O.C.

O.C.

dodano: 2021-11-16 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Kilka lat temu głośno było o projekcie, w którym Jeru The Damaja, Peja i O.S.T.R. mieli połączyć polskich raperów z amerykańskimi - materiał finalnie się nie ukazał (przynajmniej do teraz), jednak Jeru ostatnio zaczął publikować utwory nagrane na ten krążek. Najpierw dostaliśmy numer z Lil Dapem na bicie Ostrego, a teraz... z samym O.C.!

video
dodano: 2021-05-29 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Apollo Brown i O.C. w 2012 roku wydali wspólny album "Trophies". Teraz duet opublikował oficjalny klip do numeru "Just Walk". Dlaczego dopiero teraz? Apollo Brown zdradził powód na swoim Instagramie.

kategorie:
dodano: 2018-10-25 23:17 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Po świetnym "A New Dawn" O.C. domyka rok drugim projektem - tym razem jest to "Opium" nagrane na bitach członka Blahzay Blahzay P.F. Cuttina.

Tagi:
dodano: 2018-03-10 12:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Po dłuższej przerwie legendarny O.C. wrócił na mocniejsze muzyczne obroty - i to w jakim stylu! Wydane w 2017 "Same Moon, Same Sun" było jego pierwszym LP od 2012 roku ("Trophies" z Apollo Brownem), nie zeszło jednak poniżej bardzo wysokiego poziomu, do jakiego przyzwyczaił nas jeden z najbardziej niedocenianych raperów w historii. Potem dostaliśmy "Perestroikę" z Apathym, a na początek 2018 trafiło do nas "A New Dawn", druga część trylogii zapoczątkowanej przez "Same Moon...".

Co na nim znajdziemy? Nastrojowe, korzenne bity i porcję błyskotliwych przemyśleń od jednego z najbystrzejszych umysłów nowojorskiej sceny. Ja zasłuchuję się w tej płycie od tygodnia i nie mogę zdjąć jej z pętli, do czego i Was zachęcam.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2018-03-08 20:24 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Po długiej solowej ciszy O.C. przystąpił do ataku ze zdwojoną siłą. Nowojorska legenda serwuje 2 część trylogii rozpoczętej przez wydane w 2017 "Same Moon, Same Sun", dając nam na "A New Dawn" dokładnie to, czego moglibyśmy oczekiwać - nastrojowe korzenne brzmienia i głębsze życiowe refleksje od jednego z najbardziej błyskotliwych umysłów w rapowym Nowym Jorku.

Tagi:
dodano: 2017-08-15 11:21 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 2)

Co łączy nowy album Apathy x O.C. oraz Slaine x Termanology i Heavy Metal Kings 2? Ano to, że wszystkie trzy krążki swoją premierę będą miały jesienią tego roku i na wszystkie trzy było nam czekać kilka lat. To tak w ramach wstępu, by info o żadnym z tych projektów nie umknęło.

Perestroika, czyli nazwa albumu to oczywiście odwołanie do przemian gospodarczych w ZSRR, a w tym wypadku to raczej zrobienie czegoś nowego na bazie starych patentów. Premiera albumu to 22 września, na stronie demigodzstore.bigcartel.com można składać pre-order. Poniżej pierwszy singiel i teledysk - choć dla mnie, nic odkrywczego. Czekamy na całość.

video
dodano: 2017-08-13 19:11 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wywiad z D.I.T.C. przeprowadzony w 2010 w warszawskim Airport Hotel Okęcie przy okazji wizyty chłopaków w Polsce, kilka dni przed występem na łódzkim Outline Colour Festival to rzecz, z której jestem mega dumny.
Porozmawiać około 100 minut ze swoją ulubioną ekipą rapową na świecie, dopytać o wszystkie nurtujące kwestie a na koniec usłyszeć podziękowania za "pokazanie, że Polska wie o co chodzi w rapie" - bezcenne.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-01-31 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

O.C. to bez wątpienia jeden z najlepszych i najbardziej niedocenianych nowojorskich MC w historii. Genialny członek D.I.T.C. przyzwyczaił nas do tego, że nie robi wokół siebie zbędnego szumu, za to potrafi z zaskoczenia i bez promocji przywalić fenomenalnym albumem ("Starchild"!).

Teraz równie po cichu ukazuje się jego najnowszy album, "Same Moon Same Sun", który dostępny jest do zakupu w wersji CD/LP a przez tydzień aktywny jest również darmowy download.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2017-01-18 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

O.C. to bez wątpienia jeden z najlepszych i najbardziej niedocenianych nowojorskich MC w historii. Genialny członek D.I.T.C. przyzwyczaił nas do tego, że nie robi wokół siebie zbędnego szumu, za to potrafi z zaskoczenia i bez promocji przywalić fenomenalnym albumem ("Starchild"!). Teraz mamy doskonałe wieści dla fanów Diggin In The Crates - w tym miesiącu dostaniemy kolejny album Omara!

Tagi:
video dnia
dodano: 2016-11-13 16:03 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dlaczego: Dwóch nowojorskich tytanów łączy siły we wspólnym klipie - pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów charyzmatycznego klasycznego eastcoastu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-10-07 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Legendarny i nierdzewny kolektyw D.I.T.C. znów atakuje. Pisaliśmy Wam już kilkukrotnie o drugiej wspólnej płycie ekipy formowanej przez Lorda Finesse, O.C., A.G., Fat Joe, Diamonda D, Showbiza i Buckwilda... a teraz wiemy, że krążek trafi do nas jeszcze w tym miesiącu! Mamy też okładkę i tracklistę.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-18 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Na linii Army Of The Pharaohs - Diggin In The Crates doszło już raz do bardzo ciekawej kooperacji, której efektem był wspólny album Celph Titled & Buckwild. Wygląda na to, że w tym roku czeka nas kolejna i to nie mniej obiecująca... Apathy zapowiedział bowiem skrzyżowanie mikrofonów z one and only O.C.!

Tagi:
video dnia
dodano: 2014-04-16 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Prince Po & Oh No - Smash ft. Pharoahe Monch, O.C.

Dlaczego: Organized Konfusion ponownie zjednoczone! Prince Po i Pharoahe Monch łączą siły, a wspomaga ich one and only O.C. Wszystko w singlu z płyty Po i Oh No pt "Animal Serum", która trafiła do nas w lutym.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-04-08 17:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 2)

Miło jest słyszeć, że tacy weterani rapgry jak O.C. trzymają się świetnie. W 2012 roku Omar Credle zaliczył świetny comeback z "Trophies" (recenzja), zamykając gęby wszystkim tym, którzy zwątpili weń po wydaniu dobrego, acz nie w pełni satysfakcjonującego "Oasis" z A.G. Teraz O.C. znów prezentuje materiał nagrany z jednym producentem - dziewięciotrackową EPkę "Ray's Cafe", owoc współpracy z niejakim Rayem Westem. Z wyglądu kafejka prezentuje się zachęcająco.... To jak, wstępujemy?

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-01-29 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Ray's Cafe" ma zgodnie z zapowiedzią "oddać klimat zadymionych kawiarenek jazzowych lat 70-tych, w których można bez ograniczeń mówić w rozmowie to, co się myśli". Refleksyjny, lekko mistyczny klimat, głębia starodawnych dźwięków i na tym wszystkich osobiste zwrotki jednego z najlepszych MC ever? Hell yeah, to nie może nie wypalić. Całość możemy już sprawdzić za friko.

Tagi:

Strony