Diox

Diox

video
dodano: 2018-06-16 00:31 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 1)

„Aureole” to pierwszy singiel zapowiadający producencki album duetu Werka oraz DJ Motyla - osób od wielu lat związanych ze śląską sceną hiphopową i projektem Gopside/Czarne Złoto. W utworze gościnnie pojawia się VNM oraz Diox. 

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-12-11 17:56 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 8)

Kilka dni temu informowaliśmy was o problemach prawnych Bonusa RPK. Prokurator domaga się pięcioletniej kary więzienia dla artysty, a także grzywny i przepadku mienia. Prokurator do rangi dowodu podnosi wersy rzucone przez Bonusa w tracku "60-tka". Diox na swoim fanpage'u na Facebooka opublikował obszerny komentarz odnośnie całej sytuacji i stanął po stronie kolegi po fachu, wyśmiewając argumentację prokuratora.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-11-15 16:37 przez: Kontakt (komentarze: 16)

Zmiana muzycznej stylistyki Otsochodzi spotkała się ze sporą branżową dyskusją, a raperzy i słuchacze podzielili się na zaskoczonych pozytywnie i negatywnie. Po "Nowym Kolorze" krytyczny głos usłyszeliśmy od Kaliego, a po najnowszym singlu "Nie nie" parę słów od siebie dorzucił Diox...

Tagi:
dodano: 2017-11-02 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

2 listopada to w polskiej tradycji Dzień Zaduszny, święto stojące pod znakiem zadumy i wspomnień zmarłych osób. Nie brak tego tematu również w polskim rapie, a my z tej okazji postanowiliśmy przygotować małą selekcję utworów, które oddają hołd nieżyjącym, poruszają tematykę nieubłaganej śmierci oraz przez kumulację emocji chwytają za serce jak mało co...

dodano: 2017-05-12 12:25 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Dziś premiera albumu „Ludzie” autorstwa duetu HIFI, który jest esencją niepodrabialnej chemii artystycznej pomiędzy Dioxem i Czarnym. Na albumie nie ma rapowych gości. W jednym z numerów śpiewa Marysia Starosta – „Ostatni moment” z jej udziałem to jedna z pereł w koronie tego albumu. Krążek oskreczował zaś Falcon1 – DJ na co dzień związany z ekipą JWP/BC oraz jeden z gospodarzy ostatniego Prosto Mixtape’u. W rozwinięciu znajdziecie tracklistę oraz link do odsłuchu materiału. Impreza premierowa odbędzie się natomiast już w środę w warszawskim klubie BAL - wstęp free.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2017-05-11 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 3)

HIFI Banda przestała istnieć na rapowej scenie już jakiś czas temu. Zanim zaś stała się rozpoznawalna wśród całej rzeszy słuchaczy, stanowiła klasyczny duet MC/producent, o czym odbiorcy nie do końca mają świadomość (dopiero z czasem Hades z DJ Kebsem dołączyli do HIFI, tworząc Bandę). Do pierwotnego składu i nazwy - HIFI - postanowili wrócić Diox z Czarnym i nagrali "Ludzi". Przyznam się, iż bardziej czekałem na to, co zaprezentuje Czarny, aniżeli Diox. Umówmy się, ostatnie dokonania rapera nie były zbyt udane, a mam tu na myśli przede wszystkim nowoczesny lot pod postacią "Nowego Testamentu". Był do krążek, który sprawdziłem dosłownie kilkukrotnie i więcej do niego nie wracałem. Uzasadnione więc były moje obawy o poziom liryczny "Ludzi", jednakże w ostatecznym rozrachunku, na szczęście, pomyliłem się. Nie było, rzecz jasna, powodów do niepokojów w kontekście muzycznym, ponieważ Czarny to bez dwóch zdań czołówka polskich producentów muzycznych. Jaki jest ten krążek?

video
dodano: 2017-04-22 13:06 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Po teledysku do "Tylko raz" HIFI prezentują drugie video stworzone podczas amerykańskiego tripu. Tym razem Diox i Czarny zobrazowali utwór "Trochę więcej". Album "Ludzie" ukaże się na rynku 12 maja nakładem Prosto.

Tagi:
dodano: 2017-04-17 18:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 16)

Dziś obchodzimy lany poniedziałek. Jedni spędzają go przy rodzinnym stole, drudzy latają po ulicach z wiadrami wody, a inni siedzą przed komputerem i oglądają freestyle’owe bitwy. Konotacji nazwy dzisiejszego święta z wolnym stylem znalazłoby się co nie miara – mógłbym np. zrobić listę najgorszych sucharów rzucanych na free, po usłyszeniu których aż prosi się o kubeł zimnej wody czy też wrócić pamięcią do najmocniej zakrapianych alkoholem występów zawodników sceny battle’owej. Wpadłem jednak na nieco inny pomysł –“ tym razem „lanie” potraktujemy jako bitewną deklasację i przypomnimy sobie pięć najsłynniejszych przykładów tego typu wydarzeń w historii polskiego free.

video
dodano: 2017-03-23 17:22 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 2)

Amerykańska podróż Dioxa i Czarnego zaowocowała płytą "Ludzie", którą zapowiada klip do "Tylko raz". To pierwszy z trzech wideoklipów stworzonych podczas wyjazdu duetu. Zarówno numer, jak i cały projekt oskreczował DJ Falcon1. Album ukaże się 12 maja.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-16 18:34 przez: Kacper Szymański (komentarze: 8)

HIFI, czyli Diox i Czarny, reaktywując duet, w którym kilkanaście lat temu rozpoczęli swoją hiphopową podróż, wracając do korzeni własnej historii, dotarli ostatecznie aż do miejsca „gdzie to wszystko się zaczęło” – nie tylko dla nich osobiście, ale dla całej kultury hiphop. Przemierzyli Stany z zachodu na wschód, łącząc West Coast i East Coast, godząc zwaśnione niegdyś wybrzeża, pamięć o 2pacu z pamięcią o Notoriousie, Stary Kontynent z Nowym Światem. 

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2017-02-15 17:28 przez: Kacper Szymański (komentarze: 2)

Diox i Czarny powracają jako HIFI. Duet zaprezentował dziś pierwszy singiel z nadchodzącego albumu "Ludzie", który będzie miał swoją premierę w kwietniu. Utwór "Lawiny" wyprodukował Czarny, a teledysk to zasługa MVPclips.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-12-02 11:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Po wydaniu kolejnego solowego krążka Diox zapowiada nietypowy projekt - nazwany tajemniczo "Featuring" i mający nie trafić w ogóle do sklepów...

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Premiery
dodano: 2015-09-18 13:32 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

Dziś ma miejsce oficjalna premiera najnowszej płyty Dioxa - "Nowy Testament". Na kanale ProstoTV pojawił się oficjalny odsłuch albumu. Nowy Testament" to czwarty solowy album warszawskiego rapera.

Jak zapowiada wytwórnia, "płyta utrzymana jest w nowoczesnej stylistyce, która pokazuje zupełnie świeże podejście do rapowania oraz produkcji muzycznej. Album naszpikowany jest bezkompromisowymi tekstami, nie brakuje wielokrotnych rymow, akrobacji słownych, a wszystko na bitach najlepszych producentów w tym kraju." Muzykę wyprodukowali Sir Michu, Lanek, swoją muzyczną cegiełkę dołożył również Kocur - młody producent z ekipy Marathon Brothers. Gościnnie na płycie pojawili się m.in. Grizzlee, Sztoss, CebulCebs oraz Mosad. Jak podsumowuje to autor: "Nowy Testament to wiara, umięjętności, świadomość, szacunek i miłość" Album dostępny jest na prosto.pl w wersji cd, mp3, wav oraz w sklepach muzycznych w całym kraju.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2015-09-15 20:08 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Na kanale ProstoTV pojawił się kolejny singiel zapowiadający nową płytę Dioxa "Nowy Testament". Wyprodukowany przez Lanka numer "Pytania" pokazuje trochę spokojniejszą stronę albumu. Przypominamy, że premiera "Nowego Testamentu" zaplanowana jest na najbliższy piątek (18.09). Jeszcze tylko dzisiaj na prosto.pl możecie zamawiać limitowaną edycję albumu.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-09-13 13:09 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 6)

Na kanale ProstoTV pojawił się kolejny klip zapowiadający zbliżający się wielkimi krokami nowy album Dioxa - "Nowy Testament". Wideo do numeru "Hot32" to rozwinięcie akcji 'Hot16challenge". Za bit do numeru odpowiedzialny jest Lanek, wideo to dzieło ekipy Marathon. Premiera płyty już 18 września. Na stronie prosto.pl w dalszym ciągu możecie zamawiać limitowaną wersję albumu w opcji preorder.

Tagi:

Strony