Panny Wyklęte "Wygnane" - info o projekcie, single, promomix

Płyta Panny Wyklęte "Wygnane vol.1" to wspólny projekt Fundacji Niepodległości, Darka Malejonka & Maleo Reggae Rockers oraz zaproszonych wokalistek. Twórcy kontynuują inicjatywę, zagłębiając się w kolejną trudną do opowiedzenia przestrzeń historyczną - album dotyka tematyki zesłania, gdzie rodziny zostały zdziesiątkowane głodem, zimnem i chorobami, walki za ojczyznę na obcej ziemi, tęsknoty za Polską. Sama płyta w kontekście artystycznym będzie różnić się od poprzednich wydawnictw przede wszystkim tym, że do stylistyki muzycznej, która dominowała do tej pory, dochodzą elementy folkowe i orientalne - związane jest to z tym, że epopeja 2. Korpusu wiodła przez wiele krajów, od Syberii po Irak, Palestynę, Włochy, a zakończyła się w Szkocji. Jest to kolejny tak trudny fragment w naszej historii, opowiedzianej tekstem i muzyką ku czci Roku Żołnierzy Tułaczy.

Wśród autorek nie zabraknie oczywiście rapowych akcentów - na płycie udzielają się Lilu, Gonix, Mona, Dore i Fala.

Premierowy koncert nowej płyty odbędzie się już w niedzielę 9. listopada, podczas gali Strażnik Pamięci 2014. Transmisję gali i koncertu będzie można śledzić „na żywo” na telebimie na Placu Zamkowym od godz. 19.00.

Dotychczas ukazały się trzy utwory z płyty: "Historie zagubione" Marceliny, "Piosenka o Wojtku" Mariki oraz "Pieśń Wiktorii" Ani Rusowicz, a także promomix.

ZAMÓW ALBUM:
http://www.fonografika.pl/sklep/panny-wyklete-wygnane-vol-1/
http://www.sklepniepodleglosci.pl/produkt/panny-wykletewygnane/

"Pieśń Wiktorii" - Ania Rusowicz

"Historie zagubione" - Marcelina & Maleo Reggae Rockers

Marika & Maleo Reggae Rockers - Piosenka o Wojtku (PANNY WYKLĘTE "WYGNANE" VOL.1)

PROMOMIX PANNY WYKLĘTE „WYGNANE” VOL.1 - PREMIERA 9.11

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>