Rahim

Rahim

video
dodano: 2023-11-20 20:07 przez: Redakcja (komentarze: 3)

Wyjątkowy singiel od Kalibra 44 z okazji 30-lecia istnienia. W utworze "Czarny Śląsk" wspierają ich inne ikony śląskiej sceny hip-hopowej. Abradab i Joka zaprosili do współpracy Rahima, Fokusa (Paktofonika, Pokahontaz) oraz GrubSona, za produkcje odpowiedzialny jest DJ Eprom.

wydarzenie
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-04-26 10:30 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Pod koniec zeszłego roku Paktofonika przeniosła się wraz z fanami do przeszłości za sprawą jubileuszowych koncertów w katowickim Spodku. Wydarzenia odbiły się szerokim echem, a ich rewelacyjny odbiór sprawił, że Fokus i Rahim zostali zaproszeni na północ kraju.

dodano: 2022-11-19 11:00 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 2)
Rahim

Z okazji 20 rocznicy wydania pierwszego producenckiego albumu Rahim wznawia kultową płytę "Experyment: Psycho", która została wypuszczona pod pseudonimem Straho Instrumentals

Tagi:
dodano: 2022-11-06 18:57 przez: Redakcja (komentarze: 10)

The Legend – Powrót Legendy to sentymentalny powrót do muzycznych korzeni lat 90-tych i do początku hip-hopowego nurtu w naszym kraju. To także spektakularny powrót artysty, który zapoczątkował w Polsce hip-hopowe granie. 25 marca 2023 roku w Arenie Gliwice będziemy świadkami niezwykłego wydarzenia, podczas którego po wielu latach przerwy ponownie zobaczymy i posłuchamy legendarnego LIROY'a! Razem w kilkutysięcznym tłumie wykrzyczymy ponownie Scoobiedoo Ya.

wydarzenie
dodano: 2021-10-11 13:18 przez: Kontakt (komentarze: 0)

Panel dyskusyjny „Halo! Tu hip-hop” na temat współczesnych utworów hiphopowych oraz polskiej generacji rapu kiedyś i dziś odbędzie się 14 października 2021 r. o godz. 18:00. Prelegentami panelu będą osoby zawodowo związane z tematyką rapową: Tomasz Kukołowicz (badacz kultury popularnej i autor książki „Raperzy kontra filomaci”), Rahim (raper i producent muzyczny), Dominika Węcławek (dziennikarka muzyczna,
współautorka książki „Antologia polskiego rapu”) oraz Grzegorz Piwnicki – Forin (grafik, grafficiarz, twórca okładek płytowych).

dodano: 2021-07-30 08:00 przez: MaxFloRec (komentarze: 0)

Numerem „Voila” opublikowanym na kanale MaxFloRecTV swoje dołączenie do śląskiego labelu pieczętuje Mati Szert. Młody raper z Tychów jako 3., po Dejlu i Czasinie, dołącza do wydawnictwa. Równolegle z premierą singla w MaxFloSklepie wystartował pre-order krążka artysty.

dodano: 2021-01-29 20:00 przez: Adam Kołodziejczyk (komentarze: 3)

Niedawno świętowaliśmy 20-lecie debiutu Paktofoniki, z okazji którego grupa wydała specjalny box zawierający wszystkie albumy i single zespołu, a dziś ZPAV ogłosił, że "Kinematografia" pokryła się platyną! Jedna z najważniejszych płyt w historii polskiego rapu po 20 latach przekroczyła ten sprzedażowy próg, co wraz z biografią Rahima zamyka tę opowieść piękną klamrą.

video
dodano: 2020-12-17 17:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Jutro mija 20 lat od premiery "Kinematografii", kultowego albumu Paktofoniki i jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego rapu. Z tej okazji poprosiliśmy Rahima o wspomnienie do kolejnego odcinka naszego koncertowego cyklu Tourbus - płyta zrobiła bowiem wielki szum, ale oni w trasę musieli jechać już bez Magika. Jak wyglądał pierwszy koncert po premierze albumu?

dodano: 2020-12-16 18:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Magazyn Popkillera to nowy cotygodniowy format, którym zaczynamy współpracę z Hirkiem Wroną, oficjalnie dołączającym do naszej redakcji! Będziemy łączyć newsy, komentarze, wywiady, aktualności, ale i garść historii i ciekawostek. Formuła Magazynu będzie płynnie ewoluowała - w pierwszym odcinku czekają na Was m.in. Peja, Słoń i Chris Carson, Rahim, Tau czy Ryfa Ri.

Chcemy by program osiągnął formę jak najciekawszą, dlatego chętnie wysłuchamy Waszych uwag i sugestii odnośnie jego dokładnej formuły! Pełen wywiad z Peją już na dniach na kanale PopkillerTV Plus.

dodano: 2020-12-08 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 9)

Na stronie MaxFloSklepu wystartował wczoraj preorder specjalnego boxu Paktofoniki na 20-lecie wydania klasycznej "Kinematografii". Rahim oraz Fokus przygotowali dla fanów nie lada gratkę, zawierającą w sobie aż 4 płyty CD oraz 2 kasety.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-11-26 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Pisaliśmy Wam już o autobiografii Rahima, która ukazała się w tym miesiącu nakładem wydawnictwa SQN - zarówno przytaczaliśmy fragment o spotkaniu z Magikiem i Kalibrem 44, jak przekazywaliśmy nasze wrażenia po lekturze. Teraz wydawca książki opublikował ciekawy godzinny videowywiad przeprowadzony przez Marcina Flinta.

dodano: 2020-11-21 10:30 przez: MaxFloRec (komentarze: 0)

Niespełna tydzień po premierze krążka „ARKanoid” do sieci trafił kolejny singiel go promujący. Na MaxFloRecTV można już obejrzeć klip do numeru „Babeł”. 1. wspólny album Abradaba, Rahima i Kleszcza jest dostępny na www.MaxFloSklep.pl oraz w sklepach muzycznych w całym kraju

recenzja
dodano: 2020-11-17 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)
fot. Wydawnictwo SQN

Historia polskiego hip-hopu to mnóstwo charyzmatycznych diamentów, osobowości porywających tłumy, polaryzujących widownię i przeplatających kultowe utwory z kontrowersjami i tarciami. Ale to też mnóstwo pokornych i pracowitych postaci, które przez lata konsekwentnie robią swoje, aktywizują i kreują scenę, a to, że niezmiennie znajdują się w centrum ważnych wydarzeń nie jest przypadkiem, ale właśnie efektem owej pracy.

Rahim zdecydowanie należy do tej drugiej grupy - jak sam mówi na kartach tej książki, w Paktofonice był "tym trzecim", stojącym w cieniu kipiących charyzmą Magika i Fokusa. Jednak nie jest przypadkiem to, że jego 20-letnia muzyczna droga to mnóstwo ważnych projektów, pamiętnych chwil, czy kluczowy udział i "golden touch" przy karierach GrubSona czy Buki. Czego dowiemy się z jego autobiografii, napisanej wraz z Przemkiem Corso i ukazującej się właśnie dziś nakładem uznanego SQN, wydawnictwa specjalizującego się w pasjonujących biografiach ikon dzisiejszej popkultury? Przeczytaliśmy ją przedpremierowo a oto 5 punktów odpowiadających na to pytanie:

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-11-16 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Już jutro światło dzienne ujrzy autobiografia Rahima napisana wraz z Przemkiem Corso i ukazująca się nakładem uznanego wydawnictwa SQN. Na zaostrzenie apetytów - mamy dla Was przedpremierowo i ekskluzywnie fragment książki, opowiadający o tym, jak wyglądało pierwsze poważne spotkanie Rahima z Magikiem i całym Kalibrem 44... Jutro natomiast otrzymacie nasz artykuł napisany po przeczytaniu całej książki.

dodano: 2020-11-04 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Obrazowo i dojrzale ujmująca kwestie społeczno-polityczne "centrala" skupiła uwagę słuchaczy na asthmie - pisaliśmy Wam już, że młody raper z Bielska-Białej nawiązał współpracę z MaxFloRec, zapowiadając na 2021 swój debiutancki album. Jak się jednak okazuje, w temacie nastąpiły zmiany.

Strony