Koldi

Koldi

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2023-12-10 09:30 przez: Jan Stokowski (komentarze: 5)

Duże jubileuszowe koncerty mają to do siebie, że często spotykają się tam raperzy z różnych środowisk i dojść może do wyjaśnienia dawnych zaszłości. Tak też było wczoraj w Stodole na XV-leciu Solara i Białasa, gdzie przekrój gości rozpościerał się od Dużego Pe do Kinny'ego Zimmera.

Tagi:
dodano: 2023-08-21 16:54 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Już w najbliższą środę rozpoczyna się tegoroczna edycja SBM FFestivalu. Organizatorzy jak zwykle zadbali o odpowiedni rozmach i pompę, albowiem wydarzenie potrwa aż cztery dni, a line-up jest wypełniony po brzegi głośnymi ksywkami. To już dawno nie jest impreza z udziałem jedynie artystów z wytwórni, a pełnoprawny festiwal hip-hopopowy, w ramach którego w tym roku postawiono aż trzy sceny. I choć jeszcze niedawno wieszczono tej wytwórni rozpad, to najwyraźniej Solar, nazwając wprost niektóre rzeczy po imieniu w swoim mocnym "Nigdy więcej 2022", wręcz uzdrowił sytuację, bo oto na scenach (może niekoniecznie na jednej, w każdym razie obok siebie w line-upie) zobaczymy i Matę, i Bediego (tym razem nie solo, ale w ramach 2115), jak również Beteo i Jana-rapowanie, których odejście z wytwórni zostało potwierdzone przez jej szefa w wyżej wspomnianym tracku. A oprócz nich pojawią się jeszcze m.in. Sokół, Sobel, Kukon czy Kaz Bałagane.

Najbardziej intrygującym punktem line-upu jest showcase "SB Maffija Classics", który zapowiadany jest jako specjalny występ z udziałem artystów zaprzyjaźnionych i powiązanych z SB Maffiją od początku istnienia. Podjąłem próbę zgadywanki, na czym mniej więcej może to polegać, jakich raperów możemy się spodziewać i wybrałem umowne 5 utworów, które najchętniej bym z tej okazji usłyszał.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-11-05 15:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 3)

Wczoraj otrzymaliśmy pierwszy od dawna diss na polskiej scenie - Koldi postanowił zaatakować Dioxa, reagując na wypowiedzi reprezentanta HIFI. Dziś do tego konfliktu odniósł się nagle Kartky.

Tagi:
kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-11-05 00:23 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 7)

Prawie 10 lat temu byliśmy świadkami konfliktu Dioxa i Koldiego - teraz beef między raperami ożył ponownie. Najpierw Diox ostro wypowiedział się o członku Alcomindz, a teraz ten postanowił wypuścić diss w stronę współtwórcy HIFI Bandy. Podobnie jak dekadę temu - nazywa się on "Domofon".

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-09-22 17:53 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 4)

Diox był ostatnio gościem programu Rapnews Studio, gdzie wrócił do tematu konfliktu z Koldim, o którym głośno było w 2013 roku. Jak mówi Diox - sytuacja nie jest zażegnana ani wyjaśniona.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-12-16 17:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 2)

Wczorajsza 20. rocznica premiery "Na Legalu?" była okazją do wspomnień także ze strony słuchaczy. Ciekawym wpisem podzielił się Koldi, członek Alcomindz i jeden z pionierów trapu w Polsce. Okazuje się, że płyta Peji była kluczowa dla jego zajawki rapem.

Tagi:
dodano: 2021-11-15 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Kolejny singiel z "Pandemonium" i kolejna unikatowa kooperacja. Anatom zaprosił tym razem Koldiego i Floral Bugsa, z którymi skrzyżował style i spojrzenia na drillowym bicie SLVR'a. Co przynoszą nam "Leki"?

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Trap
dodano: 2021-07-20 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

W kwietniu raper i producent oznajmili, że pracują nad wspólnym krążkiem, jednak poza tym nie otrzymaliśmy więcej informacji. Dopiero wczoraj duet poinformował, jak przebiegają prace nad wspólnym albumem.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Trap
dodano: 2021-04-21 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Dopiero co Koldi udzielił się gościnnie w numerze "Puca" u Chrisa Carsona i DJ-a Soiny, a producent i członek Alcomindz zapowiadają wspólny krążek.

video
dodano: 2021-04-15 15:16 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Na pierwszy singiel ze wspólnego albumu Chris Carson i DJ Soina przygotowali prawdziwe combo - w numerze "Puca" mamy okazję usłyszeć razem Palucha, Young Igiego i Koldiego.

dodano: 2020-05-07 23:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Wieczorny raport z frontu i kolejna porcja gorących 16-tek. Jest DJ Buhh, jest Rahim, jest Saful, Avi czy be vis, słyszymy też mocną reprezentację podziemia w osobach Koldiego, Karwana, Kościeya, Oxona czy Medarda. A do tego - Margaret, Krzysztof Gonciarz czy Artur Andrus.

dodano: 2016-02-22 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Nadchodzi nowa płyta od Gospela - mamy już pierwszy numer i wszystko wskazuje na to, że w odróżnieniu od poprzednich albumów "Jestem smutny" będzie projektem na autorskich podkładach. Do sprawdzenia także kawałki zapowiadające nadchodzące płyty od Dejana i Harego, a także luźne wrzuty od Tomba czy ekipy GMLL.

dodano: 2016-01-18 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Rekord i Cok opublikowali nowy utwór po latach zatytułowany "High Definition". Inny nasz Młody Wilk - Wiciu, również przypomniał się, tym razem za sprawą numeru w ramach składu NPS nagranego wraz z Badochą. Poniżej do sprawdzenia również m.in. nowy singiel z nadchodzącej płyty producenckiej Cokebeatza z gościnnym udziałem Igrekzeta.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-01-18 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Wygląda na to, że konflikt między Bonezem i Koldim, który zaowocował serią dissów przeszedł już do historii. W weekend obaj raperzy mieli okazję spotkać się i wyjasnić sytuację, o czym poinformowali nas poprzez FB Bonez i SB Maffija.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-12-15 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Ostra wymiana zdań między Flintem a Filipkiem, która swój początek wzięła po finale WBW doprowadziła w końcu do beefu. "Gimbo Slice" czyli diss Flinta na Filipka usłyszeliśmy wczoraj, zaatakowany zapowiedział już odpowiedź a my postanowiliśmy przypomnieć dotychczasowe beefy z udziałem obu zawodników, bo każdy z nich stoczył już jeden liryczny konflikt.

Strony