Tau

Tau

video
dodano: 2020-10-12 22:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Po solowym "Kodzie", z którym związana była intryga ze zmianą wizerunku Tau łączy siły z Małachem i zabiera nas w hip-hopową podróż. "Pora wracać" to sentymentalny track kipiący zajawką i przypominający to, co najpiękniejszego jest w całej kulturze hip-hopowej.

"Pora wrócić do tych zwrotek, które wbijały w fotel i sprawiały, że żyć się chce" - słyszymy w refrenie.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-11 12:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Wspominaliśmy Wam już, że zaskakujący wizerunek Tau na gali oraz widoczny na szyi tatuaż były jedynie kreacją mającą przygotować nas na klip "Kod" - teraz raper pokusił się o dłuższy komentarz.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-04 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Gdy po gali Popkillery 2020 pojawiły się wywiady z Tau zrealizowane przez nas i CGM uwagę słuchaczy skupiła jedna kwestia - zastanawiający tatuaż trójkąta z okiem widniejący na szyi rapera. Wywołał on sporą burzę dyskusji w komentarzach, a część fanów wytykała kieleckiemu artyście, że krytykował kiedyś tatuowanie, a teraz sam zdecydował się zrobić sobie dziarę.

Sytuacja wyjaśniła się w ostatnich dniach - o co chodziło?

Tagi:
video
dodano: 2020-09-28 21:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Niedawno Tau pojawił się na gali rozdania Popkillerów, gdzie zgarnął statuetkę za najlepsze wydanie roku a teraz zgodnie z zapowiedzią, którą rzucił ze sceny odbierając nagrodę - rusza z promocją kolejnego materiału. "Kod"' to pierwszy singiel promujący najnowszy album Tau pt. "Ikona". Za muzykę odpowiada... 14-letni syn Tau. Teledysk to dzieło 9LITER FILMY.

Tagi:
dodano: 2020-09-13 18:07 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)
fot. Dagmara Szewczuk

Bisza i Tau złapaliśmy w momencie, gdy wzajemnie gratulowali sobie zdobytych statuetek. Chwyciliśmy ich więc na wspólny wywiad, w którym podzielili się wrażeniami z całej gali a także... wrócili pamięcią do 1 edycji Młodych Wilków, w której wspólnie brali udział. Tau zdradził też czego zazdrościł Biszowi, gdy wychodził "Wilk Chodnikowy".

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-06-25 13:29 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)

Zaskakujący komunikat i film na profilu Tau. Raper opublikował jakiś czas temu grafikę z napisem 'koniec programu' a dziś w dniu swoich 34 urodzin dziękuje fanom za 7 lat wsparcia i podsumowuje filmem swoją drogę od momentu nawrócenia.

Tagi:
dodano: 2020-05-03 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

W mediach znajdziemy obecnie masę strachu, ciemnych wizji i atakujących z każdej strony negatywnych treści. Wszystko generuje niepewność, stres i pogłębia zdenerwowanie. Czy muzyka nie służy też temu, by oderwać się od takich emocji? Czy muzyczne media nie są jednymi z niewielu które mogą choć trochę od tego uciec i dać ludziom trochę wsparcia i otuchy w obecnej ciężkiej sytuacji pełnej znaków zapytania?

Wychodząc z tego założenia odpalamy nowy cykl, który w najbliższych tygodniach stanie się naszym stałym punktem. Codziennie rano otrzymacie porcję 3 utworów wybieranych przez raperów, producentów, aktywistów i dziennikarzy związanych z polskim hip-hopem. Ich klucz jest jeden - mają być to numery, które dodają danej osobie otuchy, które włącza ona by się podbudować lub które zawsze wywołują w niej pozytywne emocje. Bez depresyjnych myśli, gniewu, agresji, złości - tylko utwory, które wesprą, rzucą dobre słowo, motywację, albo po prostu pomogą się zrelaksować i przychillować. Gotowi na #dobryvibenatrudnyczas?

W 3 odcinku znajdziecie selekcję od Tau, uzupełnioną obszernym i osobistym komentarzem z refleksją dotyczącą każdego z utwórów.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-04-29 22:57 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Paluch kilka dni temu znów poświęcił dłuższą chwilę na odpowiedzi na pytania od fanów - nie zabrakło tam ciekawych wątków.

dodano: 2020-04-29 15:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 10)
Sarius, Gural, Oxon

Solar na charytatywnym live streamie Maty, zapowiedział Hot16Challange2, jeśli uzbierają konkretną kwotę. Jak obiecał, tak zrobił. 28. kwietnia powitał po raz kolejny społeczność Internetu, tym samym zaczynając beef z koronawirusem. Pierwsze nominacje zostały wystosowane, a nam pozostaje uzbroić się w cierpliwość. Ostatnim razem przypomnieliśmy top 10 najpopularniejszych zwrotek 1. edycji. Tym razem skupimy się na najciekawszych.

kategorie: Polska, News
dodano: 2020-04-22 13:44 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Przy okazji koronawirusa głośno jest o różnych akcjach charytatywnych, organizowanych przez instytucje czy osoby prywatne, swoje robią także raperzy i osoby publiczne. Można znaleźć też jednak grono komentarzy, które wskazuje, że Kościół nic w tej sprawie nie robi - Tau postanowił odnieść się do nich i wypisać obszerną listę charytatywnych aktywności realizowanych w Polsce.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-04-15 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Zmiana planów u Tau - zapowiadany w ubiegłym roku materiał "Dziecko Króla" nie ujrzy światła dziennego, o czym dowiadujemy się ze specjalnego filmu.

dodano: 2020-02-27 15:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 7)

Koncert w krakowskim klubie Żaczek 8 lutego otworzył nową trasę koncertową Tau i DJ'a Chestera. Plan trasy jest ambitny - odwiedzić kilkanaście miast (nie tylko w Polsce - o tym za chwilę) i zaprezentować porcję największych hitów z albumów "Restaurator", "Remedium", "On" i "Księga Pszczół". Dodatkowo, usłyszeć można będzie przedpremierowo kawałki z nadchodzącej nowej płyty Tau - "Dziecko Króla"!

Tagi:
dodano: 2020-01-24 12:30 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Po świetnie przyjętym zeszłorocznym projekcie "Księga Pszczół" - i intensywnej trasie koncertowej - Tau nie zasypia gruszek w popiele. Zaledwie parę dni temu zaatakował nowym singlem i wysokobudżetowym, stylowym teledyskiem "Secret Service" - ogłosił także daty nowej trasy koncertowej. Wraz z DJ'em Chesterem Tau odwiedzi kilkanaście polskich miast, gdzie zagra największe przeboje z płyt "Remedium", "Restaurator", "ON" i "Księga pszczół" - a także zaprezentuje przedpremierowo wybrane kawałki z nadchodzącej płyty "Dziecko Króla"!

Tagi:
dodano: 2020-01-20 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 17)

"Secret Service'' to trzymający w napięciu projekt nawiązujący do kultowego filmu. Jedną z ciekawostek jest fakt, że w klipie "występuje'' m.in. oryginalny Aston Martin DB5, który brał udział w zdjęciach dokumentalnych do jednej z części Jamesa Bonda. A jedną z wielu różnic pomiędzy Tau, a Bondem jest posiadana przez niego licencja - licencja na ożywianie. W służbie Jego Królewskiej Mości. Przed Wami drugi singiel z albumu pt. "Dziecko Króla''.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-01-06 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Ostatnio pisaliśmy Wam o tajemniczej zapowiedzi ze strony Tau - wczoraj na jego kanałach pojawiła się kolejna.

Tagi:

Strony