Jeru The Damaja

Jeru The Damaja

dodano: 2021-08-15 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Swego czasu głośno było o projekcie, w którym Jeru The Damaja, Peja i O.S.T.R. mieli połączyć polskich raperów z amerykańskimi - materiał finalnie się nie ukazał (przynajmniej do teraz), jednak Jeru postanowił podzielić się ze słuchaczami jednym z utworów, nagranych z przeznaczeniem na ten krążek.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-05 21:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Kilka lat temu głośno było o wspólnym projekcie Jeru The Damaja z Peją i O.S.T.R.'em, gdzie pojawić mieli się zarówno goście z USA jak Polski. Świetne "Oddałbym" pokazywało, że efekt mógł być naprawdę mocny. W nowym wywiadzie Peja zdradza jak wygląda sytuacja z całym albumem.

dodano: 2016-12-04 19:10 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Tegoroczny wrzesień okazał się prawdziwą ofensywą nowojorskiego rapu w Polsce, a wszystko za sprawą Jeru The Damajera, który w różnych częściach naszego kraju zagrał kilkanaście koncertów. Reprezentant Gang Starr Foundation świętował z polską publicznością 20-lecie premiery swojego drugiego krążka i przypomniał wszystkie klasyczne kawałki, jakie zdołał nagrać w latach dziewięćdziesiątych. Nasze drogi z Jeru zbiegły się przy okazji jego olsztyńskiego występu, przed którym postanowiliśmy spontanicznie zadać kilka rzeczowych pytań brooklyńskiemu artyście. Brak odpowiedniego sprzętu był naszą największą bolączką, zmuszeni byliśmy więc chwycić za to, co mieliśmy akurat pod ręką. Wspólne starania zaowocowały prawie 14-minutową rozmową z Jeru, a jej zapis video i tematy, które poruszyliśmy, znajdziecie w dalszej części artykułu.

wydarzenie
dodano: 2016-10-25 12:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Festiwal Hip Hop Fever to kontynuacja drogi obranej przy kreowaniu kolejnych edycji festiwalu Terrorym Fever. Peja wraca z imprezą pod zmienioną nazwą, by podobnie jak w przypadku Terrorym Fever kontynuować tradycję na poznańskiej Hali nr 2 MTP. W ramach festiwalu będziecie mogli posłuchać i obejrzeć na żywo znanych wykonawców polskiej sceny rap, którzy z okazji 40. urodzin Rycha Peji tłumnie pojawią się tego dnia w Poznaniu. Hip Hop Fever to również okazja do zagrania przez Rycha mocno wyselekcjonowanego materiału, a dodatkowo gospodarz wykona premierowo takie produkcje jak „DDA” oraz „Remisja”.

wydarzenie
dodano: 2016-03-09 15:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Organizatorzy marcowego koncertu Gang Starr Foundation w Warszawie ogłosili już 2 supporty. Przed Afu-Rą, Jeru The Damaja i Big Shugiem zagrają Hades oraz Antone z Play More Records. Bilety w tej chwili są dostępne z drugiej puli w cenie 35 złotych.

wydarzenie
dodano: 2016-03-09 14:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Juz 18 marca Gang Starr Foundation w ramach swojej światowej trasy odwiedzi Warszawę, z kolei dwa dni później zawita również do Poznania. Gwiazdy amerykańskiego rapu prosto ze wschodniego wybrzeża USA zagrają w Klubie 9stóp ACKiS. Gang Starr Foundation to projekt stworzony wokół Gang Starr - czyli legendarnego duetu Guru i DJa Premiera. Ponad dwadzieścia lat na scenie to kawał dobrego rapu i współpraca z mnóstwem ważnych dla całego hip-hopowego środowiska postaci. Na co możemy liczyć w Poznaniu podczas koncertu w 9stóp ACKiS? Na muzyczny powrót do korzeni i klasyki rapu w wykonaniu jednych z najlepszych raperów lat 80-tych i 90-tych. Big Shug, Afu-Ra i Jeru the Damaja stworzą niepowtarzalny klimat, który przypomni wam czasy starego, dobrego rapu.

wydarzenie
dodano: 2016-02-29 21:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

W stolicy szykuje się święto dla fanów hip hopu. Już 18.03 w klubie Iskra wystąpi trzech reprezentantów Gang Starr Foundation - Jeru the Damaja, Afu-Ra oraz BIG SHUG. Artyści są dobrze znani z kooperacji ze świętej pamięci Guru czy z amerykańskim królem beatów - Dj' em Premierem. Przed koncertem gwiazd wieczoru można spodziewać się kilku supportów, o których informacje będą udostępnione wkrótce.

wydarzenie
dodano: 2015-04-03 10:11 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W dzisiejszej odsłonie artystów, którzy wystąpią podczas 14. edycji „Festiwalu z Atmosferą”, składamy hołd jedynemu i niepowtarzalnemu Guru – 9 lat po koncercie zaplanowanym w Hradcu, który się nie wydarzył i 5 lat po śmierci rapera. Przed Wami autor albumu uważanego za kwintesencję rapowych lat 90-tych – Jeru The Damaja, Bostończyk od zawsze związany z Guru i ekipą Gang Starr – Big Shug, oraz połowa kultowego duetu Group Home – Lil' Dap, czyli ekipa GANG STARR FOUNDATION!

wydarzenie
dodano: 2014-07-03 19:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Do podkaliskiej miejscowości Szałe zawita czołówka polskiej sceny hip-hopowej oraz legenda amerykańskiego rapu - Jeru The Damaja, a wszystko to za sprawą organizowanego I Hip-Hop Festiwalu Kalisz. 3 dni, 30 godzin koncertów, ponad 60 artystów na scenie i mnóstwo atrakcji. Impreza wystartuje już 4 lipca na plaży przy zalewie Szałe pod Kaliszem.

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2014-06-24 21:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

17 czerwca 2014 roku miała miejsce światowa premiera najnowszej EP legendarnego mc z Brooklynu - Jeru the Damaja, zatytułowanej "The Hammer". Z tej okazji, agencja BIG idea już 28 czerwca 2014 roku zaprasza do Katowic do klubu Variete na Polską premierę "The Hammer" EP , połączoną z 20-leciem pierwszej płyty rapera pt. "The Sun Rises In The East" w całości wyprodukowanej przez DJ-a Premiera...

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2014-06-18 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

20-lecie klasycznego debiutu "Sun Rises In The East" oraz premiera najnowszego materiału - "The Hammer". To idealna okazja na to, by Jeru The Damaja zawitał do Trójmiasta na początek sezonu wakacyjnego.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-05-28 16:33 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 1)

Ostatnio produkcje Polaków z reprezentantami Stanów stały się coraz częstszym zjawiskiem. Kolejnym wspólnym utworem, który jest w drodze jest utwór "Word to the Wise". Kawałek ten będzie okazją do posłuchania na jednym bicie Jeru The Damaja, Mr. Funky oraz naszego rodzimego artysty - Peji. O wszystkim na facebooku poinformował Poznaniak.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2014-05-25 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W latach 90-tych główna rywalizacja na amerykańskiej scenie toczyła się między wschodnim a zachodnim wybrzeżem - fakt to znany i nie wymagający dodatkowego tłumaczenia, a wojna wybrzeży miała także skutki tragiczne, takie jak śmierć skonfliktowanych 2Paca i Notoriousa B.I.G. Rywalizacja owa miała jednak miejsce przede wszystkim na płaszczyźnie muzycznej. Gdy dominował zachód i g-funkowe brzmienie niesione z płytami takimi jak "The Chronic" i "Doggystyle" Nowy Jork szykował się do mocnego szturmu. Jednym z najbardziej znaczących albumów w tymże szturmie był uruchamiający dyskusję już samym tytułem "Sun Rises In The East" - czyli "słońce wstaje na wschodzie". Debiut Jeru The Damaja, stworzony wspólnie z DJ-em Premierem przekroczył właśnie 20 rocznicę premiery!

kategorie:
dodano: 2014-04-24 11:07 przez: bigidea (komentarze: 0)
Rap Majówka 2014

OSTR, Jeru The Damaja (Brooklyn, NY), Bonson/Matek, TMK aka Piekielny, Rover oraz Planet ANM & EljotSounds wystąpią na Rap Majówce 2014 w Nowym Mieście Lubawskim w Genesis Bowling Club.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2013-12-28 17:00 przez: bigidea (komentarze: 6)

Jeru The Damaja po 12 latach wraca do Katowic! Żywa legenda, artysta należący do czołówki brooklyńskich raperów, ponownie zagra dla katowickiej publiczności i podobnie jak w 2002 roku, zapowiada "Fire in da hole!"

Strony