Lilu

Lilu

dodano: 2019-12-16 15:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 1)

Oczekiwanie dobiegło końca. Analizując dotychczasowe single, gdzie Igrekzet w jakikolwiek sposób się udzielił, wszędzie możemy znaleźć nieustające pytanie - "Igrek, kiedy płyta?". Ludzie śledzący karierę pochodzącego z Bielska rapera i wokalisty, z utęsknieniem wyczekują solowego albumu już około cztery lata. W międzyczasie Igrek zdążył być częścią Tour of The Year 2 (wraz z Kartkym, Wac Toją, Deysem, Żabsonem i Guziorem), wziąć udział w składance "Hip Hop 2.0", oraz przyozdobić gościnnymi występami wiele hitów.

17 grudnia swoją oficjalną premierę ma jego pierwszy, w stu procentach solowy album - "Dead or Alive". Redakcja Popkillera miała okazję posłuchać przedpremierowo, nad czym w ostatnich latach pracował Igrekzet. By zaostrzyć apetyt, postanowiliśmy przygotować dla Was 5 powodów, dlaczego warto sprawdzić ten krążek!

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2016-03-24 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Miejski Dom Kultury w Katowicach-Giszowcu (Plac Pod Lipami 1) zaprasza na 2. edycję Akademii hip-hopu, w ramach której odbędą się warsztaty (DJ-ing, breakdance, beatbox) oraz koncerty Skorupa i Lilu, a także wystawa fotografii koncertowych.

kategorie:
dodano: 2016-01-02 08:12 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

"Outro" to, jak mówi nam info: "pierwsza i ostatnia klasyczna, rapowa płyta Lilu, swoiste pożegnanie ze stylistyką, która tak ją urzekła na samym początku".

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-12-08 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Gdy tylko Lilu ujawniła tracklistę swojej najnowszej płyty "Outro" wiadomo było, który numer skupi największą uwagę. Mowa o "Jadę dalej" czyli mocarnym collabo z udziałem dawno niesłyszanego Wankeja z formacji Dinal. Teraz album jest już dostępny (kupicie go tutaj), a w Sieci odsłuchać można już także ów numer. Sprawdźcie jak brzmi nieaktywny już Pan Wankz po dłuższej przerwie i to w tak doborowym towarzystwie!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-11-25 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

"Outro" to, jak mówi nam info: "pierwsza i ostatnia klasyczna, rapowa płyta Lilu, swoiste pożegnanie ze stylistyką, która tak ją urzekła na samym początku". Trzeba spodziewać się więc pożegnania z przytupem. Materiał trafi do sklepów już 4 grudnia, a preorder ruszy 27 listopada. Dziś poznaliśmy tracklistę i trzeba przyznać, że jest bardzo interesująca...

Tagi:
video dnia
dodano: 2015-08-03 23:33 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dlaczego: "Momenty" to trzeci teledysk promujący album Theodora "Pierwsze Demo". Album ukazał się 16 kwietnia 2015 roku nakładem wytwórni 3/4 UDGS.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-07-03 14:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

MaxFloRec prezentuje klip do utworu "Ile jeszcze" Trika i Grafa z albumu "Zza kurtyny 2". W kawałku gościnnie udzielili się Lilu oraz Rastamaniek.

dodano: 2015-06-20 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

To już druga połowa naszych symulacji. 2006 to dalszy ciąg "wygnania" rapu z dużych mediów, jak i dalszy ciąg kształtowania się sceny podziemnej. Mamy więc przelot od rozbujanego westcoastu poprzez trueschool czystej wody i projekty, które nie odbiły się mainstreamowym echem, lecz dla środowiska stanowią kanon.

Wcześniejsze roczniki: - 2001, 2002, 2003, 2004, 2005.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-05-15 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Biak x HWR - The Winners ft. Lilu (official video)

MaxFloRec prezentuje klip do utworu “The Winners” Biaka i HWRa z gościnnym udziałem Lilu. "The Winners" to wynik współpracy Biaka oraz działającego pod szyldem MaxFlo producenta HWRa. Za realizację video odpowiada Improbros.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-04-25 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Lewa pięść od serca w górę dla rapu! Pal6 Nagrania prezentuje "Zdmuchnij kurz" / "#tylewygrać", kolejny singiel zapowiadający album Lilu - "Outro". Szczegóły dotyczące premiery płyty wkrótce. Refren w pierwszym utworze zaśpiewali wokaliści lubelskiego zespołu Chonabibe na bicie Kazzama a w drugim w refrenie pojawiła się niezastąpiona Emilia a wyprodukował go Dj Creon. Pierwsza część klipu została nakręcona w Kokkino Nero w Grecji, druga na Śląsku.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-11-27 16:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Panny Wyklęte to projekt muzyczny Darka Malejonka, Maleo Reggae Rockers i wybitnych artystek polskiej sceny muzycznej, zainspirowany losem Żołnierzy Wyklętych, dla których walka o Wolną Polskę nie skończyła się wraz z zakończeniem II wojny światowej. Niedawno miała miejsce premiera płyty "Wygnane vol. 1", a dziś dostajemy teledysk do utworu z poprzedniego albumu projektu. Na "Nocnej Zmianie" robią Mona, Lilu, Gonix i Dore!  Płyta została wydana przez Fundację Niepodległości w ramach kampanii "Rok Żołnierzy Wyklętych".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Pop, Reggae, Rock
dodano: 2014-11-04 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Płyta Panny Wyklęte "Wygnane vol.1" to wspólny projekt Fundacji Niepodległości, Darka Malejonka & Maleo Reggae Rockers oraz zaproszonych wokalistek. Twórcy kontynuują inicjatywę, zagłębiając się w kolejną trudną do opowiedzenia przestrzeń historyczną - album dotyka tematyki zesłania, gdzie rodziny zostały zdziesiątkowane głodem, zimnem i chorobami, walki za ojczyznę na obcej ziemi, tęsknoty za Polską. Sama płyta w kontekście artystycznym będzie różnić się od poprzednich wydawnictw przede wszystkim tym, że do stylistyki muzycznej, która dominowała do tej pory, dochodzą elementy folkowe i orientalne - związane jest to z tym, że epopeja 2. Korpusu wiodła przez wiele krajów, od Syberii po Irak, Palestynę, Włochy, a zakończyła się w Szkocji. Jest to kolejny tak trudny fragment w naszej historii, opowiedzianej tekstem i muzyką ku czci Roku Żołnierzy Tułaczy.

Wśród autorek nie zabraknie oczywiście rapowych akcentów - na płycie udzielają się Lilu, Gonix, Mona, Dore i Fala.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-10-26 11:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Ceha Joint - Nocny Dromader ft. Lilu, Ania Iwanek

"Nocny Dromader" to drugi utwór zapowiadający album Ceha Joint ''Start'', który ukaże się nakładem wytwórni Universal Music Polska w 2015 roku. Teledysk to odzwierciedlenie imprezowej strony Warszawy - został nakręcony w jednym ze stołecznych klubów oraz na ulicach miasta. Za realizację klipu odpowiada ekipa M.L. Filmz. W numerze gościnnie występuje Lilu oraz Ania Iwanek z Rubber dots. Muzykę do utworu wyprodukował Piero, a o skrecze zadbał DJ Gruzin.

video
dodano: 2014-09-10 23:23 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Lawina "#Hot16Challenge" coś nie potrafi się zatrzymać a my raport składamy Wam dziś po raz drugi. Ale nie da się zrobić inaczej, gdy w ciągu paru godzin spływają zwrotki m.in. od Te-Trisa, Tau, Lilu, Stasiaka czy Danny'ego...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2014-09-03 20:30 przez: Aloha Entertainment (komentarze: 0)

26 września na półki sklepowe trafi trzeci solowy album Proceente pt. "Zupynalefkisplify". Już dziś prezentujemy pełną tracklistę płyty. Na materiał składa się 17 starannie wyselekcjonowanych utworów, w których pojawia się plejada producentów, raperów, DJ'ów i wokalistów.  

Strony