Śliwa

Śliwa

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-01-11 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Śliwa był gościem ostatniego odcinka #OceńWersy. Wśród linijek znalazł się fragment numeru "Aniele" Mezo, który reprezentant Step Records obdarzył ironicznym komentarzem.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-08 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 8)

Śliwa był ostatnio gościem w RapNews Studio, a zarówno prowadzący, jak i dzwoniący fan, poruszyli temat głośnego beefu z SBM, który odbył się 2 lata temu. Raper przyznał, że beef był jednym z lepszych w historii polskiego hip-hopu. Powiedział również, co myśli o twórczości Białasa oraz jak wyglądają ich relacje.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-11-26 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Śliwa przygotowuje się do wydania swojego solowego albumu, którego dystrybutorem będzie Step Records. Raper przed wypuszczeniem pierwszego singla (który miał swoją premierę wczoraj) zorganizował Q&A, w którym opowiedział o gościach z nadchodzącego albumu i jego klimacie, relacjach z Peją , czy ulubionych raperach ze Stanów.

Tagi:
video
dodano: 2020-11-25 18:27 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Śliwa prezentuje gościnnie klip "Nicky Santoro", w którym udzielił się Shellerini. Numer promuje najnowsze wydawnictwo rapera pt. "Surprisetrack Vol. 2". Za produkcję odpowiada Hirass, a klip wyprodukowała ekipa REC PRO.

video
dodano: 2020-11-12 17:17 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Po przerwie wracamy z cyklem Props czy Hejt? zainaugurowanym na początku tego roku! To krótka ciekawostkowa formuła, w której zalewamy gościa hasłami i wątkami, do których musi się odnieść krótko i jednoznacznie - props czy hejt. Może również krótko uzasadnić wybór.

W tym odcinku Śliwa mówi co uważa o powidłach śliwkowych, akcji #hot16challenge2, transferze Jakuba Modera do Brighton, dwóch nagrodach za Singiel Dekady dla Palucha oraz... walce Filipek vs Sobota na Fame MMA i całościowym udziale raperów w tej gali.

video
dodano: 2020-10-31 09:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Ośmiu rapowych żołnierzy (dziewięciu w wersji utworu, która znajduje się na platformach streamingowych), Phono na bicie i moc soczystych, pełnokrwistych wersów - Step Armia rozpoczyna swą szarżę od mocnego bangera! To pierwszy singiel promujący nadchodzący projekt „Prima Sort”, który ujrzy światło dzienne już 4 grudnia. Za realizację teledysku odpowiada Easymonday.

kategorie:
dodano: 2020-07-08 20:11 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Szkoła uczuć" to czwarte wydawnictwo poznańskiego rapera Śliwy. Album opowiada o skomplikowanych relacjach artysty z kobietami. Utwory na płycie są zróżnicowane zarówno pod kątem brzmieniowym, jak i tekstowym. Niektóre są utrzymane w erotycznej, momentami nawet łajdackiej konwencji, jednakże na krążku nie brakuje również bardzo emocjonalnych, płynących prosto z serca linijek.

Sam Śliwa określa płytę jako swoiste "katharsis po mrocznym okresie". W ramach promocji fani mogli sprawdzić już teledyski do singli "Szkoła uczuć" ,,Tracisz Czas" oraz "Złodziej Nocy". Oprawą muzyczną albumu zajęli się Hirass i Clear Mind.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-06-24 22:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Publikacja Hot16 na kanale Stepu dawała sugestie, że coś jest na rzeczy - teraz mamy potwierdzenie, że poznański raper dołącza oficjalnie do opolskiego labelu!

dodano: 2020-06-05 16:55 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Czołówka poznańskiej sceny hip-hopowej - tak można określić wszystkich zaangażowanych artystów w powstanie utworu Siedem. Paluch, Słoń, Śliwa, Kaczor, Shellerini i Donguralesko nie tylko udzielili się na najnowszym nagraniu DJ-a Decksa, ale również pojawią się gościnnie na nowym krążku, Mixtape 7, którego premiera zapowiedziana jest na 9 października 2020 roku. Mamy dla Was klip i zdjęcia z planu.

video
dodano: 2019-12-14 18:29 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Śliwa "Tracisz Czas" Prod. Hirass (OFFICIAL VIDEO) #SZKOŁAUCZUĆ

"Przez ostatnie trzy miesiące z @kuba_hirass byliśmy praktycznie zamknięci w studiu! Oczywiście na własne życzenie. Znamy się z Kubą jakoś od 2011 roku, wówczas współpracowaliśmy przy produkcji albumu ,,Pełen Etat”. 5 lat później nagraliśmy razem płytę pt. ,,J.M.P.L.” Dzisiaj z dumą ogłaszam, że ,,Szkoła Uczuć”, czyli mój czwarty legalny longplay jest ukończony w 90%" – poinformował Śliwa.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2019-08-18 02:46 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Jeśli jesteś prawdziwym fanem mojej twórczości, musisz mieć na swojej półce „Surprisetrack vol. 1”" – zachęca Śliwa.

Album jest limitowany do 1000 sztuk. Według zapewnień nigdy nie będzie jego wznowienia.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-03-24 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

W grudniu ukazała się najnowsza płyta Śliwy, wydana już poza RPS Enterteyment. W ubiegłym roku Peja argumentując zakończenie tej współpracy pisał: "Głównym powodem był przede wszystkim brak komunikacji na lini wydawca-artysta. Wielokrotnie przekładaliśmy termin zatowarowania w sieciach Empik, Media i Saturn głównie z uwagi na brak dostarczonego przez artystę ukończonego materiału – a moje tłumaczenia się dystrybutorowi w osobie My Music były już po prostu groteskowe (...) Prywatnie bardzo lubię Patryka i dla dobra tej znajomości nie powinniśmy po prostu dłużej razem pracować"

Teraz Śliwa przyznał rację odkrywcy swojego talentu.

Tagi:
dodano: 2019-01-01 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 21)

Grudzień był naprawdę gorący jeśli chodzi o premiery w polskim rapie - zaatakowały legendy, nowe twarze, jak i najgorętsze postacie na scenie. Mieliśmy głośne debiuty i intrygujące powroty... A kto wg Was wypadł najlepiej?

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2018-12-27 23:08 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

ZBUKU ft. Śliwa, TPS - Bardziej Stara Szkoła

ZBUKU łączy siły ze Śliwą i TPS-em w utworze „Bardziej stara szkoła”. Jest to kolejny singiel z płyty „Konsekwentnie” reprezentanta Step Records. Za produkcją kawałka stoi DNA, a osiedlowy klip to dzieło Matyjak Studio.

Tagi:
wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Rankingi
dodano: 2018-12-06 19:25 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Wiele muzycznych redakcji wraz z końcem listopada rozpoczyna podsumowania mijających 12 miesięcy - a przecież to absurd, bo grudzień owocuje zawsze w prawdziwą lawinę premier, a materiały bijące się o tytuł najlepszych w danym roku często otrzymywaliśmy na ostatniej prostej... W tym roku znów jest gorąco a grudzień zapowiada się na prawdziwy wyścig zbrojeń - postanowiliśmy przyjrzeć się najciekawszym krążkom, które otrzymamy zanim wystrzelą sylwestrowe korki od szampana... Kolejność wg daty wydania.

Strony