Eis

Eis

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-11-21 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Pierwsza od ponad dekady zwrotka Eisa odbiła się w środowisku dużym - i w pełni zrozumiałym - echem. Rano pisaliśmy Wam, co miał na jej temat do powiedzenia Bezczel, teraz parę słów od siebie dorzucił Onar.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-11-21 12:29 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Zdecydowanie najbardziej sensacyjną wieścią ubiegłego tygodnia w polskim rapie był powrót Eisa i jego gościnna zwrotka u PRO8L3M'u. Dziś emocjonalnym komentarzem z tym związanym podzielił się Bezczel.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-11-15 11:16 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)

Gdzie jest Eis? To pytanie zadają sobie od ponad dekady fani rapu w całym kraju. Przez ten czas Eis odezwał się jedynie w rozmowie do "Antologii Polskiego Rapu", a teraz Oskarowi i Steezowi udało się to, czego nie dokonał nikt od czasu Włodiego i numeru "Mam siłę" - namówili zaginioną legendę do nagrania gościnnej zwrotki!

Eis pojawił się w specjalnym winylowym remiksie "Dr Melfi", jako ukryty featuring!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2016-05-02 15:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

"Gdzie jest Eis?" to jedno z najczęściej powtarzanych w środowisku pytań i to od ponad dekady. Nowe światło na całą sytuację rzuca legendarny Krzysztof Kozak, KNT, szef wytwórni RRX...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-04-01 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)

To pytanie spędza sen z powiek słuchaczom rapu od ponad dekady. Teraz wątek postanowił wyjaśnić TVN w swoim nowym serialu detektywistycznym!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-11-28 14:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wczoraj do sklepów trafił Prosto Mixtape Cztery, wieńczący obchody XV-lecia warszawskiego labelu i zawierający sporo ciekawych kooperacji. Trochę szczegółów odnośnie sposobu prac nad płytą zdradził właśnie Sokół...

dodano: 2015-06-15 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 28)

Wczoraj przybliżając naszą szaloną symulację mającą wprowadzić Was w główny etap tegorocznych Młodych Wilków pisaliśmy:

"Wyobraziliśmy sobie taką hipotetyczną sytuację. Jest rok 2001, w redakcji magazynu (bo przecież jeszcze nie serwisu internetowego) Popkiller pada pomysł "zróbmy akcję Młode Wilki, zbierzmy najciekawsze nowe twarze, talenty, które obecnie wchodzą na poważnie na scenę i poświęćmy im jeden numer naszego czasopisma!". Bingo!

Jednak nie chodzi o stosowanie się do tradycyjnej zasady "Mądry Polak po szkodzie" i udawanie ekspertów w oparciu o przyszłe osiągnięcia danych artystów, nawet jeśli w tamtej chwili nic ich nie zapowiadało. Nie. Staraliśmy się oprzeć na sytuacji z danego roku, wiedzy z danego roku oraz tym, jak malował się potencjał konkretnych MC. To, czy później stali się ikonami, zaliczyli równię pochyłą, czy przepadli całkowicie, nie miało dla nas znaczenia. I to chyba ciekawsze, bo niczym przegląd Freshmanów XXL'a "parę lat po", pokazuje jak różnie układają się kariery, a nie zbiera największe gwiazdy z danych lat."

Dziś pora na pierwszą odsłonę - sprawdźcie kogo wybralibyśmy w roku 2001, również opisy tworzone są z perspektywy danego roku!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2015-02-07 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 16)

Pytanie "Gdzie jest Eis?" mimo upływu lat wciąż jest na ustach słuchaczy z całej Polski a z uwagi na numer "07.02.83" rokrocznie powraca też w dniu kolejnych urodzin ex-rapera. Szum w Sieci robiły nawet zdjęcia Eisa uchwyconego parę lat temu na rapowych imprezach w Wwa (powyżej), co powiecie więc na to, że Marcinowi Flintowi udało się po latach namówić współtwórcę Elemera na krótkie zwierzenia?

dodano: 2012-08-02 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 17)
Mimo, że nie należę do osób, które uważają "Gdzie Jest Eis" za bezsprzeczny numer 1 w polskim rapie (wiadomo - czołówka, ale "Muzyka Poważna" jest jak dla mnie poza zasięgiem) to jest w tym coś, że naprawdę mało która płyta jest aż tak odporna na muzyczne starzenie się. Niedługo 10 rocznica premiery... a wciąż nikt nie zrobił w tej stylistyce czegoś dorównującego Eisowi.

Gdy niedawno odpaliłem "Teraz Albo Nigdy" złapała mnie pewna refleksja - czy dziś raperzy dojrzewają wolniej? Często brak prawdziwie życiowych (wolnych od znanych każdemu banałów) treści i konkretnych tekstów u około 18-20-letnich MC tłumaczy się tym, że "przecież są młodzi, wystarczy, że mają flow, treść przyjdzie z czasem". Kontrast zauważa się dopiero, gdy zestawi się to z tym, co w wieku nastoletnim nawijali choćby Mes czy Eis. W końcu od 1983 do 2003 upłynęło właśnie 20 lat i nijak nie da się tego zmienić...

kategorie: Hip-Hop/Rap, Rankingi
dodano: 2012-07-28 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 43)
Wreszcie dotarła do nas właściwa wakacyjna pogoda, a wraz z nią plażowe plenerowe melanże, w których pobyt w klubie staje się jednym z etapów a nie głównym punktem programu. A skoro klub dopiero potem to konieczna staje się odpowiednia muzyka, wkręcająca ludzi we właściwy melanżowy klimat. Co więc odpalić gdy spotykacie się razem, towarzystwo jeszcze nie jest wystarczająco rozgadane a pierwsza butelka dopiero zaczyna się opróżniać? Oto mała podpowiedź, pozbawiona miejsc i nie będąca rankingiem naj naj naj ever, tylko gorącą 17 numerów, które do wspomnianej wyżej atmosfery pasują idealnie. Kolejność alfabetyczna, playlista pod spodem.