Jeru The Damaja

Jeru The Damaja

dodano: 2022-04-03 09:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Swego czasu głośno było o wspólnym projekcie Jeru, Peji i O.S.T.R.'a. Nie ujrzał on finalnie światła dziennego, ale Jeru opublikował już kilka numerów na bitach Ostrego - tym razem dostajemy prawdziwą perełkę bo numer, gdzie cała trójka pojawia się na mikrofonie!

dodano: 2022-03-15 09:00 przez: Kontakt (komentarze: 0)

Polscy i amerykańscy raperzy stworzyli projekt na pomoc dzieciom i kobietom z Ukrainy, którego promocję oparli o nagrany wspólnie w ramach projektu "HIT RAPPERS" utwór "No Fight!" wyprodukowany przez fundację Pomaganie Jest Trendy, który dziś opublikowany został w wersji audio, a do którego w przyszłym tygodniu powstanie teledysk.

dodano: 2021-11-16 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Kilka lat temu głośno było o projekcie, w którym Jeru The Damaja, Peja i O.S.T.R. mieli połączyć polskich raperów z amerykańskimi - materiał finalnie się nie ukazał (przynajmniej do teraz), jednak Jeru ostatnio zaczął publikować utwory nagrane na ten krążek. Najpierw dostaliśmy numer z Lil Dapem na bicie Ostrego, a teraz... z samym O.C.!

dodano: 2021-08-15 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Swego czasu głośno było o projekcie, w którym Jeru The Damaja, Peja i O.S.T.R. mieli połączyć polskich raperów z amerykańskimi - materiał finalnie się nie ukazał (przynajmniej do teraz), jednak Jeru postanowił podzielić się ze słuchaczami jednym z utworów, nagranych z przeznaczeniem na ten krążek.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-05 21:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Kilka lat temu głośno było o wspólnym projekcie Jeru The Damaja z Peją i O.S.T.R.'em, gdzie pojawić mieli się zarówno goście z USA jak Polski. Świetne "Oddałbym" pokazywało, że efekt mógł być naprawdę mocny. W nowym wywiadzie Peja zdradza jak wygląda sytuacja z całym albumem.

dodano: 2016-12-04 19:10 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Tegoroczny wrzesień okazał się prawdziwą ofensywą nowojorskiego rapu w Polsce, a wszystko za sprawą Jeru The Damajera, który w różnych częściach naszego kraju zagrał kilkanaście koncertów. Reprezentant Gang Starr Foundation świętował z polską publicznością 20-lecie premiery swojego drugiego krążka i przypomniał wszystkie klasyczne kawałki, jakie zdołał nagrać w latach dziewięćdziesiątych. Nasze drogi z Jeru zbiegły się przy okazji jego olsztyńskiego występu, przed którym postanowiliśmy spontanicznie zadać kilka rzeczowych pytań brooklyńskiemu artyście. Brak odpowiedniego sprzętu był naszą największą bolączką, zmuszeni byliśmy więc chwycić za to, co mieliśmy akurat pod ręką. Wspólne starania zaowocowały prawie 14-minutową rozmową z Jeru, a jej zapis video i tematy, które poruszyliśmy, znajdziecie w dalszej części artykułu.

wydarzenie
dodano: 2016-10-25 12:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Festiwal Hip Hop Fever to kontynuacja drogi obranej przy kreowaniu kolejnych edycji festiwalu Terrorym Fever. Peja wraca z imprezą pod zmienioną nazwą, by podobnie jak w przypadku Terrorym Fever kontynuować tradycję na poznańskiej Hali nr 2 MTP. W ramach festiwalu będziecie mogli posłuchać i obejrzeć na żywo znanych wykonawców polskiej sceny rap, którzy z okazji 40. urodzin Rycha Peji tłumnie pojawią się tego dnia w Poznaniu. Hip Hop Fever to również okazja do zagrania przez Rycha mocno wyselekcjonowanego materiału, a dodatkowo gospodarz wykona premierowo takie produkcje jak „DDA” oraz „Remisja”.

wydarzenie
dodano: 2016-03-09 15:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Organizatorzy marcowego koncertu Gang Starr Foundation w Warszawie ogłosili już 2 supporty. Przed Afu-Rą, Jeru The Damaja i Big Shugiem zagrają Hades oraz Antone z Play More Records. Bilety w tej chwili są dostępne z drugiej puli w cenie 35 złotych.

wydarzenie
dodano: 2016-03-09 14:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Juz 18 marca Gang Starr Foundation w ramach swojej światowej trasy odwiedzi Warszawę, z kolei dwa dni później zawita również do Poznania. Gwiazdy amerykańskiego rapu prosto ze wschodniego wybrzeża USA zagrają w Klubie 9stóp ACKiS. Gang Starr Foundation to projekt stworzony wokół Gang Starr - czyli legendarnego duetu Guru i DJa Premiera. Ponad dwadzieścia lat na scenie to kawał dobrego rapu i współpraca z mnóstwem ważnych dla całego hip-hopowego środowiska postaci. Na co możemy liczyć w Poznaniu podczas koncertu w 9stóp ACKiS? Na muzyczny powrót do korzeni i klasyki rapu w wykonaniu jednych z najlepszych raperów lat 80-tych i 90-tych. Big Shug, Afu-Ra i Jeru the Damaja stworzą niepowtarzalny klimat, który przypomni wam czasy starego, dobrego rapu.

wydarzenie
dodano: 2016-02-29 21:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

W stolicy szykuje się święto dla fanów hip hopu. Już 18.03 w klubie Iskra wystąpi trzech reprezentantów Gang Starr Foundation - Jeru the Damaja, Afu-Ra oraz BIG SHUG. Artyści są dobrze znani z kooperacji ze świętej pamięci Guru czy z amerykańskim królem beatów - Dj' em Premierem. Przed koncertem gwiazd wieczoru można spodziewać się kilku supportów, o których informacje będą udostępnione wkrótce.

wydarzenie
dodano: 2015-04-03 10:11 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W dzisiejszej odsłonie artystów, którzy wystąpią podczas 14. edycji „Festiwalu z Atmosferą”, składamy hołd jedynemu i niepowtarzalnemu Guru – 9 lat po koncercie zaplanowanym w Hradcu, który się nie wydarzył i 5 lat po śmierci rapera. Przed Wami autor albumu uważanego za kwintesencję rapowych lat 90-tych – Jeru The Damaja, Bostończyk od zawsze związany z Guru i ekipą Gang Starr – Big Shug, oraz połowa kultowego duetu Group Home – Lil' Dap, czyli ekipa GANG STARR FOUNDATION!

wydarzenie
dodano: 2014-07-03 19:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Do podkaliskiej miejscowości Szałe zawita czołówka polskiej sceny hip-hopowej oraz legenda amerykańskiego rapu - Jeru The Damaja, a wszystko to za sprawą organizowanego I Hip-Hop Festiwalu Kalisz. 3 dni, 30 godzin koncertów, ponad 60 artystów na scenie i mnóstwo atrakcji. Impreza wystartuje już 4 lipca na plaży przy zalewie Szałe pod Kaliszem.

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2014-06-24 21:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

17 czerwca 2014 roku miała miejsce światowa premiera najnowszej EP legendarnego mc z Brooklynu - Jeru the Damaja, zatytułowanej "The Hammer". Z tej okazji, agencja BIG idea już 28 czerwca 2014 roku zaprasza do Katowic do klubu Variete na Polską premierę "The Hammer" EP , połączoną z 20-leciem pierwszej płyty rapera pt. "The Sun Rises In The East" w całości wyprodukowanej przez DJ-a Premiera...

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2014-06-18 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

20-lecie klasycznego debiutu "Sun Rises In The East" oraz premiera najnowszego materiału - "The Hammer". To idealna okazja na to, by Jeru The Damaja zawitał do Trójmiasta na początek sezonu wakacyjnego.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-05-28 16:33 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 1)

Ostatnio produkcje Polaków z reprezentantami Stanów stały się coraz częstszym zjawiskiem. Kolejnym wspólnym utworem, który jest w drodze jest utwór "Word to the Wise". Kawałek ten będzie okazją do posłuchania na jednym bicie Jeru The Damaja, Mr. Funky oraz naszego rodzimego artysty - Peji. O wszystkim na facebooku poinformował Poznaniak.

Strony