Emil Blef

Emil Blef

dodano: 2020-02-01 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"List" to jeden z najbardziej klasycznych i nierdzewnych singli w historii polskiego hip-hopu i numer, który budzi emocje przy każdym odsłuchu. Wzbudził je też w Mesie i Blefie, którzy wykonali swój klasyk po 16 latach.

video
dodano: 2019-08-27 08:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Pamiętacie "List" czy "Oszustów"? Teraz Mes i Blef znów krzyżują mikrofony!

Flexxip to jedna z tych kultowych ekip, która nie zakurzyła się na półce z klasykami. Z jednej strony – dlatego, że wciąż wracamy do ich numerów, a z drugiej strony dlatego, że do regularnie wydającego nowe płyty Tego Typa Mesa niedawno ze swoim świeżym solowym materiałem dołączył Emil Blef, który w tym roku wypuścił w świat „Przesunięcia” EP.

video
dodano: 2019-03-15 23:17 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Emil Blef - KO - Przesunięcia (prod. fonai)

„KO”, choć przesiąknięty tak charakterystycznie „trzeźwymi” refleksjami autora, to paradoksalnie najbardziej imprezowy numer na płyce. KO nie jest numerem o melanżu, ale świetnie się na nim sprawdzi - dopowiada Emil. Podobnie jak w przypadku pozostałych utworów na płycie, za produkcje odpowiada Andrzej „Fonai” Pieszak. Wizualną oprawą zajął się duet reżysersko-operatorski w składzie Katarzyna Miszczak i Błażej Szychowski.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-02-26 17:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Dopiero co pytaliśmy Mesa w wywiadzie o szanse na nowy Flexxip, a teraz wygląda na to, że wyraźnie one wzrosły - bowiem Emil Blef wrócił do studia na dobre! A fani otrzymają wyczekiwany album...

Tagi:
kategorie:
dodano: 2019-02-26 16:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Przesunięcia to konceptualna płyta zawierające osiem utworów wyprodukowanych przez multiinstrumentalistę Andrzeja „Fonai” Pieszaka (Natalia Nykiel, Ten Typ Mes, Kinga Miśkiewicz) z gatunku hip-hop z elementami synth-popu.

video
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-14 16:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Jubileuszowe wydawnictwo Alkopoligamii, "Molza", pojawi się w sklepach w najbliższy piątek, więc z tej okazji wytwórnia udostępniła kawałek "Kiedy muzyka się upomni". Numer został stworzony przez Emila Blefa, Rosalie oraz Szoguna, który zajął się produkcją. Album jest już dostępny do odsłuchu w TIDAL.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-02-20 13:05 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

"Molza" to album artystów współpracujących z Alkopoligamia.com nagrany podczas tygodniowego wypadu na wieś (Molza w woj. warmińsko-mazurskim - stąd też nazwa płyty). Na składance lub, jak kto woli, koncept albumie znajdą się zarówno zbiorowe "przeplatańce", jak i kompletne utwory Mesa, Emila Blefa z Rosalie czy 2cztery7. Singlem pochodzącym z projektu jest "Bit forte" wyprodukowany przez Szoguna. W utworze udzielają się RAU, Głośny, Kuba Knap, Jordah, Holak oraz Leh. Premiera "Molzy" przesunięta została na 17 marca.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2016-10-13 11:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Po 13 latach, debiutancki album zespołu Flexxip doczekał się reedycji i postanowiliśmy to odpowiednio uczcić. Tego wieczoru, w Miłość Kredytowa 9 będziecie mogli spotkać sie z Tym Typem Mesem oraz Emilem Blefem, zbić pjontki, złapać podpis na płycie, postawić im drinka i zamienić słowo. Coś jak spotkanie klasowe po latach w przemiłej atmosferze.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-05-26 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Zanim Mes rozkręcił solową karierę przebił się podziemia pod szyldem Flexxip, gdzie tworzył razem z Emilem Blefem wyjątkowo ciekawą i kontrastową mieszankę. Uszczypliwość i pazur Typa + inteligentne, bystre obserwacje Blefa dały nam świetny "Fach". Czy jest natomiast szansa na studyjną reaktywację i kolejny materiał po latach? Mes odpowiada: "chętnie".

kategorie: Hip-Hop/Rap, Rankingi
dodano: 2014-02-14 17:30 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 43)

Walentynki to święto co najmniej kontrowersyjne. My, faceci, zwykliśmy je nazywać "drugim dniem kobiet", z oczywistych względów. Lecz nie zmienia to faktu, że lubimy sprawiać kobietom przyjemność i to czy celebrujemy to święto zależy głównie od nich. Początkowo chciałem zrobić prześmiewczą listę TOP10 z szowinistycznymi numerami na romantyczny wieczór, ale licealny cynizm pozostawiam innym. Planowałem także stworzyć zestawienie najlepszych utworów "do łóżka", zdałem sobie jednak sprawę, że utrzymanie wzwodu (bądź pożądanego poziomu wilgoci w przypadku pań) podczas słuchania naszych raperów byłoby wyjątkowo trudne. Ba, polski rap można ogólnie traktować jako znakomity środek antykoncepcyjny. Dlatego postanowiłem stworzyć klasyczny ranking kawałków, które bardziej lub mniej bezpośrednio nawiązują do miłosnej tematyki.

recenzja
dodano: 2013-07-26 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 13)

Eldo stał się ostatnio jednym z ulubionych tematów rozmów, jego chwilowa nieobecność na scenie i brak informacji o nowych projektach tylko nasila ludzką ciekawość, a w wypowiedziach mieszają się beka, dystans i wspominanie znakomitych momentów jego kariery. Kiedy poszukać pewnych analogii, dałoby się znaleźć jeden moment, w którym warszawski raper był w podobnej sytuacji - po bitwie w Płocku. Kiedy pomyślimy chwilę dłużej, przypomnimy sobie, że po okresie cieszy wrócił wtedy z "Eternią", która nawet przez sceptyków uważana jest za album piekielnie ważny dla rozwoju sceny i wskazywania jej innych dróg.

Dziś jednak chciałbym wrócić do krążka, który sam autor uważał za swoje "ukochane dziecko". "Człowiek, Który Chciał Ukraść Alfabet", kiedy ukazał się w 2006 roku nakładem Frontline Records, które nigdy ostatecznie nie rozwinęło skrzydeł, przeszedł kompletnie bez echa, potwierdzając, że nawet najbardziej wybitna muzyka bez promocji może się nie przebić. Przynajmniej w spojrzeniu krótkookresowym, bo po czasie dało się spotkać wiele entuzjastycznych głosów dla materiału, który z perspektywy 7 lat od premiery imponuje chyba jeszcze bardziej. "CKCUA" to jeden z momentów w których hip-hop i sztuka współpracowały ze sobą najściślej i najbardziej naturalnie. Niezależnie od odbioru słuchaczy, w moich oczach album zarówno wtedy jak i teraz jest klasykiem.

dodano: 2012-12-20 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Copywrite ostatnio o jednej ze swoich solówek nawinął "criminally slept-on". Ten zwrot zapadł mi w pamięć i wydaje mi się, że w Polsce dobrze opisuje zainteresowanie jakim (nie) cieszyła się pierwsza i jedyna solówka Emila Blefa ze składu Flexxip. W żadnym razie nie uważam, że był to album idealny, ale na tyle świeży, że powinien zostać w pamięci i na półkach polskich słuchaczy, którzy lubią, kiedy muzyka leje się z ich głośnika, a na dodatek komunikuje się z twoim mózgiem za pomocą trochę innych środków niż punchline'y.

"Mam Taką Twarz, Że Ludzie Mi Ufają... Billing" to płyta mocno inspirowana loungem i ukazująca to jak wygląda muzyka Blefa, kiedy obok nie pojawia się wieloletni współpracownik - Mes. Zarejestrowany w Studio Haos materiał doczekał się tylko jednego klipu, do najlepszego moim zdaniem kawałka na płycie - otwierającego materiał "Mam Taką Twarz".

dodano: 2010-07-10 18:00 przez: admin (komentarze: 51)


Amerykanie mówią "Posse Cut", my mówimy, że dużo ziomów pluje do mikrofonu. Jakkolwiek. Przedstawiam wam dziesięć najfajniejszych wieloosobowych kooperacji, jakich dorobił się polski rap. Niszczący numer Pyskatego i zacnych gości dodał mi sił, bardzo poprawił humor i zmotywował do tego bezsensownego wysiłku.