Eldo: "Potrafiłem wydać rocznie kilkadziesiąt tys zł na ubrania"

Po entuzjastycznym przyjęciu dwóch pierwszych tomów, jeszcze w tym roku ukaże się trzecia część książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy”. Przedsprzedaż już się rozpoczęła, a autorzy zaczęli ujawniać szczegóły dotyczące publikacji. Pierwszym ogłoszonym rozmówcą jest Eldo, fragment wywiadu z którym można już przeczytać na stronie wydawnictwa No Dayz Off.

"Czuję się najmądrzejszym człowiekiem świata i znam odpowiedzi na wszystkie swoje pytania – co oczywiście nie jest prawdą. Odbyłem ze sobą bardzo dużo rozmów. Zdałem sobie sprawę z tego, co mną kieruje i jak ten silnik jest zbudowany. A skoro to wiem, to nie chcę go dawać żadnemu mechanikowi do naprawy, bo tylko ja wiem, którą śrubkę przykręcić, którą odkręcić. Których szuflad nie otwierać, które rzeczy wyprzeć… To jest mój brak pokory wobec świata. Jeżeli narysowałem drzewo z czarnymi gałęziami, to ja wiem, czemu to drzewo ma czarne gałęzie. Nie potrzebuję, żeby ktoś mi to wytłumaczył. Niby wiem, że to ułuda, ale w jaki sposób to zmienić, kiedy szukanie pomocy jest dla mnie okazaniem słabości?… Moja wielka, głupia iluzja przed samym sobą: „Leszek wie najlepiej i ze wszystkim sobie poradzi”.

Wszystkim dookoła się wydaje, że Eldoka siedzi w domu we fraku, zapala kadzidełka, kot przewraca książki, a na ścianie wisi portret Henryka Sienkiewicza. Nie! Eldoka żyje w domu, w którym nie wiszą żadne portrety i w którym jest taki burdel, że można byłoby spychaczem wjechać. I w życiu nie miałem na sobie fraka, a kadzidełek nienawidzę. (…) Materia przestała mieć dla mnie znaczenie. Obecnie mam dwie pary butów – i to nie dlatego, że mnie nie stać na buty. Kiedyś potrafiłem wydać rocznie kilkadziesiąt tysięcy złotych na ubrania. Nie wiem dlaczego” - opowiada Leszek Kaźmierczak.

W trwającym blisko osiem godzin, bardzo osobistym wywiadzie, który przeprowadził Jacek Baliński, artysta zdradził ponadto, jak pierwotnie nazywał się zespół Grammatik, dlaczego uważa, że nie powinien wystąpić w „Blokersach”, za co jest wdzięczny NOONowi czy jak radzi sobie na co dzień z zespołem Aspergera.

Z pełną treścią będzie można zapoznać się już 4 grudnia, kiedy to odbędzie się premiera „To nie jest hip-hop. Rozmowy III”. Trzecia część publikacji kontynuuje tradycje poprzedniczek, goszcząc na swoich łamach zarówno niezwykle popularnych raperów, jak i mniej medialnych, ale równie istotnych: producentów, DJ-ów, projektantów czy wydawców. Kolejni zaproszeni goście będą ujawniani na profilach @tnjhhrozmowy w każde wtorek oraz sobotę do 10 listopada.

Linki:
Przedsprzedaż
Fragment wywiadu z Eldo

Tagi: 

polski rap gówno
Zobacz Eldoka na wolno Masz tutaj przed sobą moją myśl uwolnioną Gotów do walki jak Lobo I tak jak Cop Robo Oczyszczam miasto ze (fsst) z pustą głową A więc zobacz jak na wolno Eldo jedzie cały świat pada tutaj na kolana Zobacz, Eldo cały czas się stara No bo obrońcy tytułu zniszczą każdego, kto fika z pustą głową Zniszczę wszystkich, zobaczysz Eldo miasto wyczyści Z tych, którzy są nie najsyst ale łorst Leżą na podłodze, zobacz Eldoka zniszczy Przejdzie po nich jak tak jak walec Zniszcze, zostawie cię sępom Eldo Prezidento Zobacz tak jak na Kubie Fidel Castro nigdy nie skończę Bo cały czas mikrofon włączę Nikt mi go nie odetnie Zobacz Eldoka, więc zobacz teraz sprawdź tu W programie skład Erdo i Red Zobacz więc na wolnych majkach Nigdy to nie kończy się A Eldo pozdrawia wszystkich Pis, Joł! (Red) Łooooooooooo!
fight the power
On ma spektrum autzymu czy narcystyczne zaburzenie osobowości? Nikt poważny nie zastanawia się, co ty masz w domu na ścianie, człowieku, uspokój się. I w ogóle co to jest za news? Coraz trudniej odróżnić Popkiller od Glamrapu. Tylko tam przynajmniej bywa zabawnie.
anonimowy_rapoholik
Amen
Kl@un Szyderca
"SOKiści do niego strzelali ostrą amunicją. Bo oni taką mają." Też uważam, że nie powinien występować w Blokersach bo wyszedł tam na pajaca. Lubię Eldokę, szanuję jego twórczość ale ten film to była porażka.
P is still free
A ja sprawdzę ten wywiad, Eldo propos za szczerość
Real HH 90
Eldo mam do ciebie wielki szacunek za solo jak i za Grammatik ale wogle nie rozumiem tego jak się zachowałeś się na Twitterze w dyskusji z Hirkiem Wroną jak go nie lubisz trudno ale żeby tak się zachować napiszę ci Eldo szanuję cię i słucham od początku twej kariery i szanuję i lubię Hirka Wronę za całokształt nie mam do ciebie nic Eldo ale według mnie tutaj zachowałeś się nie na miejscu to jest moje zdanie bez obrazy dla ciebie Eldo ale napiszę na końcu że zarówno szanuję Hirka Wronę jak i ciebie Eldo.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>