Diset "Drive" - premiera albumu

dodano: 2019-12-19 13:10 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Już dzisiaj swoją premierę ma nowy album Diseta pt. “Drive”. Tuż po udziale w Młodych Wilkach raper był co prawda nieaktywny muzycznie, lecz w tym roku postanowił powrócić z nowym materiałem. “Drive” to 14 utworów, w całości inspirowanych muzyką elektroniczną z lat 80'. Do odsłuchu dołączony jest bonusowy album “Overdrive” zawierający 5 dodatkowych utworów oraz wyselekcjonowane instrumentale, wyprodukowane przez samego Diseta (jako Will Robins). Od dziś można odsłuchać całość za posrednictwem serwisów streamingowych.

Album “Drive” to pierwszy tego typu projekt w muzyce rapowej inspirowany w całości brzmieniami synthwave'owymi. Za większość produkcji na albumie odpowiada Diset, którego wspierają polscy i zagraniczni producenci ze sceny retrowave (m.in. Maximum Love, Synthatiger, Favorit 89, CryseHD) oraz hip-hopowi (SoDrumatic, Nerwus). Wokalnie rapera wspierają NOSTALG1A, Sztoss oraz lektor Maciej Gudowski, który pełni funkcję narratora.

Limitowane nakłady preorderowe (zawierające m. in. epkę “Overdrive”) zostały wyprzedane, jednak album wciąż można zamawiać na stronie www.diset.pl.

ALBUM "DRIVE" W NASZYM DZIALE PREMIER

POSŁUCHAJ

Diset - City-zen Nostalgia

Diset feat. NOSTALG1A - Benzyna (prod. Sodrumatic)(official video)

 

Tagi: 

Bebs
Przesłuchałem dziś dwa razy ten album. Po pierwszym miałem mieszane odczucia, tym bardziej, że znam dobrze dwie poprzednie płyty Diseta i od dawna jestem fanem jego talentu. Świetny klimat, w który fajnie wprawiają bity, inspiracje elektroniką z dawnych lat, wszystko świetnie, ale w samych tekstach czegoś mi brakowało. Jakby coś wypaliło się w Disecie. Przy drugim przesłuchaniu album generalnie sporo zyskał, jednak jest lekki niedosyt. Genialne są te narracje między niektórymi numerami, robią zajebiście fajną robotę. Album generalnie polecam, solidny i staro-świeży klimat. 7/10

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>