Taco Hemingway

Taco Hemingway

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-30 08:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 3)

Do fanów trafia już "Młody Matczak", którego premiera w piątek, a dzięki temu poznaliśmy listę gości obecnych na albumie.

dodano: 2021-08-20 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Dziś swoją premierę ma debiutancki album CatchUp'a "Perypetie". Najbardziej zaskakująca na płycie jest gościnka Pana Śmierć, czyli tak naprawdę Taco Hemingwaya. Pan Śmierć to alter ego rapera, które pojawiło się na konceptualnym "Marmurze". Czyżby Taco szykował na ten sequel owej płyty?

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-08-06 09:30 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 5)

Taco klasycznie nie pojawił się na gali Fryderyków, ponownie wytłumaczył też z gracją swoją nieobecność. Tym razem dotarcie uniemożliwiły mu względy sportowe.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, R&B, Soul
dodano: 2021-08-05 23:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Pisaliśmy Wam już, że Mata zdobył Fryderyka za album roku hip-hop, jednak na tym nie poprzestał...

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-03-19 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Wczoraj poznaliśmy nominowanych do Fryderyków 2021 i o dziwo pojawiło się parę zaskoczeń. Żadnej nominacji nie otrzymał O.S.T.R., natomiast wyróżnieni zostali (i to nie w hip-hopowej kategorii) tacy artyści jak Miły ATZ, Sobel czy @atutowy.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Trap
dodano: 2021-01-15 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Dziś swoją premierę ma kolejne solo Bedoesa, "Rewolucja Romantyczna". Z tej okazji Lil Konon urządził po północy na swoim Instagramie odsłuch płyty, by podzielić się na świeżo swoimi wrażeniami. W pewnym momencie do live'u dołączył sam autor krążka. Aktywista i raper urządzili sobie luźną rozmowę. Przy okazji Młody Wilk piątej edycji zdradził, że na albumie miał gościnnie udzielić się Taco Hemingway, jednak z pewnych względów raper nie skorzystał z dogranej zwrotki.

video
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-01-14 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Parę dni temu do sieci trafił archiwalny wywiad z Taco Hemingwayem i Rumakiem, udzielony pod koniec 2016 roku dla kanału PolitykaPL. Raper i producent byli wtedy nominowani do Paszportów Polityki, co było powodem zaproszenia ich do rozmowy. Wywiad został opublikowany na kanale HEMINGWAY PL. Nie wiadomo dlaczego wylądował tam i dlaczego dopiero teraz.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-01-03 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Mało aktywny w social-mediach Taco zaskoczył fanów na Nowy Rok serią zdjęć podsumowującą 2020. Na jej koniec nie zabrakło też tribute'u dla MF Dooma, w którym raper krótko wyjaśnił wpływ autora "Madvillainy" na jego twórczość.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-10 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Dzisiaj swoją premierę ma długo wyczekiwana gra polskiego studia CD Projekt Red, "Cyberpunk 2077", natomiast już wczoraj była ona przedpremierowo pokazywana przez różne media gamingowe. Na wielu grupkach facebookowych zaczęły pojawiać się informacje o udziale polskich raperów w produkcji. Internauci wymieniają ksywki takich raperów jak Quebonafide, Taco Hemingway czy Sokół.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-11-15 21:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Wczorajsza lista firm i artystów, które otrzymały dofinansowanie z Funduszu Wsparcia Kultury wywołała spory szum w internecie oraz dużą liczbę komentarzy. Do całej dyskusji dołączył Taco, który znany jest ze swojej małej aktywności w social mediach. Raper wydał oświadczenie, w którym skrytykował rząd oraz artystów, którzy pobrali pieniądze.

video
dodano: 2020-11-05 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Taco Hemingway kolejnym gościem na płycie Gedza. Raper udzielił się na utworze "Yin Yang", który jest drugim singlem z nadchodzącej "Staminy". Za produkcję numeru odpowiadają Sokos, Hnsn i Robert Dziedowicz.

kategorie: Polska, Świat, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-30 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Dziś na stronie sławnego magazynu New York Times został opublikowany pierwszy od 2015 roku prasowy wywiad z Taco - jak mówi sam raper, mimo że ogólnie wywiadów nie udziela to nie mógł odmówić "NYT", bo rodzice by mu tego nie wybaczyli. Raper skomentował w nim swoje podejście do zaostrzenia prawa aborcyjnego oraz, jakie zachowania postrzega jako patriotyczne. Oprócz tego opowiedział, co go skłoniło do nagrania "Jarmarku" oraz co go spotkało po premierze płyty.

wydarzenie
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-28 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

W ostatnich dniach sytuacja w Polsce skłoniła do komentarzy wielu raperów z różnych środowisk - także tych, którzy na co dzień unikają tematów politycznych. Postanowiliśmy zebrać dla Was najważniejsze głosy - poniżej fragmenty wypowiedzi, na dole artykułu znajdziecie screeny pełnych wpisów.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-17 21:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Wcześniej zajmował się jedynie produkcją i DJ-ejką, ale niedawno udzielił się wokalnie na "Europie" Taco Hemingwaya. Dziś natomiast mieliśmy okazję usłyszeć jego holenderską zwrotkę w "ULALA" Żabsona oraz przeczytać pierwszy wywiad z tym artystą. Okazało się, że Borucci nagrał kiedyś wspólny projekt z Taco Hemingwayem, w całości po angielsku.

dodano: 2020-09-04 01:36 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Taco postanowił dawkować nam muzykę i po ubiegłotygodniowym opublikowaniu "Jarmarku" teraz zaserwował "Europę". Czy zgodnie z przewidywaniami będzie to materiał całkiem inny i kontrastowy do pierwszej płyty, co mogła sugerować przystawka w postaci "Michael Essien Birthday Party" (które umieściliśmy w rankingu 11 najlepszych letniaków, jakie polski rap dał nam w te wakacje)? Pozostaje sprawdzić.

Strony