Smarki Smark

Smarki Smark

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-01-06 09:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 5)

Współautor jednego z największych klasyków polskiego podziemia wydał drugą część swojego mixtape'u "Class of 90's". Z tej okazji, Kixnare udzielił wywiadu dla Redbulla, w którym zdradził parę ciekawostek dotyczących powstawania "Najebawszy" oraz ujawnił kulisy powstania numeru "COJESTMAŁPY" na "ROMANTICPSYCHO" Quebo.

dodano: 2020-12-24 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Fani jak zwykle wypatrują Brudnych Serc w Wigilię i w końcu można powiedzieć, że się po części doczekali. Do sieci wyciekł numer Smarki Smarka z 2001 roku zatytułowany "Kola, denciak, szlug".

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-04-04 00:22 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

Co tu się wydarzyło! Fani dopiero co zwariowali widząc Smarkiego na trackliście "Romantic Psycho" i słysząc refren od niego. Dowiedzieliśmy się, że bazą był niewydany numer sprzed 10 lat. Numer, który... trafił właśnie do Sieci!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-04-03 22:08 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Sensacyjnym smaczkiem na "Romantic Psycho" była specjalna obecność Smarki Smarka - pisaliśmy Wam już jak do tego doszło, a w wywiadzie live w "Kanale Sportowym" Quebo również opowiedział parę słów o tej współpracy.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-04-02 17:44 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Przy wczorajszej premierze Quebonafide fani przecierali oczy ze zdumienia kilkukrotnie - ale najbardziej chyba widząc na trackliście Smarki Smarka, do tego na bicie Kixnare'a. Legendarne duo, które dało Polsce jeden z najwspanialszych pomników rodzimego undergroundu w postaci "Najebawszy EP" (odsłuch na dole newsa) i które od lat nie dostarczyło nic nowego. Jak do tego doszło?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-11-24 11:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Co roku fani Brudnych Serc czekają na Gwiazdkę jak na... Gwiazdkę. "Wigilia z BRD" to już klasyk, a po długiej ciszy wygląda na to, że nowy projekt spod szyldu BRD niebawem ujrzy światło dzienne. I to nie byle jaki, bo solo Zkibwoya!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Jazz, News
dodano: 2016-10-08 17:41 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

17 października na rynek trafi „Puzzle”, mixtape Electro-Acoustic Beat Sessions, jazz-hopowego zespołu z Wrocławia. Na płycie znajdą się jazzowe interpretacje rapowych klasyków polskiej sceny, m.in. „Kawałka o życiu” Smarkiego Smarka, „Każdy ponad każdym” Sokoła i White House czy „Rozmowy” Łony i Webbera. Na krążku znajdzie się też nowa wersja kultowego numeru A Tribe Called Quest „Find A Way”. Nie zabraknie wyjątkowych zagranicznych gości.

dodano: 2015-06-19 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 18)

Przeszliśmy przez cały pierwszy hip-hopowy boom, docieramy więc do czasów, gdy hip-hop zniknął z wielkich mediów, ale coraz mocniej wyglądał na podziemnej niwie. Pozorna posucha, kryzys w rapbiznesie i niedobór głośnych legalnych debiutów pokrywa się więc z tym, że w składzie do Młodych Wilków mimo wszystko naprawdę byłoby z kogo wybierać...

Wcześniejsze roczniki: - 2001, 2002, 2003, 2004.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Rankingi
dodano: 2014-02-14 17:30 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 43)

Walentynki to święto co najmniej kontrowersyjne. My, faceci, zwykliśmy je nazywać "drugim dniem kobiet", z oczywistych względów. Lecz nie zmienia to faktu, że lubimy sprawiać kobietom przyjemność i to czy celebrujemy to święto zależy głównie od nich. Początkowo chciałem zrobić prześmiewczą listę TOP10 z szowinistycznymi numerami na romantyczny wieczór, ale licealny cynizm pozostawiam innym. Planowałem także stworzyć zestawienie najlepszych utworów "do łóżka", zdałem sobie jednak sprawę, że utrzymanie wzwodu (bądź pożądanego poziomu wilgoci w przypadku pań) podczas słuchania naszych raperów byłoby wyjątkowo trudne. Ba, polski rap można ogólnie traktować jako znakomity środek antykoncepcyjny. Dlatego postanowiłem stworzyć klasyczny ranking kawałków, które bardziej lub mniej bezpośrednio nawiązują do miłosnej tematyki.

kategorie:
dodano: 2013-04-14 02:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wraz z rozpoczęciem sezonu wiosenno-letniego, żegnamy się na jakiś czas. Podczas powiększeniowego cyklu do tej pory gościliśmy: Ajron, Czarny HiFi, Diox, Dizkret, Eldo, Emade, Envee, Małpa, Onar, Pelson, Praktik, Ras, Red, Reno, Spinache, Stasiak, VNM, W.E.N.A., Włodi. Zapraszamy na ostatnią edycję, na której w "grających" dj'i wcielą się:

Numer Raz:

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-03-11 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 16)

"To co, słonka, stare i mądre ludzie szepczą, że w maju starsze braty zjeżdżają się w studio" - napisali jakiś czas temu członkowie składu Starszy Brat, ostatnio opublikowali parę tajemniczych zdjęć (np. ekranu monitora), potem dodając "Dla wszystkich 10 hipsterów czekających na płytę … słowa otuchy, bo w zasadzie to mamy wszystko czego nie mieliśmy ostatnim razem. do usłyszenia wkrótce". Czyżby miało znaczyć, że nowe LP Zkibwoya, Kedyfa, MŁD i DJ-a Adera ukaże się legalnie? Tego na razie nie wiemy - dostaliśmy za to informację o gościnnym udziale Smarki Smarka!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-06-18 01:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 87)


"Najebawszy EP" Smarki Smarka to materiał otoczony w podziemiu wręcz kultem a forumowicze od Podhala do Pomorza wciąż wyczekują jakichkolwiek nowych wieści od "Jurasa z rejonu Gorzów". Długo nie pojawiało się nic, ale teraz - jak przystało na okres Euro - dostaliśmy prawdziwy hat-trick. Czyli trzy niepublikowane tracki Smarka, które w tajemniczy sposób trafiły dziś do Sieci!