Pelson

Pelson

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2024-05-07 19:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 25)

Beef Peja vs Parias to jedno z ważniejszych starć w historii polskiego rapu. Dziś wypada (odnotował to serwis RapCelownik) 14. rocznica odpowiedzi Rycha, który z tej okazji postanowił pokusić się o krótki komentarz.

kategorie:
dodano: 2024-03-22 09:26 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 1)

"Siemanko tu Pelson Przed Wami moja nowa płyta pt. "LINIE RYTMICZNE EP" - 6 premierowych utworów wyprodukowanych przez SoSpecial."

dodano: 2024-02-24 17:00 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

Kolejny tydzień pełen premier - tym razem więcej działo się w singlach, gdzie dostaliśmy wspólny numer Malika z Lil Tjayem, osobisty singiel od Hinola, a także powroty Zeusa, Sariusa i Pelsona. Nowe single dostarczyli też Bonus RPK, Małach/Rufuz, JWP/BC, Nikoś, Smolasty & Roxie Węgiel, Kacper HTA x ReTo, White Widow, Kobik, FonTam czy Kwiatek Haze z Hałastry. Mamy dla Was 3 płyty oraz prawie 30 singli!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2024-02-22 07:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 7)

Pelson ogłaszał zakończenie kariery w 2017 roku, jednak zaznaczał wtedy, że jedna z płyt Molesty Ewenement nazywała się "Nigdy nie mów nigdy"... no i po długiej przerwie okazuje się, że znów chwycił za mikrofon!

Tagi:
dodano: 2021-11-20 10:30 przez: Kontakt (komentarze: 7)

Nieco ponad 10 lat temu świat ujrzał pierwszy i jedyny do tej pory album zespołu Parias - warszawskiego zespołu hip-hopowego, w którego skład wchodzi trzech warszawskich - Włodi, Pelson i Eldo. Wydawnictwo ukazało się 30 kwietnia 2011 roku. Na płycie znajdziemy gościnne zwrotki raperów takich jak Małolat, Małpa czy Pyskaty. Album został przyjęty przez środowisko bardzo dobrze, a sam skład został na długo zapamiętany przez beef z Peją, z którego obustronne dissy są do dziś uznawane za jedne z najlepszych w historii polskiego rapu.

dodano: 2020-05-11 23:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Najgłośniej dziś o Hot16 od Prezydenta Dudy, ale i w środowisku rapowym tempo nie maleje. Znów mamy mnóstwo ciekawych powrotów - od Pelsona, Tymona (jako Techland) i Łyskacza po 2stego, Tostera czy Wicia. Zwrotkę podrzuciły WdoWA i Guova, ale także Kacper HTA, Augustyn, Tymin czy ekipa TWP.

Spoza świata rapowego - są Natalia Szroeder, Piorun czy Stachursky. A czeską drabinkę zainaugurował Yzomandias.

video
dodano: 2018-03-23 11:48 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

23 marca 1998. To już 20 lat od kiedy światło dzienne ujrzał "Skandal" Molesty, swoisty kamień węgielny pod fundamenty warszawskiego rapu, jak i całego nurtu ulicznego. Album kultowy, znany na pamięć, notujący niezliczone follow-upy i inspirujący mimo swojej surowości kolejne pokolenia. Postanowiliśmy zapytać kilka osób z różnych muzycznych światów i pokoleń o to, co znaczył dla nich Skandal - sprawdźcie nasz krótki dokument, w którym swoimi wspomnieniami podzielili się Włodi, Sokół, Pono, Fu, Kosi JWP, Ras (Rasmentalism) oraz Jan-Rapowanie!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-10-01 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"To połączenie przez historię, która jest już za nami to fajny moment na powiedzenie sobie: dobra, już starczy" - stwierdził Pelson zdradzając po premierze wspólnego numeru z Otsochodzi "Szacunek za klasyk", że był to ostatni nagrany przez niego numer. Pjus doprecyzowuje jednak, że przed nami premiera jeszcze jednego tracku z udziałem członka Molesty Ewenement...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2017-09-29 21:11 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

Wygląda na to, że wydany na 20-lecie wydarzeń z 28.09.97 "Szacunek za Klasyk" to ostatnie rapowe słowo w bujnej i pełnej dokonań muzycznej karierze Pelsona. Ogłosił to oficjalnie sam raper.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-09-28 21:28 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

#Szacunekzaklasyk to wspólny utwór Otsochodzi i Pelsona będący hołdem dla klasycznego rapu, wyprodukowany przez SoSpecial i oskreczowany przez DJ'a Qkla. Patronem projektu jest Reebok Classic. W utworze, jak i w klipie znajdziecie wiele nawiązań do lat 90. Wideo przenoszące w czasie to dzieło w reżyserii Ani Bystrowskiej i Alana Willmanna ze zdjęciami Patryka Kina wyprodukowane przez kriskeja.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2017-03-11 17:55 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 20)

"Wybieram się w podróż, trochę inną niż muzyczna. Jestem właśnie w takim przełomowym momencie, w trakcie podejmowania decyzji. Kto wie, to jest może ostatnie spotkanie ze mną na żywo w hip-hopie." - powiedział Pelson w rozmowie z Flintem w Hip Hop TV. Członek Molesty dodał też, że jeśli ostatecznie zdecyduje się na zakończenie kariery, ogłosi to oficjalnie.

wydarzenie
dodano: 2016-11-11 16:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Zbliża się największy Śląski Rap Festival w historii - 17 grudnia w katowickim Spodku świętowane będzie 20-lecie śląskiego rapu. Wystąpią m.in. Kaliber 44, Pokahontaz, Miuosh, Grubson, O.S.T.R., donGURALesko, Ten Typ Mes i Tede. W specjalnym repertuarze raperzy zagrają swoje największe hity, a o aranżacje zadbają FDG Orkiestra, muzycy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Górnicza Orkiestra Dęta. Poza koncertami organizatorzy zaplanowali bitwę freestyle'ową, pokazy beatbox oraz premierę filmu dokumentalnego o dwudziestoleciu śląskiej sceny rapowej.

wydarzenie
dodano: 2016-05-19 21:44 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Nad spaloną rapem małopolską ziemią zebrały się czarne chmury. Uzbrojona po złote zęby banda bezwzględnego DJ'a Chestera terroryzuje nękany brudnym, południowym klimatem Kraków. Zdesperowani mieszkańcy licząc na jakąkolwiek pomoc zaczęli rozsyłać listy gończe...

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2016-04-17 19:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 6)

„Bumelant” to nazwa nowego albumu Pelsona, członka legendarnej ekipy Molesta oraz Parias. Krążek zawierający 10 premierowych nagrań został wyprodukowany przez duet The Returners, Torta, Fleczera, Boneza i Gedza. Album dostępny jest w przedsprzedaży na preorder.pl w limitowanej edycji DELUXE 2CD. Premiera 13 maja. Artysta opublikował już pierwszy klip promujący krążek. Video do numeru "Rytm serca" dostępne poniżej.

Tagi:
video dnia
dodano: 2015-11-14 02:16 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Dlaczego: „Katharsis" to drugi singiel Gedza z nadchodzącej płyty "Ameba", której premiera planowana jest na początek 2016 roku. Gościnnie w utworze pojawia się Pelson. Muzykę do utworu stworzyli Robert Dziedowicz oraz Henson, za mix i mastering odpowiedzialny jest Grrracz. Produkcją wideoklipu zajęła się grupa Nixon Production.

Tagi:

Strony