Rasheed Chappell

Rasheed Chappell

dodano: 2023-09-16 19:26 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Koniec tygodnia to już tradycyjnie podsumowanie najważniejszych premier tygodnia. Jedziemy!

kategorie:
dodano: 2023-09-16 16:33 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowy album Rasheeda Chappela.

Tracklista:

01. Mascots
02. Dope Dealer feat. Noel Pancho
03. Lullaby feat. Rome Streetz & 38 Spesh
04. Concrete Cinema
05. Chappell Show
06. Never Change feat. Jasmine Lopez
07. Lucifer In The Candlelight feat. Neenah
08. Twisted Bells
09. 1520
10. Keep On Shining feat. Jasmine Lopez
11. When They See Us feat. STL GLD
12. Make It Out feat. Lisa Bello

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-10-15 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Dla licznych europejskich fanów nowojorskiego undergroundu DJ Skizz jest postacią dosyć świeżą, a jego muzyka zaczęła się przebijać do naszych głośników stosunkowo niedawno. Nie znaczy to, że to newcomer i koleś znikąd. Pochodzący z Bostonu (a jakże!) Skizz, od dziesięciu lat jest współautorem jednej z najlepszych podziemnych audycji - Halftime Radio Show, gdzie gościł m.in. Eminema, Nasa, Method Mana, Redmana czy Gang Starr. Jako DJ jeździł na trasy z Lloydem Banksem i Big Noydem, Large Pro i Cormegą czy Group Home. Jego gramofonowe umiejętności mogliśmy usłyszeć na ostatnim krążku Masta Ace'a "MA DOOM: Son Of Yvonne". Jego historia jest długa i ciekawa, ale zarazem mam wrażenie, że to dopiero początek nowego rozdziału.

Już zeszłoroczny materiał "King From Queens" pokazał, że jego zrozumienie istoty brzmienia NYC jest znakomite i w dzisiejszych czasach rzadkie. W produkcjach raczej nie macie co szukać progresywnych elementów i usilnych prób rozwijania brzmienia w nowych kierunkach. Podobnie jest z "BQE", materiałem, który brzmi jak syf zebrany z ulicy i stanowiący godną reprezentację NYC w stylu M.O.P. czy Mobb Deep bardziej niż Frencha Montany. Nie ukrywajmy, to rapowa konserwa, co dla części z was pewnie będzie śmiertelną zniewagą dla progresu i rozwoju gatunku, dla części natomiast wzorem powrotu do korzeni. Takie czasy, hip hopowcy potrzebują się grupować. Pytanie brzmi: co, przy tak gigantycznej scenie i dorobku Wielkiego Jabłka, może stanowić element wyróżniający rap z Nowego Jorku? Slang, głos, obserwacje, rapowa prostota... Tutaj poczujecie to od pierwszych minut.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2013-09-23 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

DJ Skizz "Day in the Life" ft. Reks, Maffew Ragazino, Rasheed Chappell, & Liza Colby

Kalendarzowa jesień zawitała już do nas, a kolejny dzień możemy powitać dawką klasycznie hip-hopowej refleksji. DJ Skizz, który niedawno zaprezentował światu swój długooczekiwany materiał "Brooklyn Queens Experience", promuje go nowym klipem do numeru "Day In The Life". Gościnnie pojawiają się Reks, Maffew Ragazino, Rasheed Chappell i wokalistka - Liza Colby. Wszystko zobrazowane fajnym, nastrojowym klipem z nowojorskim posmakiem. Recenzja materiału Skizza niebawem na Popkillerze.

video
dodano: 2012-10-10 11:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 0)

J57 feat. Rasheed Chappell ''Elite Status'' [Official Video]

Powyższy numer był pierwszym singlem promującym EPkę "2057" autorstwa J57'a z Brown Bag All Stars. Teraz pojawił się do niego obrazek. Przypomnę, iż na feacie pojawił się Rasheed Chappell. Cuty są dziełem DJ Brace'a.

dodano: 2012-06-13 12:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 2)


Kozacki posse-cut, drodzy Państwo, przed Wami się kłania! J-Love zaprosił do nagrania wspólnego numeru kilku solidnych reprezentantów "podziemia" i takim oto sposobem powstał utwór zatytułowany "Pharmacy Express". Produkcją zajął się B. Dvine. Sprawdzajcie to cudo!