Mata

Mata

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2021-05-03 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Minął miesiąc od "Patoreakcji", która odbiła się echem nie tylko w Polsce - namieszała w światowych rankingach Geniusa czy Spotify, dostała się na kartę na czasie w Niemczech... Jednak po tym, co działo się wokół "Patointeligencji" SBM Label był dobrze przygotowany do tego, by utwór i za granicami był możliwie najlepiej zrozumiany. Przy obu singlach Maty znajdziemy bowiem tłumaczenie przygotowane przez Trzy Sześcia - tak jak kiedyś przy "Jak Skepta" zachowujące rymy, rytmikę, układ sylabiczny, technikę, przenoszący sytuacyjne wersy w ten sposób, by były czytelne. Chwilę przed maturami mamy dla Was trochę kulisów tłumaczeń singli autora "100 dni do matury" - sprawdźcie co powiedział nam na ten temat Trzy Sześć!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-04-08 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 7)

Magdalena Ogórek, prezenterka TVP, a w 2015 roku kandydatka na prezydenta, w programie "W Tyle Wizji" skrytykowała twórczość Maty, zarzucając mu, że jego teksty pisze mu ojciec oraz chwaląc przy tym Sokoła. Warszawski weteran odniósł się już w żartobliwy sposób do "propsów" pani Ogórek w swoim wpisie na Facebooku.

dodano: 2021-04-06 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

"Patoreakcja" wdrapała się już na szczyt światowego notowania Genius, wskazującego najchętniej wyszukiwane utwory na świecie, teraz moc jej wjazdu odczuły notowania Spotify... I to nie jedyny polski atak na listy.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-04-03 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 12)

Tede przyznał, że propsuje nowy kawałek Maty, ale niekoniecznie mu po drodze z osobami, które występują w klipie do "Patoreakcji".

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-04-02 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 16)

Najpierw Krystyna Pawłowicz i Jarosław Jakimowicz, a teraz i Jacek Kurski zabrał głos w sprawie "Patoreakcji" Maty. Prezes Telewizji Polskiej odpowiedział na prośbę Faktu o skomentowanie wersów skierowanych w jego stronę.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-04-01 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 14)

Krystyna Pawłowicz, jak i Jarosław Jakimowicz należały do osób, które krytycznie odniosły się do "Patointeligencji" Maty, a raper ostatnio odpowiedział na ich słowa wersami w swoim ostatnim singlu "Patoreakcja". Również tym razem sędzia Trybunału Konstytucyjnego oraz prezenter TVP nie pozostawili utworu członka SBM bez komentarza.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-04-01 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wydawało się, że to "Patointeligencja" narobiła szumu... a tymczasem muzyczna reakcja na szum wokół niej chyba jeszcze podbija stawkę. O "Patoreakcji" rozmawia cała Polska, utwór w dobę wykręcił ponad 2,5 mln odsłon na YT, trafił na kartę na czasie w Niemczech oraz do top 3 najczęściej wyszukiwanych tekstów na światowym Geniusie. Ale to nie wszystko!

video
dodano: 2021-03-30 19:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 6)

To się nazywa powrót! Rok po wydaniu "100 dni do matury" i w momencie zdobycia diamentu za głośną "Patointeligencję" Mata wypuszcza numer nawiązujący do swojego hitu - bangerową, komentującą rzeczywistość i szum medialny wokół rapera "Patoreakcję", której towarzyszy równie mocny klip, w którym widzimy Kubę Wojewódzkiego, Martę Linkiewicz czy nawet nasze popkillerowe statuetki.

Tagi:
video
dodano: 2021-03-03 20:26 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Smolasty wrócił do rapu, Mielzky przerwał ciszę, Quebo i Mata zgarnęli ważne wyróżnienia, a Żabson nie dość, że wjechał z mixtape'em na szczyt OLiS to jeszcze wprowadził na viralowe szczyty Young Leosię. Luty obfitował w rapowe wydarzenia, co podsumujemy sobie w ramach specjalnego podcastowego wydania Magazynu Popkillera, oczywiście na żywo. A z nami doborowe i barwne grono - gośćmi Hirka Wrony będą Maciek Dobkowicz (6:45), Warga oraz Patryk Roszyk (Sajko). Ruszamy o 20:30!

video
dodano: 2021-02-11 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Pora na Magazyn Popkillera, w tym tygodniu wyjątkowo w czwartek! Dziś mamy dla Was więcej newsów, bo w ostatnich dniach działo się dużo... Komentujemy wyróżnienia i rekordy Quebo czy Maty, opowiadamy o debiutującym Miszelu czy powrocie Mielzky'ego, ale także przyglądamy się ważnym rocznicom - 15-leciu śmierci J.Dilli oraz 17-leciu debiutu Kanyego Westa.

Gościem tygodnia jest natomiast Tau, a we fragmencie wywiadu (całość już w weekend) usłyszycie m.in. o korzeniach jego znajomości z Hirkiem, o szukaniu winylowych sampli na saksach oraz o znaczeniu O.S.T.R.'a i jego muzyki w życiu Tau.

dodano: 2021-02-06 20:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Deszcz nagród dla Maty nie maleje. W trakcie dzisiejszej wirtualnej studniówki raper ogłosił, że jego debiutanckie "100 dni do matury" pokryło się potrójną Platyną!

Tagi:
dodano: 2021-01-24 21:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

SBM Label, Gombao33 i Noizz szykują specjalny event, "Studniówkę" podczas której będą zbierane pieniądze na WOŚP. W rolę prowadzącego wcieli się Karol Strasburger, na co dzień znany z programu Familiada.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-01-07 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Michał Wiśniewski był obecny na słynnym wyjeździe do Kijowa, który zaowocował klipem do numeru Kukona i Quebo "PIJE WÓDE I SŁUCHAM ICH TROJE". Artysta zdradził w najnowszym wywiadzie dla serwisu Pomponik swoje wrażenia z tej imprezy.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-01-06 21:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

"Hotel Maffija: Ja pamiętam tak" to 45-minutowy dokument poświęcony pierwszemu w historii wyjazdowi wszystkich artystów SBM Label do pomorskiej miejscowości Kamień, w trakcie którego powstał wspólny album oraz seria vlogów dokumentująca ten projekt. Wystąpili w nim wszyscy uczestnicy projektu "Hotel Maffija".

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-14 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 13)

Przedwczoraj hip-hopowe fora obiegły zdjęcia i filmiki z imprezy z Kijowa, w której udział brali Sokół, Quebonafide i Mata. Wczoraj wieczorem natomiast do tego składu dołączył Kukon, Forxst i... Michał Wiśniewski. Na Instagramach osób z Ukrainy, znajdujących się w otoczeniu artystów, pojawiły się dziś w nocy różne zdjęcia i filmiki z imprezy całej ekipy, natomiast Forxst wstawił fotografię na swojego walla, na którym widzimy wspomnianego wokalistę Ich Troje. Pytanie tylko, co taki skład robi razem i czy czekają nas jakieś muzyczne skutki tego wydarzenia?

Strony