Fokus

Fokus

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2018-10-09 15:40 przez: MaxFloRec (komentarze: 3)

Dziś (9.10) o 14 na kanale MaxFloRecTV oficjalnie zaprezentowany został nowy utwór Rahima i Fokusa. „Z innej bajki” to 1. oficjalna zapowiedź następcy „REsetu”

Po wydanym pod koniec 2017 r. albumie „REsetRahim i Fokus postanowili nie robić sobie dłuższej przerwy od tworzenia. Właśnie ukazała się 1. propozycja zwiastująca 5. w karierze krążek grupy Pokahontaz. – Chcemy pójść za ciosem i nie czekać z wydaniem kolejnej płyty. Mamy dużo twórczej energii, którą zamierzamy przelać w nowe numery – zapowiada Rahim.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2018-04-19 18:09 przez: MaxFloRec (komentarze: 0)

Wyczekiwany przez fanów Pokahontaz klip do „Zerwanych ze smyczy” trafił dziś (19.04) na MaxFloRecTV. To 7. wideo promujące „REset”. Album, na którym Rahim i Fokus wracają do korzeni od dziś można zamawiać na oldschoolowym nośniku. Pre-order „REsetu” na winylu dostępny jest wyłącznie na www.MaxFloSklep.pl

video
dodano: 2018-04-12 19:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Pokahontaz znani są z muzycznych eksperymentów i szukania nowych ścieżek - na płycie "REset" wrócili jednak do tych dobrze znanych. Z Fokusem i Rahimem porozmawialiśmy na Śląskim Rap Festivalu o aktualnym podejściu, powodach powrotu do korzeni, wyczekiwanej od lat współpracy z Kalibrem 44 czy tym, czy wejście po uszy w klasyczną stylistykę obudziło w nich trochę młodzieńczej energii.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Pop
dodano: 2018-02-05 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Swego czasu kooperacja Fokusa z Dodą narobiła ogromnego środowiskowego szumu i ściągnęła gromy na członka Paktofoniki i Pokahontaz. Teraz Fokus postanowił wrócić pamięcią do tamtej kooperacji i wspomnieć ją po latach...

Tagi:
dodano: 2017-12-01 20:00 przez: MaxFloRec (komentarze: 0)

Dziś premiera "REsetu". Choć to już 4. pełnoprawny album Pokahontaz, to 1. nagrany w duchu lat 90. Za jego klasyczne brzmienie odpowiada wrocławska ekipa White House. Płytę promuje 5 teledysków. Wczoraj na MaxFloRecTV trafił najnowszy z nich – do utworu „Czarne lustra” z gościnnym udziałem Boba One'a.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-07-13 16:14 przez: MaxFloRec (komentarze: 0)

Na MaxFloRecTV wprost z Danii trafił dziś (13.07) nowy klip Rahima i Fokusa. Obraz towarzyszy oldschoolowemu utworowi pt. „Stawiam dziś”. To już trzeci, po „Nowym rozdziale” i „Kalendarzach”, singiel zwiastujący kolejny album artystów

Najnowszej propozycji muzycznej Pokahontaz nie towarzyszy specjalna filozofia. – „Stawiam dziś” to numer reprezentatywny dla naszej nadchodzącej płyty, gdzie muzycznie wracamy do korzeni. Przy tym jest jednak stosunkowo lekki w odbiorze, w dobrym tego słowa znaczeniu – mówi Rahim. – Może w klipie nie ma słońca, plaży i wody, ale uznaliśmy, że klimatycznie to dobry utwór na wakacje – dodaje.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-06-06 16:29 przez: MaxFloRec (komentarze: 0)

Dziś, 6.06, na MaxFloRecTV trafiła 2. odsłona nowej płyty Rahima i Fokusa. „Kalendarze” to singiel z udziałem młodego rapera i wokalisty – Tymka. Utworowi towarzyszy teledysk w całości nakręcony w Katowicach. Za produkcję numeru, jak i całej nadchodzącej 4. płyty Pokahontaz, odpowiada wrocławski duet White House.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-02 15:00 przez: MaxFloRec (komentarze: 0)

6.06 (wtorek) do sieci trafi drugi po „Nowym rozdziale” zwiastun kolejnej płyty Rahima i Fokusa. Singiel zatytułowany będzie „Kalendarze”. Gościnnie pojawi się w nim przedstawiciel młodego pokolenia polskiego rapu, Tymek. Tymczasem już w najbliższy piątek, 2.06, Pokahontaz wystąpi w Kopenhadze

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-19 16:54 przez: MaxFloRec (komentarze: 1)

Producent składu MeriDialu, 1/3 grupy Heavy Mental, artysta solowy (album „4 takty”) i główny producent najnowszej płyty KRS-One'a – Młody. Dziś, 19.05, ten uznany beatmaker i raper dołącza do grona zawodników MaxFloRec. Pod tym szyldem wyda swój 2. solowy krążek. Pierwszy singiel zwiastujący album już na MaxFloRecTV!

dodano: 2016-05-13 11:00 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 0)

„Z archiwum twarzy” to pierwszy w historii MaxFloRecTV, a jednocześnie jeden z pierwszych w Polsce, klip nakręcony w technologii 360 stopni. Wideo promuje platynowy już krążek „Optymistycznie” Buki & Rahima. Sprawdźcie ukryte w nim niespodzianki! I życzymy milej zabawy. Wideo nakręcone zostało w katowickim klubie Garage. Za jego realizację odpowiada grupa filmowa Przedmarańcza.

video
dodano: 2015-12-08 15:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

„Serum” to siódmy singiel promujący „Reversal”, czyli ostatnie wydawnictwo Pokahontaz. Przypomnijmy, że krążek uzyskał już status złotej płyty. Producentem utworu jest DrySkull. Wokalnie Rahima i Fokusa wsparł w nim Wuzet. Za realizację klipu odpowiada zielonogórska ekipa Sky Piastowskie. W klipie przelewa się krew, pojawiają się (nie)ludzkie wnętrzności, ciekły lateks, zdjęcia rentgenowskie, a demonicznie ucharakteryzowani raperzy zasaiadają na tronach.

kategorie: Film, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-05-29 20:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Prezentujemy kolejny odcinek dokumentalnej serii Red Bull Tour Bus: Wspólna Scena! Czwarta część to wycieczka po mniej znanych rozdziałach w historii sceny hip-hop w Katowicach - mieście bardzo ważnym dla ogólnopolskiego dorobku tej muzyki. W filmie udział wzięli Rahim, Fokus, Jajonasz i Gano. Koncert w Katowicach odbędzie się 16 czerwca w Parku Boguckim.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-04-21 14:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Beef Palucha z Fokusem (sprawdź tutaj), będący pokłosiem kooperacji reprezentanta Pokahontaz z Dodą już na dobre przycichł. Poznaniak w ostatnim wywiadzie z Wujkiem Samo Zło pokusił się o, wydaje się, dość zaskakującą dla słuchaczy wypowiedź...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2015-01-31 19:00 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 10)

W ubiegłym roku do sklepów trafił ich najnowszy wspólny album pod szyldem Pokahontaz - z Fokusem i Rahimem spotkaliśmy się we Wrocławiu, by porozmawiać o płycie, jej odbiorze, nietypowych okładkach, magicznych inspiracjach czy nagraniowych planach.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-11-05 17:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 6)

Do "Reversalu" podszedłem z rozsądnym dystansem. O ile single - a w szczególności znakomicie wyprodukowany przez Zetena "Habitat" - spodobały mi się, to doświadczenie zwane "Rekontaktem" nauczyło mnie, że nawet utalentowani i dobrze uzupełniający się raperzy wcale nie muszą gwarantować świetnej płyty. Czasami po prostu brakuje iskry, uniwersalności, która zachęca słuchacza do regularnego powracania, nawet jeśli nie do całego materiału, to przynajmniej do poszczególnych utworów. "Reversal" jest ewidentnie kontynuacją drogi obranej poprzednio. Drogi, która ostatecznie prowadzi w to samo, niezbyt ekscytujące miejsce.

Strony