Czarny

Czarny

dodano: 2017-05-12 12:25 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Dziś premiera albumu „Ludzie” autorstwa duetu HIFI, który jest esencją niepodrabialnej chemii artystycznej pomiędzy Dioxem i Czarnym. Na albumie nie ma rapowych gości. W jednym z numerów śpiewa Marysia Starosta – „Ostatni moment” z jej udziałem to jedna z pereł w koronie tego albumu. Krążek oskreczował zaś Falcon1 – DJ na co dzień związany z ekipą JWP/BC oraz jeden z gospodarzy ostatniego Prosto Mixtape’u. W rozwinięciu znajdziecie tracklistę oraz link do odsłuchu materiału. Impreza premierowa odbędzie się natomiast już w środę w warszawskim klubie BAL - wstęp free.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2017-05-11 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 3)

HIFI Banda przestała istnieć na rapowej scenie już jakiś czas temu. Zanim zaś stała się rozpoznawalna wśród całej rzeszy słuchaczy, stanowiła klasyczny duet MC/producent, o czym odbiorcy nie do końca mają świadomość (dopiero z czasem Hades z DJ Kebsem dołączyli do HIFI, tworząc Bandę). Do pierwotnego składu i nazwy - HIFI - postanowili wrócić Diox z Czarnym i nagrali "Ludzi". Przyznam się, iż bardziej czekałem na to, co zaprezentuje Czarny, aniżeli Diox. Umówmy się, ostatnie dokonania rapera nie były zbyt udane, a mam tu na myśli przede wszystkim nowoczesny lot pod postacią "Nowego Testamentu". Był do krążek, który sprawdziłem dosłownie kilkukrotnie i więcej do niego nie wracałem. Uzasadnione więc były moje obawy o poziom liryczny "Ludzi", jednakże w ostatecznym rozrachunku, na szczęście, pomyliłem się. Nie było, rzecz jasna, powodów do niepokojów w kontekście muzycznym, ponieważ Czarny to bez dwóch zdań czołówka polskich producentów muzycznych. Jaki jest ten krążek?

video
dodano: 2017-04-22 13:06 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Po teledysku do "Tylko raz" HIFI prezentują drugie video stworzone podczas amerykańskiego tripu. Tym razem Diox i Czarny zobrazowali utwór "Trochę więcej". Album "Ludzie" ukaże się na rynku 12 maja nakładem Prosto.

Tagi:
video
dodano: 2017-03-23 17:22 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 2)

Amerykańska podróż Dioxa i Czarnego zaowocowała płytą "Ludzie", którą zapowiada klip do "Tylko raz". To pierwszy z trzech wideoklipów stworzonych podczas wyjazdu duetu. Zarówno numer, jak i cały projekt oskreczował DJ Falcon1. Album ukaże się 12 maja.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-16 18:34 przez: Kacper Szymański (komentarze: 8)

HIFI, czyli Diox i Czarny, reaktywując duet, w którym kilkanaście lat temu rozpoczęli swoją hiphopową podróż, wracając do korzeni własnej historii, dotarli ostatecznie aż do miejsca „gdzie to wszystko się zaczęło” – nie tylko dla nich osobiście, ale dla całej kultury hiphop. Przemierzyli Stany z zachodu na wschód, łącząc West Coast i East Coast, godząc zwaśnione niegdyś wybrzeża, pamięć o 2pacu z pamięcią o Notoriousie, Stary Kontynent z Nowym Światem. 

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2017-02-15 17:28 przez: Kacper Szymański (komentarze: 2)

Diox i Czarny powracają jako HIFI. Duet zaprezentował dziś pierwszy singiel z nadchodzącego albumu "Ludzie", który będzie miał swoją premierę w kwietniu. Utwór "Lawiny" wyprodukował Czarny, a teledysk to zasługa MVPclips.

kategorie: News
dodano: 2015-08-19 21:52 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 7)

Ania Dąbrowska oddaje szósty album pod opiekę hiphopowego producenta! Producentem nowej płyty wokalistki jest Czarny, czyli Olek Kowalski, który odpowiadał m.in. za krążki HIFI Bandy czy Pezeta i Małolata. Współpracował także z Sokołem i Marysią Starostą, Izą Lach, Fiszem oraz KęKę. W kolekcji ma dwa albumy autorskie oraz mnóstwo złotych płyt za realizację i produkcję muzyczną.

kategorie:
dodano: 2014-03-10 20:37 przez: Backstage Wrocław (komentarze: 0)

Radio LUZ i klub Backstage ma zaszczyt zaprosić Was na wyjątkowe wydarzenie muzyczne we Wrocławiu! Już 14-ego marca wszyscy przybyli będą mogli zobaczyć specjalny DJ-set przygotowany przez reprezentanta Prosto Label Czarny / HIFI!

Sety Czarnego to eklektyczna mieszanka muzyki o miejskich korzeniach. Znajdzie się w nich miejsce zarówno dla klasycznego hip-hopu jak i elektroniki w stylu The Prodigy czy Chemical Brothers, dla tego co najlepsze w mainstreamie i dla mało znanych, rzadko granych 'perełek'!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-01-21 18:37 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 0)

Po dobrze przyjętej płycie "Niedopowiedzenia" Czarny postanawia iść za ciosem. Artysta ogłosił właśnie oficjalnie, że w tym roku wyda kolejny krążek. Wychodzi na to, że w 2014 będziemy mieli dalszy ciąg wysypu albumów producenckich...

dodano: 2013-07-07 13:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 2)

Fisz Emade x Iza Lach "Ostrze"' Czarny HIFI RMX feat. M.Pędziwiatr

Wytwórnia Reebok Classic Trax przygotowała atrakcyjny konkurs dla uzdolnionych producentów. Wydany ostatnio przez label utwór "Ostrze" autorstwa duetu Fisz/Emade oraz Izy Lach czeka na zremiksowanie. Nagrodą dla autora najlepszej wersji są ekskluzywne zakupy w sklepie Reebok Classic. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do dalszej lektury.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-11-11 17:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 8)

Gdyby Czarny miał taki kaprys, wcale nie musiałby się specjalnie napracować nad swoją producentką, żeby ta odniosła sukces. Zaprosiłby Małolata do nagrania sequela "Kto wrócił na osiedle", Hades z Dioxem daliby mu "Kontroluję majka 2", a na deser Eldo napisałby kontynuację "Spaceru" - i gotowe. Na szczęście kaprysu takiego nie miał, dzięki czemu "Niedopowiedzenia" zaskakują. Czym?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-10-12 19:17 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Czarny / HIFI Banda - Niedopowiedzenia (trailer)

Czarny / HIFI już w listopadzie wypuści autorski album "Niedopowiedzenia". Na płycie znajdziemy zarówno kompozycje instrumentalne, jak i utwory z gościnnym udziałem raperów i wokalistów. W tym gronie znajdą się Pezet, Hades i Diox z HIFI Bandy, Cheeba czy Grizzlee. Oczywiście nie zabraknie też skreczy, o które zadbają wyśmienici specjaliści w tym fachu – DJ Kebs i DJ Panda.