Pokahontaz

Pokahontaz

współpraca płatna
dodano: 2024-03-12 18:22 przez: Redakcja (komentarze: 1)

Pragniesz zaistnieć na hip-hopowej scenie i zaprezentować swój materiał przed szerszą publicznością? Już 16 marca „Hip Hop To The Top” - II Bełchatowskim Przeglądzie Hip–Hopowym, który odbędzie się o godzinie 13:00 w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.

Tagi:
współpraca płatna
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2024-02-27 07:00 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Pragniesz zaistnieć na hip-hopowej scenie i zaprezentować swój materiał przed szerszą publicznością? Wyślij swoje zgłoszenie do udziału w „Hip Hop To The Top” - II Bełchatowskim Przeglądzie Hip–Hopowym, który odbędzie się 16 marca o godzinie 13:00 w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.

Tagi:
wydarzenie
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-04-26 10:30 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Pod koniec zeszłego roku Paktofonika przeniosła się wraz z fanami do przeszłości za sprawą jubileuszowych koncertów w katowickim Spodku. Wydarzenia odbiły się szerokim echem, a ich rewelacyjny odbiór sprawił, że Fokus i Rahim zostali zaproszeni na północ kraju.

dodano: 2022-11-19 11:00 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 2)
Rahim

Z okazji 20 rocznicy wydania pierwszego producenckiego albumu Rahim wznawia kultową płytę "Experyment: Psycho", która została wypuszczona pod pseudonimem Straho Instrumentals

Tagi:
dodano: 2022-11-06 18:57 przez: Redakcja (komentarze: 10)

The Legend – Powrót Legendy to sentymentalny powrót do muzycznych korzeni lat 90-tych i do początku hip-hopowego nurtu w naszym kraju. To także spektakularny powrót artysty, który zapoczątkował w Polsce hip-hopowe granie. 25 marca 2023 roku w Arenie Gliwice będziemy świadkami niezwykłego wydarzenia, podczas którego po wielu latach przerwy ponownie zobaczymy i posłuchamy legendarnego LIROY'a! Razem w kilkutysięcznym tłumie wykrzyczymy ponownie Scoobiedoo Ya.

kategorie:
dodano: 2021-11-20 21:20 przez: Kontakt (komentarze: 0)

„Arogant” to 3. solowy, w pełni autorski materiał Fokusa. Na krążku znajdzie się 6 numerów utrzymanych w stylistyce takich gatunków, jak: hip-hop, bass house, EDM, trap. EP-ka jest częścią „Trylogii”, w której skład wchodzą również reedycje 2 poprzednich albumów („Alfa i Omega” oraz „Prewersje”) w zupełnie nowej szacie graficznej.

wydarzenie
dodano: 2021-11-16 20:37 przez: Kontakt (komentarze: 0)

Krakowscy fani rapu mogą szykować się na muzyczną ucztę - w środę do Hali Forum zawitają donGURALesko, Pokahontaz i Miły ATZ, a zaraz po koncertach odbędzie się urodzinowa impreza Rahima! A my mamy dla Was bilety na ten wieczór!

wydarzenie
dodano: 2021-11-12 20:22 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 0)

Krakowscy fani rapu mogą szykować się na muzyczną ucztę - w środę do Hali Forum zawitają donGURALesko, Pokahontaz i Miły ATZ, a zaraz po koncertach odbędzie się urodzinowa impreza Rahima!

video
dodano: 2020-12-18 20:23 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

20 lat minęło jak jeden dzień! Hirek Wrona połączył się dziś o 20:15 z Rahimem i Fokusem, by porozmawiać o tematach aktualnych, jak i tych dawniejszych... Zadaliśmy też trochę pytań od Was, które padły na czacie.

recenzja
dodano: 2020-11-17 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)
fot. Wydawnictwo SQN

Historia polskiego hip-hopu to mnóstwo charyzmatycznych diamentów, osobowości porywających tłumy, polaryzujących widownię i przeplatających kultowe utwory z kontrowersjami i tarciami. Ale to też mnóstwo pokornych i pracowitych postaci, które przez lata konsekwentnie robią swoje, aktywizują i kreują scenę, a to, że niezmiennie znajdują się w centrum ważnych wydarzeń nie jest przypadkiem, ale właśnie efektem owej pracy.

Rahim zdecydowanie należy do tej drugiej grupy - jak sam mówi na kartach tej książki, w Paktofonice był "tym trzecim", stojącym w cieniu kipiących charyzmą Magika i Fokusa. Jednak nie jest przypadkiem to, że jego 20-letnia muzyczna droga to mnóstwo ważnych projektów, pamiętnych chwil, czy kluczowy udział i "golden touch" przy karierach GrubSona czy Buki. Czego dowiemy się z jego autobiografii, napisanej wraz z Przemkiem Corso i ukazującej się właśnie dziś nakładem uznanego SQN, wydawnictwa specjalizującego się w pasjonujących biografiach ikon dzisiejszej popkultury? Przeczytaliśmy ją przedpremierowo a oto 5 punktów odpowiadających na to pytanie:

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-10-02 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Po ogłoszeniu Eldo i Bartłomieja Walczuka, trzecim gościem "To nie jest hip-hop. Rozmowy III" został Rahim, współzałożyciel legendarnej Paktofoniki i 1/2 składu Pokahontaz. Wraz z ogłoszeniem autorzy opublikowali fragment wywiadu z którego możemy się dowiedzieć, czemu duet Pokahontaz nigdy nie kierował się trendami i nie szedł na fali hype'u Paktofoniki oraz jak wyglądały kulisy powstania MaxFloRec.

dodano: 2020-08-29 17:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"To festiwal, który dzieje się na żywo – z publicznością pod sceną i z publicznością online. Obie formy uczestnictwa w Live+Stream Festival są biletowane, bo #płacęzakulturę. Każdy zespół decyduje sam, czy gra na żywo przed publicznością, czy dodatkowo streamuje swój koncert do intenetu. Impulsem do realizacji festiwalu hybrydy była sytuacja związana z pandemią. Dziś, gdy powoli odmrażane są obostrzenia związane z organizacją koncertów i wydarzeń kulturalnych, ruszamy z naszym nowym projektem i zapraszamy Cię do dołączenia do nas! Bo my jesteśmy głodni koncertów, a Ty?" - tak organizatorzy zapraszają na Live+Stream Festival, gdzie w ostatni weekend sierpnia nie zabraknie atrakcji.

Już dziś w warszawskim Koneserze na scenie zaprezentują się legendarni Pokahontaz, natomiast jutro świeża krew - Jan Serce. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie, w którym wygrać można wejściówki.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-06-06 13:32 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

W trakcie rozmowy na ubiegłorocznej gali Popkillery 2019 Fokus wspomniał nam, że w planach jego solówka, pierwsza od wydanych w 2011 roku "Prewersji". Teraz zdradza trochę więcej szczegółów:

Tagi:
dodano: 2019-09-04 13:00 przez: MaxFloRec (komentarze: 0)

„Lucky” to 2. singiel promujący „100% EP” Vixena. Gościnne zwrotki dołożyli do niego Rahim i Fokus. Utworu nie zabraknie na długogrającym, dwupłytowym wydawnictwie zatytułowanym „Serce”, którego przedsprzedaż trwa na www.MaxFloSklep.pl

video
dodano: 2019-08-12 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Dzisiejsza muzyka idzie coraz bardziej w stronę efektów, często sprawnie opakowujących wokal dopieszczony w warunkach studyjnych. Nadal jednak najważniejszą próbą sił są koncerty i występy live, pokazujące ile w tym sprawnej pracy realizatora i producenta, a ile surowego talentu, który pozwala wykonać wszystko "na surowo" (lub z podpiętym autotunem). Słuchacze zmęczeni często koncertami polegającymi na dokrzykiwaniu do backvocali chętnie sprawdzają to, jak faktycznie dany raper radzi sobie live - okazję tę dają np Cyphery (takie jak te, które aktualnie odpalamy) czy radiowe występy live. Teraz swoją serię prezentującą surowe wykonania na żywo odpalił Yurkosky, zdążyło też zawitać do niego kilku konkretnych gości...

Strony