Kinematografia

Kinematografia

dodano: 2021-01-29 20:00 przez: Adam Kołodziejczyk (komentarze: 3)

Niedawno świętowaliśmy 20-lecie debiutu Paktofoniki, z okazji którego grupa wydała specjalny box zawierający wszystkie albumy i single zespołu, a dziś ZPAV ogłosił, że "Kinematografia" pokryła się platyną! Jedna z najważniejszych płyt w historii polskiego rapu po 20 latach przekroczyła ten sprzedażowy próg, co wraz z biografią Rahima zamyka tę opowieść piękną klamrą.

video
dodano: 2020-12-18 20:23 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

20 lat minęło jak jeden dzień! Hirek Wrona połączył się dziś o 20:15 z Rahimem i Fokusem, by porozmawiać o tematach aktualnych, jak i tych dawniejszych... Zadaliśmy też trochę pytań od Was, które padły na czacie.

video
dodano: 2020-12-17 17:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Jutro mija 20 lat od premiery "Kinematografii", kultowego albumu Paktofoniki i jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego rapu. Z tej okazji poprosiliśmy Rahima o wspomnienie do kolejnego odcinka naszego koncertowego cyklu Tourbus - płyta zrobiła bowiem wielki szum, ale oni w trasę musieli jechać już bez Magika. Jak wyglądał pierwszy koncert po premierze albumu?

dodano: 2014-12-21 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

"W tym roku minęło 25 lat od pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce po II wojnie światowej. Był to moment przełomowy przyspieszający znacznie przemiany ustrojowe w Polsce. Przez te 25 lat zmieniała się też kultura. Zaprosiliśmy was do muzycznego podsumowania 25 lat wolności w muzyce popularnej. Nasze głosowanie trwało przez siedem dni od 10 do 16 grudnia. Wybieraliście 25 spośród 50 zaproponowanych przez redakcję www.muzyka.onet.pl polskich płyt. Oddaliście prawie 30 tysięcy głosów." - pisze redakcja Onetu. Okazuje się, że z ogromnego zbioru płyt wydanych w tym ćwierćwieczu internauci na pierwszym miejscu postawili "Kinematografię" Paktofoniki!

dodano: 2011-02-01 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 32)


Paktofonika - Jestem Bogiem (2001)

Dlaczego: Bo płyta ukazała się dwa tygodnie przed końcem poprzedniego millenium, ale singiel i klip to już rok 2001. Znaczenie tego numeru i tej produkcji dla polskiego rapu ciężko przecenić. Swoisty testament Magika, jednej z największych osobowości w historii rodzimej sceny i postaci wciąż żywej przez swoje klasyczne dokonania...

PS. Po pierwszej większej burzy mózgów okazało się, że w zapowiadanych wczoraj 28 singlach nijak nie damy rady się zamknąć, ale to tylko lepiej dla was. Od dziś będziecie otrzymywać więc po 2 wyróżnienia z Polski i USA dziennie (w sumie 50) a na koniec ponumerowaną trójkę! Bardzo możliwe, że dodatkowe 'niesinglowe' numery będziemy rzucać też spontanicznie na naszą facebookową tablicę. Swoją drogą, nawiązując do pierwszego powyższego wyboru, mam nadzieję, że nasz przegląd singli dekady pomoże wam złapać "chwile ulotne jak ulotka".