Gres

Gres

video
dodano: 2017-07-02 16:30 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Teledysk do kawałka "Półprawda" promuje wydaną pod koniec zeszłego roku płytę Greenzki/Gres "Fraktal". Za produkcją muzyki stoi O.S.T.R. Autorami scenariusza są Yann Seweryn oraz Martin Rath, którzy odpowiadają także kolejno za zdjęcia oraz reżyserię całości. Klip powstał we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2017-01-20 16:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Green z Gresem, zasłużeni dla rapgry reprezentanci ŁDZ, długo zabierali się za wypuszczenie "Fraktala". Pierwsze zapowiedzi pojawiały się, o ile mnie pamięć nie myli, jakoś na początku 2015 roku. Koniec końców w połowie grudnia zeszłego roku ujrzał światło dzienne krążek, o którym właściwie po premierze mało się słyszy w sieci, z wyjątkiem Ślizgu, gdzie zebrał właściwie same propsy. W sumie mnie to nie dziwi, bowiem sam mogę obiema dłońmi, pod wieloma przychylnymi komentarzami, podpisać się bez zawahania. Otrzymaliśmy dojrzały materiał, w całości wyprodukowany przez Ostrego, gdzie obaj MC wzajemnie się uzupełniają i w każdym tracku prezentują wysoki poziom. Przyznam, największe obawy miałem wobec formy Greenzkiego, jednakże zostały one bardzo szybko rozwiane. "Fraktal" - jawi się jako bardzo dobry, aczkolwiek mocno przegapiony krążek.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-12-08 19:02 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Płyta "Fraktal" wyjdzie 14 grudnia, a zanim to się stanie Greenzki i Gres prezentują utwór "Elekcja". Gościnnie w kawałku pojawił się DJ Cider. Album zawiera 13 utworów, został w całości wyprodukowany przez O.S.T.R.'a. Za mix i mastering odpowiada Gres, a autorem szaty graficznej wydawnictwa jest Zuza Szok. Do sprzedaży trafi limitowany nakład 500 sztuk.

dodano: 2016-11-25 17:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

"Trójprzymierze cieni" to kolejny singiel zapowiadający płytę zespołu Fraktal (Greenzki/Gres). Raperzy przenoszą się w nim do Łodzi z przeszłości, nawiązując do znanych postaci, których los związany był z tym miastem. Producentem kawałka jest O.S.T.R. Premiera krążka o limitowanym nakładzie pięciuset sztuk została zaplanowana na 14 grudnia.

video dnia
dodano: 2016-11-10 01:24 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)
Prezentujemy teledysk "Polska_B", kolejny singiel zapowiadający płytę zespołu Fraktal (Greenzki/Gres). Autorem klipu jest Damian Michalak z Dobrekino Studio. Premiera płyty Fraktal zaplanowana jest na 14 grudnia. Album w limitowanym nakładzie 500 sztuk można zamawiać już teraz na www.alohasklep.pl, niebawem płyta będzie dostępna również na www.asfaltshop.pl oraz www.preorder.pl
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2016-05-27 14:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Lekter Records ma przyjemność zaprezentować drugi singiel z płyty “Black Box” duetu Psychopads. Klimatyczne zwrotki na produkcji Peope położył reprezentant Łodzi - Gres! Numer dopełniają cuty i scratche, które wykonał DJ Kaczy. Za brzmienie odpowiada Janek Kwapisz (Beatowsky) ze Studio Nagrywarka. Album swoja premierę będzie miał 15 czerwca 2016. Płytę można już zamawiać w sklepie Lekter Records.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-11-29 20:42 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

"Noc EP" duetu Gres/Snatch po przeszło 10 latach doczekała się wydania na CD (digipack) i LP (gatefold) dzięki wytwórni PolishVinyl. Wydanie winylowe EPki zostało wzbogacone o instrumentalne wersje wszystkich utworów, które do tej pory nigdy nie były dostępne. Materiał uznawany jest przez wielu za jedną z najlepszych EPek polskiego podziemia.

Tagi:
dodano: 2015-06-19 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 18)

Przeszliśmy przez cały pierwszy hip-hopowy boom, docieramy więc do czasów, gdy hip-hop zniknął z wielkich mediów, ale coraz mocniej wyglądał na podziemnej niwie. Pozorna posucha, kryzys w rapbiznesie i niedobór głośnych legalnych debiutów pokrywa się więc z tym, że w składzie do Młodych Wilków mimo wszystko naprawdę byłoby z kogo wybierać...

Wcześniejsze roczniki: - 2001, 2002, 2003, 2004.

video dnia
dodano: 2015-02-02 23:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Fraktal (Greenzki/Gres) - Fraktal - prod. O.S.T.R.

Dlaczego: Mocny strzał od mocnej łódzkiej trójki. Pierwszy singiel z nadchodzącego albumu projektu Fraktal. Zapowiada on płytę, która ukaże się w Asfalt Records jeszcze w 2015r.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-23 11:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Parę dni temu pisaliśmy Wam o wyczekiwanym przez fanów powrocie uznanego podziemnego gracza, Gresa, w duecie z Greenem. Teraz poznaliśmy więcej szczegółów...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-21 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Wszyscy fani podziemia sprzed dekady z pewnością pamiętają Gresa, który wraz ze Snatchem swoim "Noc EP" namieszał nam w głośnikach, zarazem tworząc jeden z większych undergroundowych klasyków a po drodze zgarnął też pas vicemistrza WBW 2006. Teraz po okresie ciszy łódzki MC wraca - i to w duecie z Greenem!

Tagi:
video
dodano: 2014-09-10 18:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 20)

Kolejna fala zwrotek w ramach "#Hot16Challenge". Są ksywki z topu, są dawno niesłyszani, są w końcu osoby na co dzień nierapujące... Sprawdźcie, co pokazali Bonson, Gres, B.R.O, Diset, Zelo PTP, Cywil, Dolar, Sage, Tony Jazzu, Szerszeń czy DJ Black Belt Greg...

dodano: 2013-04-15 15:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 8)

Wczoraj na profilu Stepu pojawił się kolejny numer z nadchodzącego albumu Greena "Buntownicy & Lojaliści". "Wiesz Gdzie Mnie Szukać" wyprodukowane przez O.S.T.R.'a oprócz dowodu na to, że Młody Wilk z pierwszej edycji nie próżnował, przynosi nową zwrotkę nieobecnego na scenie od lat Gresa. "Serce jak dobre, to wie, że Świat jest zły/ A jak dzielne to zapyta kto go zmieni jak nie ty?".

Tagi:
dodano: 2010-06-04 15:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 10)
Dopóki w Polsce powstają takie inicjatywy jak ta, hip-hop nie ma prawa marudzić, że coś go boli, strzyka w kościach i ogólnie to chciałby się położyć. Get up muhfucka... Ludzie tutaj robią zajebiste rzeczy, żeby pokazać jak żywa jest zajawka w tym kraju. Nie wolno tego przegapiać.

Wytworem zajawy w czystej postaci jest patronowany przez nas evencik (bo mały, ale nie znaczy to wcale, że słaby), w którym weźmie udział śmietanka łódzkiego undergroundu. Kto chce "uratować freestyle"?