Ekonom

Ekonom

dodano: 2015-06-15 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 28)

Wczoraj przybliżając naszą szaloną symulację mającą wprowadzić Was w główny etap tegorocznych Młodych Wilków pisaliśmy:

"Wyobraziliśmy sobie taką hipotetyczną sytuację. Jest rok 2001, w redakcji magazynu (bo przecież jeszcze nie serwisu internetowego) Popkiller pada pomysł "zróbmy akcję Młode Wilki, zbierzmy najciekawsze nowe twarze, talenty, które obecnie wchodzą na poważnie na scenę i poświęćmy im jeden numer naszego czasopisma!". Bingo!

Jednak nie chodzi o stosowanie się do tradycyjnej zasady "Mądry Polak po szkodzie" i udawanie ekspertów w oparciu o przyszłe osiągnięcia danych artystów, nawet jeśli w tamtej chwili nic ich nie zapowiadało. Nie. Staraliśmy się oprzeć na sytuacji z danego roku, wiedzy z danego roku oraz tym, jak malował się potencjał konkretnych MC. To, czy później stali się ikonami, zaliczyli równię pochyłą, czy przepadli całkowicie, nie miało dla nas znaczenia. I to chyba ciekawsze, bo niczym przegląd Freshmanów XXL'a "parę lat po", pokazuje jak różnie układają się kariery, a nie zbiera największe gwiazdy z danych lat."

Dziś pora na pierwszą odsłonę - sprawdźcie kogo wybralibyśmy w roku 2001, również opisy tworzone są z perspektywy danego roku!

video dnia
dodano: 2013-08-30 18:24 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Planet ANM / EljotSounds - Nie odchodzę (gościnnie Bonson, Ekonom) Official Video

Dlaczego: Świeża krew ze Szczecina i legenda ze Stolicy, czyli collabo na linii Planet ANM-Bonson-Ekonom. Klimatycznie, ciekawie i refleksyjnie. Ostatnie sztuki preorderu "Pasa Oriona" dostępne są tutaj.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-03-24 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Nieoficjalne informacje w tej kwestii krążyły już od dawna - teraz mamy info w pełni potwierdzone. "Zdradzę, że od kwietnia zaczynam pracować nad swoją solową płytą, która zostanie nagrana, zmixowana i zmasterowana u Noon'a. Będzie się działo" napisał Ekonom na swoim profilu FB. Oznacza to, że jeszcze w tym roku możemy oczekiwać pierwszego solo w dorobku członka Fenomenu! Nie wiem jak wy, ale ja jestem mega ciekaw tego projektu. Poniżej solowy numer Ekonoma z kultowego ze wszech miar "Efektu".

Tagi:
video
dodano: 2012-12-13 16:00 przez: Step Records (komentarze: 6)

11. Onar ft. Ekonom - Przez wizjer (prod. Złote Twarze)

Dlaczego: Przed Wami czwarty oficjalny klip promujący ostatni solowy album Onara pt. „Przemytnik Emocji”. W numerze „Przez wizjer” gościnnie udzielił się Ekonom, członek legendarnej formacji Fenomen. Jest to jedna z jego nielicznych gościnnych zwrotek, na przestrzeni kilku ostatnich lat. Za produkcję bitu odpowiadają zaś Złote Twarze. Teledysk to dzieło ekipy Serwus Media. Całość powstała przy wsparciu firmy OSW. 

recenzja
dodano: 2012-09-07 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)
Nie do wiary, że to już 11 lat od kiedy po ukończeniu podstawówki na przedgimnazjalnych koloniach zajarałem się "Konfrontacjami" Kalibra 44, a po powrocie zacząłem intensywnie słuchać nie istniejącej już Radiostacji. Tam moją uwagę przykuł wrześniowy powerplay - "Sensacja" debiutującej warszawskiej ekipy Fenomen, co sprawiło, że popędziłem do Empiku na Nowym Świecie, by nabyć swój pierwszy rapowy kompakt.

Do dziś jedną z ewidentnie najbardziej przekatowanych (a przez to porysowanych) płyt w mojej kolekcji, z powycieranym od wszelakich wojaży digipackiem. Ale nie może to dziwić, bo mimo upływu lat wciąż ten krążek chłonie się w całości z uwagą i zajawką.


Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2012-01-29 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)
Przyznam, że od momentu ujrzenia tracklisty "Taki Będę" nie mogłem doczekać się numeru "Nigdy ci tego nie mówiłem".

Jako wychowanek "Efektu" i odwieczny fan Ekonoma widząc "Endefis feat. Ekonom" nastawiłem się na wehikuł czasu cofający o dekadę. Jeśli też tak macie to dzień przed premierą nowego wydawnictwa Bartosza, Miexona i 1z2 warto przypomnieć sobie numer "Punkt widzenia", który znalazł się na debiutanckim materiale Endefisów (swego czasu przedstawionym w Przegapifszy).