Fenomen

Fenomen

dodano: 2017-11-02 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

2 listopada to w polskiej tradycji Dzień Zaduszny, święto stojące pod znakiem zadumy i wspomnień zmarłych osób. Nie brak tego tematu również w polskim rapie, a my z tej okazji postanowiliśmy przygotować małą selekcję utworów, które oddają hołd nieżyjącym, poruszają tematykę nieubłaganej śmierci oraz przez kumulację emocji chwytają za serce jak mało co...

video
dodano: 2014-07-05 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Zapraszamy do sprawdzenia teledysku będącego soundtrackiem do książki "Być kimś być sobą - pierwsze 7 dni" autorstwa Jarosława Podsiadlika. W teledysku główne role zagrali Bartek Topa, Katarzyna Ankudowicz, Antek Topa oraz Adam Różycki. Bit do kawałka wyprodukował Zetena. Poniżej szersze info o płycie i książce.

wydarzenie
dodano: 2013-11-24 22:42 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

26 października w warszawskiej Proximie miejsce miała wspierana przez nas charytatywna impreza, z której cały zysk przeznaczony został na Centrum Zdrowia Dziecka a dokładniej remont Kliniki Audiolandu (w skład której wchodzą: poradnia logopedyczna, laryngologiczna, audiologiczna oraz foniatryczna). Dzień przed koncertem organizatorzy i nasza popkillerowa ekipa razem z Te-Trisem odwiedzili małych pacjentów CZD, a wszystko po to, by naładować dzieci pozytywną energią i dodać otuchy w zwalczaniu zdrowotnych problemów. Natomiast już scenicznie swoją cegiełkę dołożyli Fenomen, Mor W.A. oraz trójka Młodych Wilków - Vixen, 2sty oraz Mam Na Imię Aleksander. Poniżej krótka foto oraz videorelacja z tej imprezy.

dodano: 2013-11-01 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Diss mówi Ci to coś? Beef mówi Ci to coś? A Freeze, kurwa wiesz jak rapował ten gość? Kto o nim pamięta? My! Bo był najlepszy i chociaż go nie znałem daje mu te cztery wersy" - te wersy z numery "My" Mesa zna zapewne każdy, nie każdy pamięta jednak o raperze, któremu są poświęcone. W końcówce lat 90-tych Freeze bez wątpienia mocno wyróżniał się talentem na tle ówczesnej sceny, a przedwczesna śmierć ucięła świetnie zapowiadającą się karierę. Z okazji 1 listopada warto przedstawić związaną z nim ciekawostkę dotyczącą klasycznego debiutu Fenomenu. Oddajmy więc głos Mazsie, producentowi składu z warszawskich Jelonek...

Tagi:
wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2013-10-24 23:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

26 października w stołecznym klubie PROXIMA reprezentanci polskiej sceny hip-hopowej łączą siły w szczytnym celu, by wspólnymi siłami zebrać pieniądze na rzecz warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka, jednego z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce, który od wielu lat dba o zdrowie młodych pacjentów. Zyski z imprezy przeznaczone będą na remont Kliniki Audiolandu (w skład której wchodzą: poradnia logopedyczna, laryngologiczna, audiologiczna oraz foniatryczna).
Dzień przed koncertem organizatorzy i nasza popkillerowa ekipa razem z Te-Trisem odwiedzą małych pacjentów CZD, a wszystko po to, by naładować dzieci pozytywną energią i dodać otuchy w zwalczaniu zdrowotnych problemów. Poniżej również specjalny dokument o głównym organizatorze imprezy, byłym pacjencie Centrum Zdrowia Dziecka, który po latach postanowił zrewanżować się za opiekę i leczenie.

Na scenie Proximy zaprezentują się zarówno ikony, jak i nowe twarze polskiej sceny. Wystąpią...

wydarzenie
dodano: 2013-08-05 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 19)

Do tej pory Płock na rapowej mapie Polski kojarzył się głównie z Bitwą Płocką między Obrońcami Tytułu i Gib Gibon Składem a także różnie odbieraną twórczością Jeden Osiem L. Teraz ma spore szanse kojarzyc się i ze sporym hip-hopowym festiwalem, bo wrażenia z pierwszej edycji, która miejsce miała w ostatni weekend muszą byc jednoznacznie pozytywne.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-03-24 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Nieoficjalne informacje w tej kwestii krążyły już od dawna - teraz mamy info w pełni potwierdzone. "Zdradzę, że od kwietnia zaczynam pracować nad swoją solową płytą, która zostanie nagrana, zmixowana i zmasterowana u Noon'a. Będzie się działo" napisał Ekonom na swoim profilu FB. Oznacza to, że jeszcze w tym roku możemy oczekiwać pierwszego solo w dorobku członka Fenomenu! Nie wiem jak wy, ale ja jestem mega ciekaw tego projektu. Poniżej solowy numer Ekonoma z kultowego ze wszech miar "Efektu".

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2013-01-29 16:30 przez: Jacek Kowalczyk (komentarze: 6)

Sezon hip-hopowych urodzin w Stolicy jak co roku otwierany jest hucznie i na dużą skalę. Tym razem za sprawą tercetu świętujących, w skład którego wchodzą charyzmatyczny reprezentant Prosto Label, autor jednego z najgłośniejszych albumów 2012 roku - VNM (29 urodziny), hip-hopowy aktywista i znany Wam dobrze z naszych łamów popkillerowiec – Mateusz Natali a.k.a. Ematei (25 urodziny) oraz rubaszny prezenter spod znaku wysokoprocentowych używek prosto z wytwórni Alkopoligamia.com – DJ Hubson. W pojemnych wnętrzach klubu 1500m2 na przygotowanym przez nich evencie wystąpi naprawdę bombowa mieszanka...

dodano: 2013-01-27 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Znacie już obsadę krakowskiej imprezy urodzinowej Popkillera, gdzie zagrają Apollo Brown i Guilty Simpson, czas na drugie miasto, które odwiedzimy na tegorocznej trasie. Jest to dobrze znany i lubiany Wrocław, gdzie zawitamy już po raz trzeci - rok temu razem z Diamante a teraz z Czikonda Events.

4 kwietnia na scenie klubu Alibi na imprezie będącej 3 wrocławskimi urodzinami Popkillera a także 3 odsłoną Make Some Czikonda wystąpią dla Was Pezet i Onar jako Płomień 81, Trzeci Wymiar, Fenomen oraz Proceente/Łysonżi/Mały Esz oraz kilka ciekawych supportów!

recenzja
dodano: 2012-09-07 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)
Nie do wiary, że to już 11 lat od kiedy po ukończeniu podstawówki na przedgimnazjalnych koloniach zajarałem się "Konfrontacjami" Kalibra 44, a po powrocie zacząłem intensywnie słuchać nie istniejącej już Radiostacji. Tam moją uwagę przykuł wrześniowy powerplay - "Sensacja" debiutującej warszawskiej ekipy Fenomen, co sprawiło, że popędziłem do Empiku na Nowym Świecie, by nabyć swój pierwszy rapowy kompakt.

Do dziś jedną z ewidentnie najbardziej przekatowanych (a przez to porysowanych) płyt w mojej kolekcji, z powycieranym od wszelakich wojaży digipackiem. Ale nie może to dziwić, bo mimo upływu lat wciąż ten krążek chłonie się w całości z uwagą i zajawką.


Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-01-16 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)


"Słyszałeś już Fenomen, ale nie wiesz co Cię czeka" nawijał Żółf w klasycznej "Sensacji". Ja faktycznie nie wiedziałem, że czeka mnie jedna z najbardziej pozytywnych niespodzianek ostatnich miesięcy. Jako wychowanek składu z Yelonek z radością informuję was, że dwa dni temu do sieci trafił trailer nadchodzącego klipu Żółfia zatytułowany "Powrót", w którym gościnnie pojawi się Pihu. Zwiastun możecie obejrzeć powyżej. Wszystko cacy, jaram się, ale ja się jeszcze zapytam co z tym powrotem Feno na dekadę "Efektu"?