Eis puszcza nowy numer - finał reedycji "Gdzie jest Eis?"!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-18 00:13 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)

"To ostatni numer z płyty „Gdzie jest Eis?”. Nagrałem go w 2020 roku z Eisem z 2003 roku. Druga zwrotka pochodzi z nie skończonego kawałka nagranego 17 lat temu na „Gdzie jest Eis?”. Muzykę wyprodukował NOON. Do usłyszenia." - czytamy w opisie utworu. Sprawdźcie więc co u Eisa, który finalnie postanowił wrzucić też aktualne zdjęcie, choć z dobrze znanego miejsca!

"Ty urodziłem się w Polsce, tu gdzie zimy już nie są za ostre, chłopaki mają forsę" – rapuje Eis po 17 latach od debiutu, w utworze Astra zamykającym płytę "Gdzie jest Eis?". "Astra" to dwie zwrotki Eisa nagrane w odstępie 17 lat na przestrzennym, nowoczesnym bicie NOON-a.

Muzyczne spotkanie po latach Eisa i NOON-a to szczera, emocjonalna podróż z roku 2020 do 2003. Zwrotka z 2003 nie trafiła na oryginalną płytę, ale zachowała się w archiwum rapera. Zwrotka z 2020 roku została nagrana przez Eisa w studiu NOON-a w minione lato. Eis w 2020 roku rapuje o nagrywaniu płyty i młodości, która zostanie na Bielanach jak JWP. Odpowiada mu pewny siebie dziewiętnastolatek, dla którego perspektywą jest warszawski Bristol - 8 mil stąd – i życie jak bieg na setkę. Pokoleniowy dialog Eisa z Eisem, NOON zaaranżował we właściwy sobie sposób – nie idąc na skróty.

"Moja współpraca z Jackiem jest zawsze incydentalna i intensywna. W 2003 Jacek przejął ostatni bit z Muzyki Klasycznej Pezet/Noon, a 17 lat później zagospodarował kompozycje, która ma jeszcze bogatszą historię. Można powiedzieć, że nigdy nie stworzony projekt EIS/NOON objawia się w nieoczekiwanym miejscu i czasie. Połączenie zwrotek tego samego rapera z zakresu 17 lat w jedynym numerze było niesamowitym i unikatowym pomysłem. Brutalistyczny, kosmiczny bit okazał się dla tego zabiegu najlepszym tłem." – mówi o współpracy NOON.

"Astra" jest ostatnią premierą w ramach reedycji płyty "Gdzie jest Eis?". Płyta dostępna jest w dwóch odsłonach: zremasterowanej przez NOON-a wersji oryginalnej oraz rozszerzonej wersji z remixami z 2020 roku. Na zaproszenie Eisa, remixy przygotowali: Szpaku, Bedoes, Oskar i Otsochodzi. Wydawcą albumu jest Lajka Local Corp., w kooperacji z Def Jam Recordings Poland. Producentem wykonawczym wydawnictwa jest Rafał Grobel. Premiera płyty zaplanowana jest na 15 stycznia.

***

Qu
I co gościnka eisa u eisa zjadła wszystkie inne. Peace out
18 GRUDNiA
01:50 7 Dał Radę , stara zwrotka z 2003 DOBRA i te świeże też
Tomasss
Najlepszy kawalek jaki slyszalem od 2003
Anonim
To chyba mało muzyki słuchasz w taki razie zimku
Eelloo
Ale się zmienił na ulicy bym nie poznał. Bardzo fajna cała akcja marketingowa, brakuje jednak np. vnm na traku
w
biorąć pod uwagę historię to VNM narracyjnie pasowałby extra, ale VNM teraz jest za cienki i za słaby marketingowo skończyłsię to go def jam nie chciał
polski rap gówno
jak dotąd to szpaku najlepszy feat dał, eis drugi, a reszty nawet nie słuchałem
Real HH 90
O kurwa nie poznałem Eisa na zdjęciu ja pierdolę jak ten czas zmienia ludzi w 2003 r Eis inaczej wyglądał ale to było 17 lat temu a 2093 r to był rok w rapie teraz nie ma tego klimatu co wtedy szkoda ale takie życie.
thfdhmyk
Nie kumam fenomenu tego cienkiego jak dupa węża typa... rymy przeciętne, głos, charyzma - cienko, ale kurwa tego że nie wchodzi w tempo to już kurwa nie zniese... rozumiem że są goście co się koniują pod grube baby ale przecież to nie jest większość
Real HH 90
Czego nie kumasz gościu jesteś z gimbszy cienki to ty jesteś koleś piszesz że rymy przeciętne głos i charyzma cienko widać że nie jesteś z tej epoki co ja gościu Eis w tamtym czasie Rozpierdol miał i ma do tej pory jak nie znasz jego twórczości to po H się tak pocisz się tu jak nie znasz to nie twój klimat i widać po twojej pisowni że urodziłeś się wtedy gdy Eis już był znany a ciebie jeszcze nie planowali na świat.
plecypezeta
Co to za lamus ? Dawaj news o prawdziwym rapie dajcie coś od queby, bediego albo smoły elo
Anonim
Lamus to z ciebie jest gimbie dla ciebie prawdziwy rap to Quebo, Bedoes albo Smolasty no KURWA to masz pojęcie o prawdziwym rapie porażka.
Anonim
Ja Eisowi już dziękuje, kiedyś był dobry teraz mógł dać coś nowego, mógł zrobić normalną reedycję to on daje jakieś remixy z wackami na których akurat jest moda. Szkoda na to czasu.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>