Rahim tłumaczy odcięcie się od brzmienia Paktofoniki

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-10-02 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Po ogłoszeniu Eldo i Bartłomieja Walczuka, trzecim gościem "To nie jest hip-hop. Rozmowy III" został Rahim, współzałożyciel legendarnej Paktofoniki i 1/2 składu Pokahontaz. Wraz z ogłoszeniem autorzy opublikowali fragment wywiadu z którego możemy się dowiedzieć, czemu duet Pokahontaz nigdy nie kierował się trendami i nie szedł na fali hype'u Paktofoniki oraz jak wyglądały kulisy powstania MaxFloRec.

"Mieliśmy pełną świadomość, że idziemy pod prąd. Nie było to dla nas ujmą. Wręcz przeciwnie – cieszyliśmy się, że jesteśmy inni niż wszyscy. Że nie powielaliśmy swoich wcześniejszych dokonań, nie wpasowywaliśmy się w trendy, tylko pokazywaliśmy, czym w danym czasie się jaraliśmy, a ludzie mogli za tym pójść lub nie; ich wybór. Mam zresztą wrażenie, że zawsze byliśmy na ogólnopolskiej scenie outsiderami. Zawsze, począwszy od eksperymentów z psychorapem, byliśmy odmienni. Idąc pod prąd, wbrew ludziom, którzy nie rozumieli naszego stylu, sami sobie utrudnialiśmy zadanie.

Z perspektywy czasu można ocenić, że po drodze potraciliśmy część odbiorców, którym nie podeszła nasza stylistyka, a do tego pogubili się w nazwach. Pijani Powietrzem, PFK Kompany, Straho Instrumentals, Pokahontaz – za dużo tego było, ale wydawało nam się wtedy, że możemy sobie na to pozwolić. Jedyne, co bym dziś zmienił, to po rozwiązaniu Paktofoniki nazywałbym następne projekty po prostu Fokus/Rahim, żeby fanom łatwiej było nas odnaleźć. Zrozumiałem to jednak stosunkowo niedawno. Na szczęście nadal mamy rzeszę fanów, która jest z nami od lat i do której trafia to, co robimy." - opowiada Rahim o początkach Pokahontaz.

Pełny fragment możecie znaleźć pod tym linkiem.

Książka "To nie jest hip-hop. Rozmowy III" swoją premierę będzie miała 4 grudnia. Zanim to nastąpi, autorzy będą odsłaniać kolejnych gości oraz kolejne fragmenty rozmów, dokładnie w każdy wtorek i sobotę do 10 listopada. Preorder książki możecie zamawiać tutaj.

Fot. Jacek Kuropatwa

 

reklama

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>