Rasmentalism

Rasmentalism

wydarzenie
dodano: 2018-12-22 16:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

20 lat Asfaltu to kawał historii polskiego hip-hopu - od niezależnych zajawkowych początków i stopniowego budowania marki przez Tytusa, przez odkrycie jednych z najważniejszych postaci na początku tego wieku, poprzez liczne wydawnictwa alternatywne a kończąc na "nowym Asfalcie", który w ostatnich latach odzyskał rozmach, zbudował własną dystrybucję i idzie jak burza przez rynek. Na jubileuszowym koncercie nie mogło zabraknąć ikon wytwórni takich jak O.S.T.R. czy Fisz/Emade, nie mogło zabraknąć najgorętszych dziś ksywek w osobach Taco czy Otsochodzi, nie mogło zabraknąć też nas...

dodano: 2018-12-10 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Mało płyt w ostatnich dekadzie słuchałem tak gęsto jak debiutu Rasmentalismu - zapętlałem ten album miesiącami i do dziś podpisuję się pod bardzo entuzjastyczną recenzją, w której "Za Młodzi Na Heroda" otarli się o ocenę perfekcyjną. Ba, w dzisiejsze 5-lecie śmiem twierdzić, że od tych 5 lat nic lepszego w polskim rapie nie wyszło a materiał śmiało można już okrzyknąć klasycznym!

video
dodano: 2018-11-27 20:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Trwa w najlepsze zimowa lawina wydawnicza w polskim rapie, a z nią lawina teledysków. Tę pierwszą śledzić możecie w naszym dziale Premiery Płyt, by nie pogubić się w piętrzących się albumach. Za tą drugą staramy się nadążyć i przedstawić w przejrzysty sposób w dziale Video...

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2018-11-26 13:38 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Ras i Ment wracają! Singiel zapowiada nową płytę grupy Rasmentalism, która ukaże nakładem Asfalt Records. Premiera albumu zaplanowana jest na 2019 rok.

Tagi:
wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-09-22 19:56 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

8 października 2018 roku wytwórnia Asfalt Records obchodzi swoje okrągłe 20 urodziny. Dokładnie 20 lat temu tego dnia do rejestru działalności gospodarczej osób fizycznych prowadzonego przez Prezydenta miasta stołecznego Warszawy została wpisana firma Marcin Grabski Asfalt Records. Wpis pozostaje w rejestrze do dziś, choć warto zaznaczyć, że od prawie 2 lat wytwórnia prowadzi bieżącą działalność już jako sp. z o o. Głównym punktem obchodów urodzin będzie specjalny i wyjątkowy koncert-festiwal, który odbędzie się 15 grudnia w stołecznym klubie “Progresja”. Pełny line-up ogłosimy do grudnia, ale nie będzie w nim większych niespodzianek. W czasie imprezy czynne będzie specjalne stoisko Asfalt Shop, na którym znajdziecie wiele trudno dostępnych płyt z katalogu wytwórni.

dodano: 2018-02-09 14:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Polski rap pędzi obecnie jak szalony, a ciekawych materiałów mamy pod dostatkiem. Premiera goni premierę, pomyśleliśmy w związku z tym, że warto co miesiąc oddawać głos naszym czytelnikom, a równocześnie kierować reflektory na materiały, które spotkają się z największym uznaniem. Po grudniowej ofensywie tempo wyraźnie zmalało, ale konkretnych albumów i tak nie brakowało - pora byście wskazali najlepszy z nich!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-01-26 12:29 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

Po burzy wydawniczej na koniec 2017 rok rozpoczęliśmy spokojniej - jednak dziś wszystko znów nabiera tempa, a rozstrzał klimatyczny dzisiejszych premier sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-01-24 12:44 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Już w piątek nowy Rasmentalism, a póki to nastąpi dostajemy jeszcze ostatni singiel - a w nim gościnne combo Taco Hemingway x Rosalie.!

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2018-01-16 15:02 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Żartobliwy teledysk i humorystyczny, ocierający się o dancehall kawałek promują nadchodzący album duetu Rasmentalism, pt. "Tango". Gościnnie w numerze pojawił się inny reprezentant Asfaltu, Otsochodzi. Gościnną rolę w klipię otrzymał też Leszek Bzdyl, polski choreograf, tancerz i reżyser teatralny, który gra "przeciwnika" Rasa.

dodano: 2018-01-02 12:48 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Rasmentalism rozpoczyna rok jak Kamil Stoch - wjeżdżając od razu z grubej rury i serwując mocarnie obsadzony singiel. "Tango" zatańczymy już 26 stycznia.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-12-17 15:49 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Już w przyszłym miesiącu otrzymamy nowy album od Rasmentalismu, a Ras i Ment stopniowo ujawniają gości - dowiedzieliśmy się, że do płyty dograł się Otsochodzi, teraz pora na gościa ze starszego pokolenia...

kategorie:
dodano: 2017-11-30 12:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

“Tango” to miejska historia miłosna. Oparta na przeżyciach własnych i cudzych. Zamknięta w 11 częściach, otwarta na dowolne interpretacje. Dla nas to świadoma zabawa formą i radość z muzyki, mamy nadzieję, że dla was także. Tańczmy, można mylić kroki.

video
dodano: 2017-11-30 12:32 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

No to potańczymy - już na początku roku trafi do nas kolejny album Rasa i Menta, dziś otrzymaliśmy za to okładkę, datę premiery, tracklistę (póki co bez gości) oraz pierwszy klip...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-11 13:46 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"KOLORY część 1." czytamy pod nowym, leniwie letnim ale tradycyjnie nie pozbawionym bystrych uszczypliwych linijek numerze od Rasmentalismu. Czyżby album zbliżał się wielkimi krokami? Jesteśmy na tak.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video live
dodano: 2017-05-20 11:47 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Po krótkiej przerwie Rasmentalism wraca do działania. Zespół pojawił się wczoraj na Juwenaliach PW a zgromadzeni mieli okazję usłyszeć nowy numer.

Tagi:

Strony