Edzio

Edzio

video
dodano: 2021-10-06 17:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Około 1000 zwrotek zgłoszonych do konkursu #gdyzapadazmrok sprawiło, że wyłonienie grona zwycięzców wymagało od nas dłuugiej burzy mózgów. Nie chcieliśmy zrobić tego powierzchownie i na szybko, dlatego też całość przeciągnęła się bardziej niż planowaliśmy, wykraczając poza zapowiadane deadline'y.

Finalnie skład wraz z remiksem odsłaniamy Wam dzisiaj, a dodatkowo załączamy krótkie kwestionariusze pozwalające lepiej poznać całą 11-tkę raperów wyłonionych w konkursie - a skład jest naprawdę przekrojowy. Chcieliśmy dodatkowo wskazać też osoby wyróżnione, lecz ciekawych zwrotek było zbyt wiele, by uniknąć listy na kilkadziesiąt ksywek. Dziękujemy jednak każdemu kto podjął wyzwanie i zaserwował swoją zwrotkę, poziom był naprawdę wysoki. Poniżej oficjalny remiks (na bicie oczywiście Chris Carson), a pod nim sylwetki 11 wygranych.

dodano: 2021-10-04 17:11 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Rozpoczynamy jesienny sezon Magazynu Popkillera - pierwszym gościem Hirka Wrony jest Edzio, który dopiero co przekroczył kosmiczną granicę 1 000 000 obserwujących na swoim profilu na TikToku. Dwukrotny mistrz WBW opowiedział o swoim podejściu do platformy, odniósł się do krytyki i zarzutów o cringe'owość swoich filmów, a także do kulisów działania na TT. Porozmawialiśmy również o długiej drodze Edzia do popularności, zniechęceniu, zwątpieniu, konsekwencji i oczekiwaniach wobec życia.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-10-03 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Gdy Edzio opublikował niedawno swoją wersję "The Real Slim Shady" to wielu słuchaczy było zdziwionych i wokół utworu powstała gorąca dyskusja - skąd taki pomysł w 2021 roku? Na to pytanie raper odpowiedział nam w najnowszym odcinku cyklu Rentgen.

Tagi:
video
dodano: 2021-09-30 18:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wraca jesień, wracamy i my z dwoma video formatami! Od dziś co tydzień w czwartek będziemy prezentować Wam nowe Rentgeny, pozwalające lepiej poznać różnych artystów. A co więcej - w poniedziałki dostawać będziecie rozmowy Hirka Wrony z serii Magazyn Popkillera. W najbliższy poniedziałek gościem Hirka będzie Edzio, a dziś na rozgrzewkę mamy Rentgen z pierwszym hip-hopowym milionerem na TikToku...

Tagi:
dodano: 2021-09-19 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Mimo 26 lat Edzio ma naprawdę długie sceniczne doświadczenie - Bitwę o Kemping wygrywał w końcu mając 15 lat, a jak sam zdradza w nowym wywiadzie z Michałem Płocińskim, mikrofon w klubie po raz pierwszy chwycił dwa lata wcześniej.

Tagi:
dodano: 2021-09-14 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Remiksy polskich rapowych numerów przez innych raperów nie są zbyt popularne w naszym kraju w przeciwieństwie do tego co się dzieje za Oceanem. Edzio na swoim TikToku postanowił zaprezentować własną autorską zwrotkę do "Papugi" Maty, Quebonafide i Malika Montany, nawiązując do tematyki numeru.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-02 16:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Filipek przygotowuje się akutalnie do swojej walki z Amadeuszem Ferrarim, po której, o ile ją przegra, zakończy swoją przygodę z Fame MMA. Podczas programu Fame MMA Cage z udziałem Ferrariego członek QueQuality zadzwonił do swojego rywala. W trakcie rozmowy z nim i z prowadzącym raper ujawnił, że w na Fame MMA zawalczy niedługo Edzio.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-08-20 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Wczoraj na fanpage'u DREJK pojawił się wywiad z Edziem, którego konto na TikToku zdobyło niedawno milion obserwujących. Z oczywistych względów to właśnie wokół tematu tej platformy skupiła się rozmowa. Edzio przyznał, że otrzymał wiele propsów w środowisku za jego działalność na TikToku i przytoczył ciekawą historię związaną z O.S.T.R.-em.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-08-12 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 7)

Wczoraj konto Edzia na TikToku zdobyło pierwszy milion obserwujących. Z tej okazji freestylowiec podzielił się z fanami refleksyjnym wpisem, w którym opowiedział jaką rolę TikTok odgrywa w jego życiu.

Tagi:
dodano: 2021-07-08 21:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Edzio jakiś czas temu zaczął zyskiwać sporą popularność za sprawą swojego Tik Toka. Razem z nią przyszedł spory hejt, na który raper postanowił odpowiedzieć, remiksując klasyczne "Real Slim Shady" Eminema.

Tagi:
video
dodano: 2020-11-28 19:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Koro ponownie zebrał czołówkę, jak i legendy polskiej sceny freestyle'owej i wypuścił drugą część posse-cuta "PassTheMic". Wśród raperów, którzy położyli swoje zwroty, znalazły się takie ksywy jak Duże Pe, Muflon, Edzio czy Proceente. Nieprzypadkowo numer ukazał się dziś, ponieważ tego wieczoru powinien odbyć się finał WBW, do którego nie doszło z wiadomych wzgledów. Za produkcje podkładu odpowiada Grejtu.

dodano: 2020-05-09 22:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Kolejna porcja 16-tek. Wśród nich znów misz-masz - od Hansa z 52 Dębiec przez Adiego Nowaka po Żabsona. Słyszymy też Edzia, Michała Tomasika, Komila, Holaka czy Radoskóra z WYP3/V.E.T.O..

[Edit: No i Jano PW, Shelleriniego, Młodego M, Fokusa, Ńemego, Pęku czy Diseta! W ciągu dnia podochodziło mnóstwo zwrotek]

kategorie:
dodano: 2019-12-07 15:05 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Po bardzo dobrze przyjętym albumie „Wygrany”, były mistrz Polski we freestyle’u wraca z kolejnym solo. „Hajs, fejm i wiara” to dzieło 24-latka, który, zmagając się z problemami chłopaka, wchodzącego w dorosłość, dąży po upragnione laury, starając się nie zatracić przy tym kluczowych dla siebie wartości, co nie zawsze jest proste. Autor bez eufemizmów opowiada o swoich trudnościach oraz upadkach, miejscami pokazuje się również z weselszej strony, a także prezentuje nam swoje atuty wyniesione z bitew freestyle’owych, takie jak świetnie poskładane, dwuznaczne, zaczepne linijki.

Album zawiera 14 różnorodnych utworów w klimatach od trapu, przez afro trap aż po klubowe rytmy typu house. Płytę o swoje gościnne zwrotki wzbogacili Opał, Bajorson, a także pochodzący z Texasu Citri Bell; ponadto o urozmaicające brzmienie utworów refreny zadbali zespół Kompanija i Jan Elf.

Tagi:
dodano: 2019-09-01 10:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Jedliście kiedyś kiełbasę z grilla z bitą śmietaną? Bo Edzio tak.

Wypuszczone dopiero co "Motyle" to swoista terapia szokowa dla słuchaczy Edzia, który przyzwyczaił nas do poważniejszej stylistyki, stawiającej na technikę i punchline'y, tym razem zaserwował jednak wygrzewkowy letniak z abstrakcyjnym video, który podzielił komentujących i wywołał sporo dyskusji na internetowych grupkach.

Tagi:
video
dodano: 2019-08-12 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Dzisiejsza muzyka idzie coraz bardziej w stronę efektów, często sprawnie opakowujących wokal dopieszczony w warunkach studyjnych. Nadal jednak najważniejszą próbą sił są koncerty i występy live, pokazujące ile w tym sprawnej pracy realizatora i producenta, a ile surowego talentu, który pozwala wykonać wszystko "na surowo" (lub z podpiętym autotunem). Słuchacze zmęczeni często koncertami polegającymi na dokrzykiwaniu do backvocali chętnie sprawdzają to, jak faktycznie dany raper radzi sobie live - okazję tę dają np Cyphery (takie jak te, które aktualnie odpalamy) czy radiowe występy live. Teraz swoją serię prezentującą surowe wykonania na żywo odpalił Yurkosky, zdążyło też zawitać do niego kilku konkretnych gości...

Strony