Big Noyd

Big Noyd

video
dodano: 2020-04-19 18:15 przez: Marcin Natali (komentarze: 6)

"Mobb Deep Forever" - to wyrażenie przewija się co chwilę, gdy rozmawiasz z Havoc'iem, L.E.S.'em i Big Noydem. W zeszłym roku mieliśmy okazję usiąść na spokojnie z całą trójką przed ich koncertem w Warszawie, czego rezultatem jest dogłębna, ponad 20-minutowa konwersacja m.in. o dziedzictwie Mobb Deep, wspomnieniach Prodigy'ego (R.I.P.), klasycznym teledysku do "It's Mine" z Nasem, 20. rocznicy albumu "Murda Muzik", jak i dorastaniu ze sobą w Queensbridge.

Havoc wspomniał również tworzenie kultowego bitu do "Shook Ones Part II", podzielił się zabawną historią współpracy z Shaquille'em O'Nealem i wizyty w jego domu w 1996 roku; L.E.S. wspomniał producenckie początki z Havociem, produkowanie hitów dla Willa Smitha na "Big Willie Style"; a Big Noyd opowiedział o swojej karierze solowej i wadze bycia w zgodzie z samym sobą... I to wciąż nie wszystko! 

dodano: 2018-09-11 19:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

To już ponad rok, odkąd odszedł od nas współautor jednego z najbardziej wpływowych albumów w historii gatunku - monumentalnego "The Infamous", nauczyciel i wzór dla wielu MC's na całym świecie (nie wyłączając polskich) - nieodżałowanej pamięci Prodigy z kultowego duo Mobb Deep... 

W przyszłym tygodniu, 18 września, we wrocławskim klubie Akademia w hołdzie dla zmarłego przyjaciela zagra jego partner-in-rhyme - Havoc. Wraz z nim wystapią stały współpracownik Mobb Deep (pojawił się na niemal wszystkich ich albumach) Big Noyd, oraz L.E.S., znakomity producent, autor m.in. klasycznego "Life's a Bitch" Nasa! Tego wieczoru usłyszymy kultowe hity Mobb Deep, sztosy z solowych płyt - słowem, największe hity Queensbridge!

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-05-01 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Mobb Deep ft Big Noyd "Itinierary" (prod by Dj Jean Maron)

"True School" to nadchodzący projekt DJ-a Jean Marona, na którym pojawią się takie postaci jak Mobb Deep, KRS-One, Masta Ace, Onyx, M.O.P., Kool G Rap czy Lords Of The Underground. W najnowszym singlu znajdziemy pierwszych z nich, wspieranych przez Big Noyda. Klasyczny strzał na mocnych bębnach.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-10-15 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Dla licznych europejskich fanów nowojorskiego undergroundu DJ Skizz jest postacią dosyć świeżą, a jego muzyka zaczęła się przebijać do naszych głośników stosunkowo niedawno. Nie znaczy to, że to newcomer i koleś znikąd. Pochodzący z Bostonu (a jakże!) Skizz, od dziesięciu lat jest współautorem jednej z najlepszych podziemnych audycji - Halftime Radio Show, gdzie gościł m.in. Eminema, Nasa, Method Mana, Redmana czy Gang Starr. Jako DJ jeździł na trasy z Lloydem Banksem i Big Noydem, Large Pro i Cormegą czy Group Home. Jego gramofonowe umiejętności mogliśmy usłyszeć na ostatnim krążku Masta Ace'a "MA DOOM: Son Of Yvonne". Jego historia jest długa i ciekawa, ale zarazem mam wrażenie, że to dopiero początek nowego rozdziału.

Już zeszłoroczny materiał "King From Queens" pokazał, że jego zrozumienie istoty brzmienia NYC jest znakomite i w dzisiejszych czasach rzadkie. W produkcjach raczej nie macie co szukać progresywnych elementów i usilnych prób rozwijania brzmienia w nowych kierunkach. Podobnie jest z "BQE", materiałem, który brzmi jak syf zebrany z ulicy i stanowiący godną reprezentację NYC w stylu M.O.P. czy Mobb Deep bardziej niż Frencha Montany. Nie ukrywajmy, to rapowa konserwa, co dla części z was pewnie będzie śmiertelną zniewagą dla progresu i rozwoju gatunku, dla części natomiast wzorem powrotu do korzeni. Takie czasy, hip hopowcy potrzebują się grupować. Pytanie brzmi: co, przy tak gigantycznej scenie i dorobku Wielkiego Jabłka, może stanowić element wyróżniający rap z Nowego Jorku? Slang, głos, obserwacje, rapowa prostota... Tutaj poczujecie to od pierwszych minut.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-05-05 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

DJ Skizz to bardzo ważna postać w nowojorskim radio, chociaż pochodzi z Bostonu. Jak wielu ziomków z Massachussets zakochany jest po uszy w klasycznym nowojorskim rapie, gdzie kilku prawdziwych mięśniaków ładuje wersy pod dobre pętle z mocną perkusją. Jego darmowe projekty, które udostępniał dotąd naprawdę robiły wrażenie, a nadchodzący oficjalny debiut ma szanse to wrażenie jeszcze poprawić. "B.Q.E." bo tak nazywa się album można rozwinąć jako "Brooklyn Queens Experience". W singlowym "Triboro Thoro", które znajdziecie w rozwinięciu występują Hannibal Stax z Gang Starr Foundation, Big Noyd z QB i Panchi z NYG'z. Oczywiście nie jest to rap dla fanów rapowania w stylu Logica i Machine Gun Kelly'ego. To "gutter rap" - brudny, nieskomplikowany, ale dosadny. Zdecydowanie warto. Na płycie oprócz nich pojawią się Masta Ace, Havoc, Cormega czy Lil Fame.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-01-15 16:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 6)

"This is for my trapped in the 90's niggas!" Legendy nowojorskiego hip-hopu, ba, hip-hopu jako takiego - Big Noyd, Large Professor i Kool G Rap - połączyły siły, by nagrać nowy numer. A co z takiego połączenia wychodzi? No jak to co - kryjący się pod nazwą "Naturally Born" sztos, który pieści uszy i działa jak muzyczny wehikuł czasu. Jakby tego było jeszcze mało, za podkład odpowiada nie kto inny jak Ayatollah, kolejna legenda do i tak już okazałej kolekcji. Tego się słucha!

dodano: 2012-03-15 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)
Nowojorskie dzielnice mają coś takiego w swoim brzmieniu, że w najbardziej znamienitych przypadkach można bez problemu rozpoznać skąd pochodzi dane nagranie. Dla tych, którzy cenią sobie rap z Queens, a osłuchali już wszystkie albumy Nasa i Mobb Deepów mamy nie lada gratkę - darmowy mixtape utrzymany w klimacie najbardziej klasycznych nagrań QB.

Autorem mixtape'u jest DJ Skizz, który wyprodukował całość oraz dobrał gości. Wśród nich m.in. Big Noyd, Killa Sha, Krumbsnatcha, CNN czy Lil Dap.