live, w trakcie której kilku MC na jednym dość prostym i rytmicznym bicie serwuje nam porcję surowego rapu "na raz", mając pełną dowolność tego, jak się zaprezentować. Mogą przygotować wcześniej specjalne wejście, freestyle'ować, spontanicznie współpracować między sobą, ograniczeniem jest jedynie kreatywność a rap wydobyty jest z rozbuchanych aranżacji, chwytliwych refrenów i studyjnych efektów. Czysta nawijka i czyste umiejętności.

wydarzenie
dodano: 2015-06-27 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 17)

Diset ('90)tego pochodzącego z Lublina artystę cechuje duża kreatywność, ambitne spojrzenie na muzykę i konkretna wizja swojej twórczości. Wojtek ma wypracowaną lekkość i melodyjność wokalu, przez co zdumiewająco łatwo przychodzi mu nie tylko wyśpiewywanie sobie refrenów, ale i… subtelne podśpiewywanie zwrotek, w których zarazem dba o wyrazistą i ambitną warstwę tekstową. Gładko odnajduje się na świeżych, newschoolowych produkcjach, przy tym stawia zarówno na ambitną elektronikę, jak i trapowe produkcje rodem z mainstreamu zza oceanu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2014-12-24 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Jego dotychczasowe albumy nie spotkały się może z wyjątkowo szerokim odzewem, ale za to zebrały sporo ciepłych opinii i entuzjastycznych komentarzy. Teraz Diset snuje plany na przyszłość oraz zapowiada trzeci solowy album a na nim odważne eksperymenty...

video
dodano: 2014-09-10 18:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 20)

Kolejna fala zwrotek w ramach "#Hot16Challenge". Są ksywki z topu, są dawno niesłyszani, są w końcu osoby na co dzień nierapujące... Sprawdźcie, co pokazali Bonson, Gres, B.R.O, Diset, Zelo PTP, Cywil, Dolar, Sage, Tony Jazzu, Szerszeń czy DJ Black Belt Greg...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-05-03 19:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 1)

Ubiegłoroczny album Diseta wiele osób typowało jako jedno z większych pozytywnych zaskoczeń roku. Wytypowany niegdyś na ASa Aptaunu raper zdaje się mieć chęć kontynuowania sagi "High Definition". Raper bowiem poinformował, że trzeci krążek spod tego szyldu jest właśnie przygotowywany!

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Relacje, Video
dodano: 2014-01-21 21:25 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

13 grudnia z pewnością nie był pechowym "piątkiem 13-ego". Do sklepów trafiła "Czarna Biała Magia" Sokoła i Marysi Starosty a warszawską Stodołę nawiedziła inwazja Aptaunowców związana z czwartymi urodzinami warszawskiej wytwórni. Działo się sporo, na miejscu była oczywiście i nasza kamera a dziś mamy już dla Was videorelację, którą przygotował Mateusz Wasążnik. Poza ukazaniem tego, co działo się na imprezie złapaliśmy też na krótkie wywiady Te-Trisa, Tomiko, Diseta i Nerwusa.

dodano: 2013-12-30 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Ostatni w tym roku Krótki Strzał znów będzie prawdziwą serią z karabinu - grudniowy zalew muzyki nie ograniczył się do kolosalnej ilości albumów, dostaliśmy również masę luźnych produkcji, spontanów czy podziemnych projektów. Część z nich i te które udało nam się wyłapać znajdziecie poniżej a wśród raperów sporo rozpoznawalnych podziemnie lub wchodzących w mainstream ksywek - Jot, Solar/Białas, Kuba Knap, Eripe/Enson, Diset, Leh, ADM/Quebonafide/Białas, Tymin, Kopek, TrooM, Plejer, JNR... i sporo więcej.

recenzja
dodano: 2013-12-22 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 11)

Lubelski AS Aptaunu podczas prac nad swoim najnowszym albumem najwyraźniej zmienił swój obiekt inspiracji, z jarającego się "College Dropout" ziomka z rodzinnych stron - Rasa, przerzucając się na... Kanye Westa. Niczego nie umniejszając połówce duetu Rasmentalism, który przecież nagrał jedną z lepszych płyt tego roku - tę zmianę przez pryzmat "HD2: Victoria i Pokój" widać jak na dłoni.

Tagi:
dodano: 2013-12-19 15:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 5)

Aptaun Records ma przyjemność poinformować, iż w dniu dzisiejszym swą premierę ma album Diseta, triumfatora (wspólnie z Żytem Tosterem) I edycji Aptaun Support. „High Definition 2:ViP”, który został wydany w nakładzie 750 egzemplarzy dostępnych jedynie w AptaunSklepie cieszył się dużą popularnością i znalazł nabywców w ciągu niespełna 2 tygodni trwania przedsprzedaży. Dziś płyta w wersji fizycznej jest już niedostępna, lecz w dniu premiery udostępniamy jej darmowy odsłuch za pośrednictwem AptaunTV. Małym pocieszeniem dla wszystkich, którzy nie załapali się na „fizyka” niech będzie fakt, iż tuż po weekendzie cały album zostanie udostępniony do pobrania w najlepszej jakości. Niebawem też otrzymamy pierwszy klip promujący to wydawnictwo oraz co najmniej jedną niespodziankę. Tymczasem zapraszam do zapoznania się odsłuchem w rozwinięciu.

Tagi:
dodano: 2013-12-18 20:30 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 0)

"High Definition 2: Victoria i Pokój" ponoć przerosło oczekiwania zainteresowia krążkiem, zatem dziś dostajemy kolejny przedsmak materiału. "Życie jest dobre" kontynuuje linię mini-video do przedpremierowych singli i zapowiada klip, który zostanie zrealizowany po premierze płyty do utworu z jednym z gości. Co tym razem przygotował podopieczny Aptaun? Sprawdźcie w rozwinięciu.

kategorie:
dodano: 2013-12-14 19:31 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

"High Definition 2: Victoria i Pokój" to drugi solowy album lubelskiego rapera Diseta. AS Aptaunu zadbał o każdy najmniejszy szczegół, niepodzielnie rządząc na swoim kolejnym wydawnictwie – jest zarówno producentem wykonawczym, twórcą linii melodycznych, jak i autorem tekstów, które wykonują utalentowani wokaliści i wokalistka. Warstwa producencka, za którą odpowiadają doskonali i niejednokrotnie uznani już na scenie producenci, godzi dwa światy – wyznawców klasycznie skrojonych bitów oraz entuzjastów nowoczesnych kompozycji z dawką elektroniki, szukających w polskim rapie innowacji, świeżości, rozbudowanych aranżacji czy po prostu dobrze skomponowanej melodii. Jeden z producentów albumu – młody chełmski AS Aptaunu – Nerwus dopełnia całość szlifem swojego niepowtarzalnego brzmienia będąc drugim producentem wykonawczym albumu.  Znakomici goście z czołówki "legalnej sceny", których zwrotki znalazły się na płycie, udzielają się w myśl zasady "kto stoi w miejscu, ten się cofa", serwując słuchaczom dojrzałe, świetnie zarapowane zwrotki, a lubelski raper nie ustępuje im kroku – idzie wprost po zwycięstwo, zostawiając nijakie materiały z etykietką "polski, bezpłciowy rap od linijki" w tyle.

Tagi:
dodano: 2013-12-08 22:51 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Coraz bliżej najnowszy album Diseta, z tej okazji dostajemy kolejny singiel, kontynuację znanej z wcześniejszej twórczości lubelskiego MC "Morfiny".

"Autorzy utworu postanowili nie dodawać opisu." - czytamy pod numerem, niech muzyka powie więc sama za siebie. Preorder znajdziecie tutaj.

dodano: 2013-12-01 22:30 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 5)

Na stronie sklepu Aptaun wystartował preorder albumu "High Definition 2:Victoria i Pokój". Premiera materiału zbliża się wielkimi krokami. Dziś mamy okazję zaprezentować jego tracklistę, na której obok ksywki gospodarza możemy ujrzeć m.in. Zeusa, W.E.N.Ę. i Te-Trisa.

Diset o albumie pisze: "To nie jest zwykła płyta na którą producenci wysyłali "bity", ja nagrywałem "szesnastki" a goście "dorzucali swoje trzy grosze". To jest płyta gdzie każda sekunda jest dopracowana. Nawet jak Ci się wydaje że coś jest nie tak to wiedz że jest tak jak miało być. Za zdecydowaną większość BRZMIENIA (nie tylko BITÓW) odpowiada Michał Nerwus, dzięki któremu HD2 jest jedną z niewielu (jedyną?) rapowych płyt, która posiada producenta wykonawczego z prawdziwego zdarzenia". A więc chyba warto czekać. Sprawdżcie pełny spis utworów w rozwinięciu newsa a my przypominamy również, że Diset jest jedną z osób, na które głosować można w wyborach dwunastego Młodego Wilka.

dodano: 2013-11-29 22:05 przez: Maciej Sulima (komentarze: 3)

"Bill Hicks" to drugi singiel promujący nadchodzący album Diseta "High Definition 2: Victoria i Pokój". Za produkcję i kreację specyficznego brzmienia odpowiada Nerwus. W surowym i twardym, ale niepozbawionym dobrze skrojonej kompozycji muzycznej utworze wykorzystano fragmenty występu amerykańskiego komika Billa Hicks'a, do którego postaci luźno nawiązuje treść, jaką przekazuje Diset.

Tagi:

Strony