Mobb Deep

Mobb Deep

wydarzenie
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2019-06-29 14:52 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

20 czerwca minęły 2 lata od śmierci Prodigy'ego - chwilę po tej rocznicy Havoc oraz Big Noyd odwiedzają Warszawę, by pod szyldem kolektywu odpalić swoiste tribute party.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2018-12-26 15:13 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Cztery lata po świetnym "Mega Philosophy", weteran z Queensbridge Cormega wraca z nowym projektem. "MEGA" to 5 utworów utrzymanych w klasycznej stylistyce, za produkcję których odpowiadają STREETRUNNER i Tariq Azzouz. 

Gościnnie rapera wsparł inny legendarny MC z blokowisk QB - Havoc z Mobb Deep w kawałku "Live Your Best Life". Projekt "MEGA" zawiera również wersje instrumentalne wszystkich utworów, mające zachęcić innych MC's do nawijania własnych zwrotek.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-12-26 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Cztery lata po świetnym "Mega Philosophy", weteran z Queensbridge Cormega wraca z nowym projektem. "MEGA" to 5 utworów utrzymanych w klasycznej stylistyce, za produkcję których odpowiadają STREETRUNNER i Tariq Azzouz. 

Gościnnie rapera wsparł inny legendarny MC z blokowisk QB - Havoc z Mobb Deep w kawałku "Live Your Best Life". Projekt "MEGA" zawiera również wersje instrumentalne wszystkich utworów, mające zachęcić innych MC's do nawijania własnych zwrotek.

wydarzenie
dodano: 2017-10-01 20:14 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W minione wakacje hip-hop poniósł wielką stratę - odszedł od nas legendarny Prodigy, połówka duetu Mobb Deep, jeden z najważniejszych raperów w historii nowojorskiej sceny. Publikowaliśmy Wam już wiele wypowiedzi i reminiscencji dotyczących Prodigy'ego, jednak przy okazji Spot-Talku z Włodim postanowiliśmy poprosić go o specjalne wspomnienie przed kamerą. Dlaczego? Członek Molesty niejednokrotnie zaznaczał jak wielki wpływ miały na niego nagrania P, podkreślał także, że reprezentant QueensBridge był jego największą raperską inspiracją...

dodano: 2017-07-02 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Podobnie jak w przypadku zmarłego w zeszłym roku Phife Dawga z A Tribe Called Quest, który od wielu lat zmagał się z cukrzycą i wielokrotnie o tym wspominał w swojej twórczości, choroba nie była sekretem także u Prodigy'ego. Powszechnie znany był bowiem fakt, że Albert Johnson od dziecka chorował na anemię sierpowatą - co wspomniał zresztą nawet 2Pac dissując Mobb Deep w 1996 roku w "Hit 'Em Up".

Odmiennie od Phife'a, który niejednokrotnie w luźnym tonie nawiązywał do swojej przypadłości, nazywając się nawet "funkującym cukrzykiem" (When's the last time you heard a funky diabetic?), sam P nieczęsto poświęcał jej miejsce w kawałkach. Na wydanym we wrześniu 2000 roku pierwszym solowym krążku artysty "H.N.I.C." znalazł się jednak niezwykle poruszjący utwór, bezpośrednio traktujący o odziedziczonej przez rapera chorobie i jej wpływie na jego codzienne życie.

video
dodano: 2017-06-29 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Na długo zanim Prodigy i Havoc wzięli szturmem nowojorską scenę i ulicę, atakując nieśmiertelnymi singlami "Shook Ones Pt. II" i "Surival of the Fittest" oraz drugim albumem w swoim dorobku "The Infamous", Hav i P zdążyli już zaliczyć skromny debiut, kiepską sprzedaż "Juvenile Hell" i będące jej skutkiem rozstanie z wytwórnią 4th & Broadway. Jak opowiadali zresztą w naszym pierwszym wywiadzie, album ten był dla nich swoistą bazą treningową, pierwszym poważnym testem i okazją do sprawdzenia się oraz szlifowania swoich - już wtedy niemałych jednak - umiejętności.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2017-06-28 15:00 przez: Łukasz Własiukiewicz (komentarze: 5)

Śmierć Prodigy'ego zaskoczyła wszystkich. Pierwszy raz w moim życiu, odszedł raper, który od wielu lat był jednym z moich idoli i którego życie i twórczość śledziłem na bieżąco wyczekując zawsze nowych numerów. Myslę, iż śmiało mogę stwierdzić, że ja i moi rówieśnicy przeżylismy to, co pokolenie przed nami 21 lat temu gdy odszedł 2pac. 

W naszym kraju reakcje na śmierć Prodigy'ego można było zaobserwować raczej tylko wśród artystów i słuchaczy związanych z hip-hopem. Za oceanem jednak odejście rapera dotknęło znacznie większe grono osób - od raperów i producentów po gwiazdy muzyki pop, celebrytów i sportowców. Drużyna baseballowa New York Yankees postanowiła uczcić pamięć reprezentanta swoje miasta i tuż przed meczem z Los Angeles Angels na stadionie rozbrzmiał instrumental „Shook Ones Pt. II”, a zgromadzeni fani oddali hołd zmarłemu raperowi. 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2017-06-26 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Podobnie jak w przypadku takich artystów jak Nas, Jay-Z czy The Notorious B.I.G., jednym z pierwszych uznanych producentów, którzy współpracowali z Mobb Deep był stale trzymający rękę na pulsie nowojorskiej ulicy DJ Premier.

Już na debiutanckim albumie duetu "Juvenile Hell" z 1993 r. znalazł się numer "Peer Pressure", ale nie jest to jedyny utwór, wyprodukowany przez Preemo dla Prodigy'ego i Havoca w tym okresie...

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-24 17:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Śmierć Prodigy'ego cztery dni temu wywołała niedowierzanie wśród wielu przedstawicieli sceny hip-hopowej, także w Polsce, a teraz wiadomo, jak to wydarzenie wyglądało z perspektywy Havoca. Raper i producent, który wraz ze zmarłym artystą założył kultowe Mobb Deep, opisał w rozmowie z TMZ swoją reakcję na informację o odejściu P. Jak wspomina Havoc, na początku doniesienia o śmierci Prodigy'ego uznał za nieprawdopodobną plotkę. "Przywykliśmy do wizyt P w szpitalu. Nie każdego dnia, ale radziliśmy sobie z tym od ponad 20 lat." - wyjaśnił raper. "W dzień ukończenia szkoły przez mojego syna ktoś do mnie zadzwonił, przekazując mi dziwną plotkę. Słyszano, że P zmarł w szpitalu w Las Vegas" - kontynuuje.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-21 22:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Jak polska scena długa i szeroka, zewsząd płyną wyrazy głębokiego smutku z powodu śmierci Prodigy'ego, wielu MC podkreśla także jak ogromną rolę w ich życiu odegrał reprezentant Mobb Deep...

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2017-06-20 20:26 przez: Mateusz Natali (komentarze: 17)

Fatalne wieści z Queensbridge - jak podaje XXL dziś odszedł od nas członek ekipy Mobb Deep, jeden z najlepszych tekściarzy w historii nowojorskiej ulicy, Prodigy...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-08-28 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Radomska formacja ZDR dopiero co opublikowała wspólne collabo z reprezentantem nowojorskiego Infamous Mobb, Big Twinsem, a jak się okazuje to nie koniec. Po Infamous Mobb pora na Mobb Deep!

kategorie: Festiwale, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-06-23 21:01 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 1)

Do rozpoczęcia największego hip-hopowego festiwalu w Europie – Openair Frauenfeld, zostały zaledwie dwa tygodnie. W dniach 7-9 lipca małe szwajcarskie miasteczko stanie się europejską stolicą hip-hopu z najwyższej półki. To ostatni moment na przybliżenie wam tegorocznego line-upu, w którym każdy fan czarnych brzmień znajdzie coś dla siebie.

dodano: 2016-03-28 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

W lutym w Warszawie gościliśmy klasyczny nowojorski duet, twórców "The Infamous" - Mobb Deep. Nie mogliśmy oczywiście przy tym przegapić drugiej okazji porozmawiania z nimi przed kamerą (pierwszy raz udało nam się pod koniec 2014 r.)  Reprezentantów Queensbridge złapaliśmy w hotelu JM następnego dnia po koncercie zorganizowanym przez Magnetic Group w ramach cyklu Legendary Beats. Havoc i Prodigy opowiedzieli nam m.in. o współpracy z J Dillą, Nate Doggiem, Dr. Dre, pogłoskach o wspólnym albumie z M.O.P., autobiografii Prodigy'ego "My Infamous Life" czy przypadku, kiedy Havoc musiał od nowa robić bit dla The Notoriousa B.I.G. Dowiecie się też, które ze swoich solowych numerów Panowie z Mobb Deep lubią najbardziej oraz co mają w planach na przyszłość.

Tagi:
dodano: 2016-02-10 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W ten weekend w Polsce pojawiła się kultowa nowojorska formacja Mobb Deep, występując dzień po dniu w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu i gromadząc tłumy fanów. My pojawiliśmy się na występie w wypełnionej po brzegi warszawskiej Iskrze, zorganizowanym w ramach cyklu Legendary Beats - sprawdźcie fotorelację autorstwa Darka Radela (WEST). Dołączyliśmy również kilka zdjęć z wywiadu, który udało nam się przeprowadzić dzień po koncercie, w JM Hotel.

Tagi:

Strony