Białas

Białas

dodano: 2020-01-20 15:09 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Jednym z najciekawiej zapowiadających się numerów na nowej płycie Dwóch Sławów ewidentnie było collabo z Białasem na bicie Steeza. Teraz mamy już efekt!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-12-26 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Tuż przed Świętami otrzymaliśmy zaskakujące info o tym, że na SB FFestivalu wystąpi Deys, przez lata skonfliktowany z ekipą SB Maffiji. Topór oficjalnie zostanie zakopany w styczniu na Torwarze, a teraz Deys krótko odniósł się do całej sytuacji.

video
dodano: 2019-11-27 21:34 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

"SAUVAGE" to kolejny singiel z "Opowieści z Doliny Smoków" Bedoesa i Lanka, do którego zaprosili Białasa i Taco. Raperzy w nowym tracku nawijają o nocnym życiu i kobietach.

video
dodano: 2019-10-21 13:51 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

W najnowszym filmie Janka Komasy w jednej ze scen wykorzystano utwór Białasa "Słup". Z racji tego raper pojawił się na oficjalnej premierze tego filmu. Po niej wypowiedział się przed kamerą dla Kina Świat, gdzie pochwalił film, w szczególności odtwórcę głównej roli, Bartosza Bielenia.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-10-09 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Wczoraj miała miejsce pra-premiera nowego filmu Janka Komasy, zatytułowanego "Boże Ciało". Jest to polski kandydat do Oscara i zdobywca nagród  Europa Cinemas Label i Inclusive Award Edipo Re na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. W obrazie wykorzystano fragmenty utworu Białasa "Słup", rapuje je główny bohater, grany przez Bartosza Bielenia. Scenę wykorzystano w zapowiedzi filmu.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-09-07 13:29 przez: Kontakt (komentarze: 16)

Ostatnio głośno było o wersach Kozy, który w numerze nawinął "J*bać SB Maffiję" a później pisał "Jak was serio obchodzi, o co chodzi z j*baniem SB, to po prostu uważam, że to śmieszne bo ich fani dalej myślą, że to jakiś uliczny skład, któremu nie można nic złego powiedzieć, a nie zwykła firma zarabiająca pieniądze na szesnastolatkach".

Teraz w rozmowie z CGM'em raper z Raszyna rozwinął temat i wskazał co jeszcze razi go w twórczości SBM.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-05-28 23:39 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Seria "H8Me" była przez lata dokumentacją progresu Białasa - to właśnie mixtape'y z tej serii przyniosły mu pierwsze propsy, a "H8M4" było projektem, na który odkładał przez kilka lat najmocniejsze numery. Zaowocowało to wybuchem popularności i pięknym otwarciem SB Maffija Label - Platynowa Płyta ruszyła machinę.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-02-25 18:53 przez: Kontakt (komentarze: 7)

Wspominaliśmy Wam o tym, że Białas i SBM wystawili na aukcje WOŚP Platynową Płytę za "H8M4" - ostatnio label opublikował zdjęcie płyty, która poszła na Allegro za okrągłe 10 000 złotych. Jak się okazuje nabył ją... były członek wytwórni, Avi!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2019-01-23 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Początek roku nie przyniósł nam zwolnienia tempa nowych premier teledyskowych - nadal otrzymujemy ich baardzo dużo. I nadal pieczołowicie publikujemy je w dziale Video - warto zaglądać tam, by nic nie przegapić. Już o 14:00 pojawi się tam nowy singiel Soboty i Majora SPZ zapowiadający pierwszy od ponad 3 lat album pierwszego z nich, a wiele ciekawych rzeczy już się pojawiło...

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2019-01-22 17:51 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

White 2115 ft. Białas - Sos Mula (prod. Deemz) [official video]

Ostatni klip promujący Złoty już album "Rockstar".

kategorie: News
dodano: 2019-01-13 11:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Jak co roku gra WOŚP, a wraz z nim raperzy - do końca Świata i o jeden dzień dłużej. W tym roku na charytatywnych aukcjach dla Orkiestry znów znaleźć można sporo ciekawych rzeczy...

kategorie: Hip-Hop/Rap, Komentarze, News
dodano: 2019-01-02 17:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Własne teksty i przekazywanie historii w szczerości ze słuchaczem to jeden z ważniejszych elementów w hip-hopie - w miarę komercyjnego rozwoju rapu sytuacja zaczęła się jednak modyfikować, a na scenie pojawiały się postacie korzystające ze wsparcia innych lub będące pewnego rodzaju sceniczną kreacją i 'projektem grupowym' - jak Eazy-E, któremu teksty pisał m.in. Ice Cube (mogliście zobaczyć to w filmie o N.W.A.) czy Biz Markie, którego wspierał np Masta Ace - efektem kultowy singiel "Me & The Biz" (pierwotnie miał być to instruktaż dla Biza jak ma nagrać swoją zwrotkę, finalnie imitacja Biza przez Ace'a doczekała się statusu klasyka a maskotka znalazła się nawet na okładce książki Ego Trip). Obok stawiania sprawy jasno przez Eazy'ego, Biza czy Dr.Dre i Diddy'ego (których traktować trzeba bardziej jak muzycznych dyrygentów niż stricte raperów) pojawiło się także zjawisko ghostwritingu - zarzuty o to, że raper x nie pisze sobie sam tekstów do dziś są jednymi z najcięższych a plotki o tym komu pisali teksty bardziej utalentowani koledzy krążą za kulisami od dawna.

Jak się okazuje 'proceder' ten trafia finalnie także do Polski...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-12-19 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Od kilku tygodni fani SB Maffiji zastanawiali się co się dzieje. Nowe logo przed klipami, zmiana nazwy Instagrama i kolejne zwiastuny zmian. Dziś dostaliśmy pełną informację dotyczącą zmiany.

video
dodano: 2018-12-11 13:46 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Z okazji urodzin Białasa i wypadającego w tym roku 10-lecia duetu, Solar przygotował okolicznościowy teledysk, który może okazać się gratką dla wieloletnich fanów. Roi się w nim od archiwalnych smaczków. Solar i Białas współpracują już ponad dekadę, a owocem tej współpracy jest ekipa SB Maffija, prężnie rozkręcający się SBM Label i przede wszystkim obszerna dyskografia. Jak nawija sam Solar "Nagraliśmy z 300 tracków, ciężko to mordo spamiętać". Przy okazji urodzin Białasa, Solar postanowił wrócić wspomnieniami do starych czasów i podsumować wspólną drogę...

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-11-28 21:18 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Kolejny singiel promujący album Bedoesa i Kubi Producenta „Kwiat Polskiej Młodzieży” pojawił się na kanale SBM Label. Jest to oczekiwany i wywołujący sporo kontrowersji jeszcze przed premierą numer „Gady”, w którym pojawia się Białas i legenda polskiej sceny Eldo.

Strony