Dore

Dore

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-06-11 10:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Największa mania współczesności, czyli sztuka robienia autoportretu przy użyciu smartfona, zwana popularnie „selfie”, doczekała się własnej muzycznej laurki. Sprawdźcie ironiczny numer "Samojebka" autorstwa duetu Gonix/Dore, który promuje nadchodzący mini-album artystek zatytułowany „Reality show”. Całość skleił i wyprodukował Marek Domański. Za klip odpowiada Duśka Wacławik (dee.projekt).

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2015-03-30 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Spośród wszystkich osób, które od rapu odbiły stronę innych biznesów ona z pewnością osiągnęła spory sukces. Kiedyś członkini klasycznej formacji Paresłów, dziś szefowa firmy cateringowej. W ciekawym wywiadzie na portalu naTemat Dore wspomina hip-hopowe czasy czy podejście środowiska do kobiecego rapu...

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-22 11:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 7)

Zapraszamy do sprawdzenia remixu utworu "Ciężki zawód (Gettin’ Money)" w wykonaniu Dore i Gonix. Aby osłodzić oczekiwanie na premierę wspólnej EP-ki, raperki zdecydowały się zremixować hitowy singiel zespołu Dwa Sławy. Sprawdźcie, co w temacie robienia hajsu mają do powiedzenia przedstawicielki płci pięknej. Praca nad wspólnym materiałem artystek chyli się ku końcowi. Więcej informacji już wkrótce.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-11-27 16:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Panny Wyklęte to projekt muzyczny Darka Malejonka, Maleo Reggae Rockers i wybitnych artystek polskiej sceny muzycznej, zainspirowany losem Żołnierzy Wyklętych, dla których walka o Wolną Polskę nie skończyła się wraz z zakończeniem II wojny światowej. Niedawno miała miejsce premiera płyty "Wygnane vol. 1", a dziś dostajemy teledysk do utworu z poprzedniego albumu projektu. Na "Nocnej Zmianie" robią Mona, Lilu, Gonix i Dore!  Płyta została wydana przez Fundację Niepodległości w ramach kampanii "Rok Żołnierzy Wyklętych".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Pop, Reggae, Rock
dodano: 2014-11-04 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Płyta Panny Wyklęte "Wygnane vol.1" to wspólny projekt Fundacji Niepodległości, Darka Malejonka & Maleo Reggae Rockers oraz zaproszonych wokalistek. Twórcy kontynuują inicjatywę, zagłębiając się w kolejną trudną do opowiedzenia przestrzeń historyczną - album dotyka tematyki zesłania, gdzie rodziny zostały zdziesiątkowane głodem, zimnem i chorobami, walki za ojczyznę na obcej ziemi, tęsknoty za Polską. Sama płyta w kontekście artystycznym będzie różnić się od poprzednich wydawnictw przede wszystkim tym, że do stylistyki muzycznej, która dominowała do tej pory, dochodzą elementy folkowe i orientalne - związane jest to z tym, że epopeja 2. Korpusu wiodła przez wiele krajów, od Syberii po Irak, Palestynę, Włochy, a zakończyła się w Szkocji. Jest to kolejny tak trudny fragment w naszej historii, opowiedzianej tekstem i muzyką ku czci Roku Żołnierzy Tułaczy.

Wśród autorek nie zabraknie oczywiście rapowych akcentów - na płycie udzielają się Lilu, Gonix, Mona, Dore i Fala.

dodano: 2014-06-23 16:45 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

W kolejnym odcinku naszego cyklu przede wszystkim liczne i ciekawe kooperacje: Bleiza, Procenta i Łysonżiego, Kamela, Harego i Dannego czy Zetewupe, Zioła i Dżejpy. Poza tym nowe tracki od m.in. Leha, Kocura, Neile i Fonope. Znajdzie się też coś dla fanów żeńskiego rapu - Dore wraz z rockowym ZuoZone, nowy teledysk Zygi oraz Ryfa Ri w kolejnej odsłonie "Ladies Rap". Zapraszamy!

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-03-18 13:24 przez: Mateusz Natali (komentarze: 17)

No proszę, doczekaliśmy się kobiecego posse-cutu z prawdziwego zdarzenia. Grupa czołowych polskich raperek postanowiła zjednoczyć siły pod szyldem K.R.E.M., przedstawiając się jako "śmietanka polskiego rapu", a w singlowym "Co Za Ziom" nawijając ze swej perspektywy o facetach. "To swoisty hołd dla dobrych chłopaków, w naturalny sposób przyprawiających o uśmiech wszystkie dobre dziewczyny." - czytamy w info. Kto dokładnie tworzy kolektyw? WdoWA, Lilu, Gonix, Dore z Paresłów, MC Illo, Mona, Mi-La, Sista Flo oraz Madifa.