Taco Hemingway

Taco Hemingway

kategorie:
dodano: 2019-09-04 17:30 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 0)

Taco Hemingway - W PIĄTKI LEŻĘ W WANNIE feat. Dawid Podsiadło (prod. Borucci)

Taco Hemingway - Pocztówka z WWA, lato '19

Z kim łatwiej się utożsamić niż z sąsiadem z klatki obok? - pytaliśmy w tekście poświęconym Pocztówce z WWA. Nowa płyta Taco Hemingwaya to opowieść z tętniącej życiem stolicy, w której nie wszystko jest tak kolorowe, jak mogłoby się wydawać. Album przepełniony jest przyziemnymi obserwacjami i pozornie nieistotnymi sytuacjami. Na płycie znaleźli się wszechstronni, zróżnicowani goście, którzy niejednokrotnie pozytywnie zaskakują.

dodano: 2019-09-04 17:30 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 0)

Tej wiosny nie tylko kwiaty zakwitły a w lecie rozgrzewało nas nie tylko słońce. Wysyp premier na polskim rynku hiphopowym nie pozwolił się nudzić. Duża część słuchaczy nie miała na co narzekać; przekrojowość stylistyczna była ogromna. Od KaeNa przez Rzabkę po KPSN-a, PMM, Opała, Emila Blefa na Pihu skończywszy - a to tylko kilka ksywek, które będą dla nas małym wprowadzeniem... Zanim jesień rozkręci się na dobre przypomnijmy sobie co warto znać z premier ostatnich miesięcy.

-->-ROZPOCZNIJ RANKING<--

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-09-02 08:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

To zestawienie zaskoczyło wielu fanów - dwa pokolenia warszawskiej sceny i dwa spojrzenia na Stolicę w ekstrawagancko zatytułowanym "Antysmogowa maska w moim carry-on baggage". Jak doszło do pojawienia się Pezeta na płycie Taco?

dodano: 2019-08-21 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Pamiętam jeszcze czasy, gdy wraz ze startem wakacji rynek wydawniczy zamierał - z końcem szkoły przestawały wychodzić albumy (jeśli coś rozgrzewało to dissy sprawdzane na wakacjach w internetowych kafejkach), a machina wracała na swoje tory z początkiem września. Brzmi to jak opowieści dziadka z zamierzchłej przeszłości, a mówimy przecież o okresie 10-15 lat. Teraz nawet gdy niektórym wydaje się, że wakacje to w muzyce martwy okres to... nic z tych rzeczy.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-08-18 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

W trakcie 20 urodzin Asfalt Records widzieliśmy na ekranie emaila, którego Taco otrzymał w 2011 roku od Tytusa, gdy wysłał mu swój pierwszy anglojęzyczny materiał. Jak się okazuje wcześniej odzywał się także do innych rapowych labeli!

dodano: 2019-07-29 11:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 5)
Taco Hemingway

Od premiery ostatniego projektu Taco Hemingwaya minął już blisko tydzień. Emocje opadły, opinie zostały wygłoszone. Pora więc spojrzeć na Pocztówkę z WWA, lato '19 chłodniejszym niż browar z lodówki okiem. O warszawiaku, jak zwykle zresztą, wypowiedział się każdy. Jedni wychwalali pod niebiosa, drudzy wylewali kubły pomyj i zarzucali wtórność. Jak zwykle. Pomimo rozstrzału między opiniami, mamy dla Was 5 dowodów na to, że Pocztówka to najlepszy album Taco Hemingwaya i miś na skalę naszych możliwości.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-07-27 11:00 przez: Szymon Bielawski (komentarze: 0)

Przy okazji premiery swojej najnowszej płyty, Taco Hemingway postawił na sporo gościnnych udziałów, przy których nie obyło się bez zaskoczeń.

Tak, jak spodziewać się można było featu Dawida Podsidło, a wspólne numery z Rosalie. czy Rasem już mieliśmy okazję słyszeć, tak w przypadku ogłoszenia Pezeta czy Kizo można się już było mniej lub bardziej zaskoczyć. Okazuje się jednak, że numery ze wspomnianymi raperami nie są jednorazowymi strzałami i już wkrótce możemy spodziewać się rewanżu ze strony Taco.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-07-24 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Wczoraj Internet zdominowała niezapowiedziana premiera najnowszego albumu Taco Hemingwaya - na krążku nie brak błyskotliwych linijek, obserwacji i nawiązań, nam jednak najbardziej w ucho zapadły wersy z samego końca płyty...

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-07-23 23:12 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Podczas gdy wszyscy nastawiali się na 9 sierpnia i dziwili, że tym razem Taco zapowiedział swój nowy album ten... wrzucił dziś całą płytę do Internetu (tutaj znajdziecie odsłuch). Skąd taka decyzja? Raper tłumaczy to w zaskakująco długim jak na niego komunikacie.

dodano: 2019-07-23 22:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Jednak Taco znów zaskoczył premierą. Zapowiedziana była na 9 sierpnia, a wjeżdża... już dzisiaj!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-07-18 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Dwa pokolenia warszawskiej sceny i dwaj bystrzy obserwatorzy stołecznego życia. Pezet na jesieni wróci do nas z nowym albumem a jeszcze wcześniej usłyszymy go w kooperacji z Taco Hemingwayem!

dodano: 2019-07-16 14:27 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Koniec ciszy! Dopiero co minął rok od premiery "Cafe Belga" a Taco serwuje nam swój nowy album. "Pocztówka z WWA, Lato '19" ukaże się jeszcze w sierpniu.

kategorie:
dodano: 2019-07-16 14:24 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

“To wszystko dziełem przypadku”… 
Jeszcze na początku maja pisałem zupełnie inną płytę. Obiecałem sobie, że tym razem dam sobie tyle czasu, ile będzie trzeba. Zapowiedziana na rok 2019 przerwa wydawnicza miała być więc wymogiem logistycznym. Okazało się jednak, że jestem uzależniony od wydawania nowego materiału w lato. Cóż począć. I tak właśnie powstała “Pocztówka”. Po roku 2018, erze silnego skupiania się na sobie (“SOMA” + “Café Belga” + “Flagey”), czas wymienić lustro na teleskop i wrócić do obserwowania miasta i społeczeństwa. Żeby jednak zadowolić ten segment słuchaczy, który lubi posłuchać sobie moich mniej lub bardziej zrytmizowanych neurotyzmów, postanowiłem dać im upust w stuwersowych “Kabrioletach” zamykających standardową wersję płyty. Pierwszy raz w życiu w swoich działaniach solowych zdecydowałem się zaprosić na płytę kilku gości, i to dość zróżnicowanych pod kątem muzycznym i osobowościowym.

Jako że nic mnie tak nie mierzi jak mitologizacja poetów, muzyków i artystów, powiem to najprościej jak się da: przed tobą znajduje się seria dźwięków i garść obserwacji. Tylko i aż tyle.
Nie jest to rozprawka ani reportaż. Nie jest to esej ani epopeja. Nie jest to manifest, memoir ani moralitet. Jest to pocztówka. Oto kilka opowieści z Warszawy. Ode mnie, dla was. Niechaj umili wam to kolejne burzliwe lato.

dodano: 2019-06-09 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Na wczorajszym H&M Love Music miał miejsce specjalny koncert Jimka z orkiestrą oraz gośćmi specjalnymi... wśród nich nie zabrakło Taco i Quebo, którzy wspólnie wyszli na scenę, by wykonać "Tamagotchi" w wyjątkowej aranżacji.

dodano: 2019-05-30 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Mimo że od premiery "Somy" minął rok to sprzedaż nie ustaje, a duet przekracza kolejne progi.

Strony