Sokół i Marysia Starosta

Sokół i Marysia Starosta

dodano: 2022-11-11 09:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 1)

Wczoraj cała Polska dyskutowała o powołaniach na piłkarski Mundial, a jednym z największych zaskoczeń był brak Mateusza Klicha wśród 26 wybrańców Czesława Michniewicza. Piłkarz Leeds jest fanem rapu i to także poprzez doskonale znany rapowy singiel postanowił wyrazić swoje odczucia.

wydarzenie
dodano: 2016-06-15 13:04 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Nadchodzi pierwsza edycja Łebskiego Hip Hop Festivalu. Organizacją zajęli się twórcy Mazury Hip Hop Festiwalu w Giżycku - najstarszego polskiego festiwalu rapowego. Zaprezentowali oni artystów, którzy wystąpią w Łebie 14 sierpnia 2016.

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2016-02-12 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz i Everytap doskonale o tym wie. To świeża aplikacja mobilna, zachęcająca do odkrywania najciekawszych miejsc i otrzymywania w nich prezentów. Podbiła już Trójmiasto, teraz czas na mocne wejście do stolicy. Trwająca już seria imprez pod szyldem Everytap Launch Warsaw zakończy się niebawem koncertem głównym, na którym pojawią się Sokół i Marysia Starosta, Taco Hemingway oraz Rasmentalism.

wydarzenie
dodano: 2016-01-26 21:28 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Organizatorzy najstarszej w Polsce plenerowej imprezy hiphopowej ogłosili pierwszych headlinerów tegorocznego festiwalu! Na 15 jubileuszowej odsłonie MHHF wystąpią m.in. Tede oraz Sokół i Marysia Starosta. Trzydniowe święto hip-hopu w giżyckiej Twierdzy Boyen odbędzie się w dniach 21-23 lipca 2016.

video
dodano: 2015-09-22 02:46 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Czarna Biała Magia. Platynowa płyta, wiele zagranych koncertów przez te dwa lata i mnóstwo osób, które piszą, że potrzebowały czasu na to, żeby ten album przyswoić i pokochać. Przewidywaliśmy, że przy pierwszych przesłuchaniach nie będzie łatwo i jak zwykle prosiliśmy o pierwsze kilka odsłuchów po ciemku i w skupieniu. Brzmiało dziwnie, ale miało sens. Dzięki, że jesteście z nami, to nie ostatni klip z tej płyty. Tymczasem spodziewajcie się niebawem informacji o całkowicie nowych ruchach.
Sprawdźcie to. Jakby świat kończył się..." - napisali Sokół i Marysia. Sprawdźcie najnowsze video promujące ich ostatni album.

kategorie: Galerie, Hip-Hop/Rap, Relacje
dodano: 2015-04-21 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Drugi dzień Prosto FestXValu to porcja sentymentu - klasyczne nagrania od Zipery, Wychowanych na Błędach czy Hemp Gru a także obfity w numery WWO koncert Sokoła i Marysi. Ale nie tylko, usłyszeliśmy również kilka nowych twarzy z katalogu wytwórni...

video
dodano: 2015-04-18 13:58 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Fragmenty występów z pierwszego dnia Prosto FestXValu już Wam prezentowaliśmy, pora na to, co działo się dnia drugiego. A działo się sporo, dzień ten był też w porównaniu do pierwszego dużo bardziej oparty na "korzeniu" wytwórni i klasycznych pozycjach z katalogu. Usłyszeliśmy kultowe numery z repertuaru WWO, Pono, Fu, Wychowanych na błędach czy Hemp Gru...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-03-04 15:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

Poznaliśmy nominacje do nagród Fryderyki 2015. Powraca kategoria Album Roku Hip-Hop - o statuetkę powalczą w tym roku O.S.T.R., Peja, Sokół i Marysia Starosta, Tede oraz Ten Typ Mes. Aż trzy nominacje otrzymał także duet Fisz/Emade.

dodano: 2015-01-02 16:00 przez: Artur Rychlik (komentarze: 11)

Wczoraj przedstawiłem Wam jak wyglądała lista najpopularniejszych polskich teledysków rapowych w roku 2014... Dziś czas na Olis. Tutaj rekordy już nie były bite... chociaż są też wyjątki. Aż 79 płyt zostało minimum raz odnotowanych na liście – to osiągnięcie zostało poprawione. Dla porównania w 2013 roku na Olisie znalazło się miejsce dla  66 produkcji a w 2012 dla 55...

wydarzenie
dodano: 2014-09-23 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Letnie festiwale pora zakończyć, indoorowe czas zacząć - El Polako oraz My Music Events zapraszają na pierwszą edycję największego halowego festiwalu hip-hop w Polsce. Już 21 Listopada na terenie poznańskiej Areny spotka się kilka tysięcy słuchaczy rapu, którzy zobaczą na scenie ścisłą czołówkę polskiej sceny.

wydarzenie
dodano: 2014-07-30 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W podziękowaniu za platynową sprzedaż płyty "Czarna Biała Magia" mamy dla Was niespodziankę - 8 sierpnia na warszawskim Placu Zabaw odbędzie się wyjątkowy, całkowicie darmowy plenerowy koncert Sokoła i Marysi Starosty. Oprócz materiału z tego krążka oraz z płyty „Czysta Brudna Prawda”, usłyszymy też Sokoła ze starszych projektów, a podczas całego występu na specjalnie przygotowanych ekranach wyświetlane będą kontrolowane przez DJ Steeza perfekcyjnie zgrane z muzyką wizualizacje, które stały się już wizytówką grupy podczas trasy promującej ostatni album. Tego wieczoru Sokół i Marysia odbiorą także złote i platynowe płyty przyznane przez ZPAV za sprzedaż albumu „Czarna Biała Magia”.

Ponadto swoje miejsce będzie miała premiera długo oczekiwanego teledysku do utworu „Zepsute Miasto” wyprodukowanego przez legendarnego DJ Premiera. Jest to fabularny, filmowy obraz, który trzeba będzie obejrzeć kilkukrotnie żeby odnaleźć wszystkie smaczki i nawiązania do twórczości Sokoła.

wydarzenie
dodano: 2014-07-03 19:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Do podkaliskiej miejscowości Szałe zawita czołówka polskiej sceny hip-hopowej oraz legenda amerykańskiego rapu - Jeru The Damaja, a wszystko to za sprawą organizowanego I Hip-Hop Festiwalu Kalisz. 3 dni, 30 godzin koncertów, ponad 60 artystów na scenie i mnóstwo atrakcji. Impreza wystartuje już 4 lipca na plaży przy zalewie Szałe pod Kaliszem.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-06-19 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Sokół i Marysia Starosta nie spoczywają na laurach po tym jak ich wydany ponad pół roku temu album „Czarna Biała Magia” pokrył się platyną. Właśnie zakończyli zdjęcia do spektakularnego teledysku „Zepsute miasto”, a teraz przygotowują się do realizacji dwóch kolejnych klipów. Na sierpień planują darmowy koncert plenerowy w Warszawie, w podziękowaniu dla fanów za świetną sprzedaż płyty, zaś Prosto szykuje atrakcyjne konkursy związane z platynowym wyróżnieniem dla „Czarnej Białej Magii” powiązane także z 15-leciem marki.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2014-05-15 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Wczorajszy dzień pełen był wydawniczych wyróżnień. ZPAV oficjalnie przyznał bowiem platynową płytę Sokołowi i Marysi Staroście za album "Czarna Biała Magia", natomiast złote płyty otrzymały dwa albumy z katalogu Step Records - "Jeden z Was" Chady oraz "Nowe Światło" Miuosha i Onara. Gratulujemy! Oto, co powiedzieli sami artyści:

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-04-08 21:18 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Z okazji bardzo dobrej sprzedaży CBM oraz 15 lecia Prosto, postanowiliśmy wrócić na chwilę do tradycji i wypuścić limitowany nakład Czarnej Białej Magii na kasetach magnetofonowych specjalnie dla kolekcjonerów." - czytamy w wiadomości od Sokoła i Marysi...

Strony