Hannibal Stax

Hannibal Stax

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-10-15 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Dla licznych europejskich fanów nowojorskiego undergroundu DJ Skizz jest postacią dosyć świeżą, a jego muzyka zaczęła się przebijać do naszych głośników stosunkowo niedawno. Nie znaczy to, że to newcomer i koleś znikąd. Pochodzący z Bostonu (a jakże!) Skizz, od dziesięciu lat jest współautorem jednej z najlepszych podziemnych audycji - Halftime Radio Show, gdzie gościł m.in. Eminema, Nasa, Method Mana, Redmana czy Gang Starr. Jako DJ jeździł na trasy z Lloydem Banksem i Big Noydem, Large Pro i Cormegą czy Group Home. Jego gramofonowe umiejętności mogliśmy usłyszeć na ostatnim krążku Masta Ace'a "MA DOOM: Son Of Yvonne". Jego historia jest długa i ciekawa, ale zarazem mam wrażenie, że to dopiero początek nowego rozdziału.

Już zeszłoroczny materiał "King From Queens" pokazał, że jego zrozumienie istoty brzmienia NYC jest znakomite i w dzisiejszych czasach rzadkie. W produkcjach raczej nie macie co szukać progresywnych elementów i usilnych prób rozwijania brzmienia w nowych kierunkach. Podobnie jest z "BQE", materiałem, który brzmi jak syf zebrany z ulicy i stanowiący godną reprezentację NYC w stylu M.O.P. czy Mobb Deep bardziej niż Frencha Montany. Nie ukrywajmy, to rapowa konserwa, co dla części z was pewnie będzie śmiertelną zniewagą dla progresu i rozwoju gatunku, dla części natomiast wzorem powrotu do korzeni. Takie czasy, hip hopowcy potrzebują się grupować. Pytanie brzmi: co, przy tak gigantycznej scenie i dorobku Wielkiego Jabłka, może stanowić element wyróżniający rap z Nowego Jorku? Slang, głos, obserwacje, rapowa prostota... Tutaj poczujecie to od pierwszych minut.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-05-05 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

DJ Skizz to bardzo ważna postać w nowojorskim radio, chociaż pochodzi z Bostonu. Jak wielu ziomków z Massachussets zakochany jest po uszy w klasycznym nowojorskim rapie, gdzie kilku prawdziwych mięśniaków ładuje wersy pod dobre pętle z mocną perkusją. Jego darmowe projekty, które udostępniał dotąd naprawdę robiły wrażenie, a nadchodzący oficjalny debiut ma szanse to wrażenie jeszcze poprawić. "B.Q.E." bo tak nazywa się album można rozwinąć jako "Brooklyn Queens Experience". W singlowym "Triboro Thoro", które znajdziecie w rozwinięciu występują Hannibal Stax z Gang Starr Foundation, Big Noyd z QB i Panchi z NYG'z. Oczywiście nie jest to rap dla fanów rapowania w stylu Logica i Machine Gun Kelly'ego. To "gutter rap" - brudny, nieskomplikowany, ale dosadny. Zdecydowanie warto. Na płycie oprócz nich pojawią się Masta Ace, Havoc, Cormega czy Lil Fame.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-01-14 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Pamiętacie jeszcze numer Hannibal Staxa na bicie Marco Polo, który prezentowaliśmy wam ponad miesiąc temu? Reprezentant składu Fabid oraz Gang Starr Foundation szykuje się do dużej ofensywy. W 2013 nakładem Soulspazm Records ukaże się jego wspólny materiał z kanadyjskim producentem, a teraz mamy przyjemność zaprezentować wam mixtape "The Honorable" hostowany przez DJ'a Premiera. Gościnnie na materiale pojawiają się nie tylko NYG'z czy Torae, których w sumie można było się spodziewać, ale również Afu Ra i Guru.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-12-29 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 7)

Ksywę Hannibala Staxa (działającego wcześniej jako H. Stax) mogą pamiętać ci, którzy wnikliwie sprawdzali dyskografię Gang Starr Foundation. Związany z drużyną Guru i Premiera MC z Brooklynu po tylu latach zbiera się do rapowego kontrataku i to z niemałym impetem. Najpierw dostaniemy mixtape "Honorable" hostowany przez DJ'a Premiera i mixowany przez PF Cuttina z Blahzay Blahzay. W następnym roku natomiast możemy spodziewać się albumu "Seize The Day", który w całości wyprodukuje Marco Polo.