Chada

Chada

współpraca płatna
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2024-06-28 15:00 przez: Redakcja (komentarze: 3)

Wczoraj pisaliśmy Wam o tym, że swoje 15-lecie obchodzi debiut Chady - jedna z najważniejszych płyt w polskim ulicznym rapie. Z tej okazji na rynku ukazuje się specjalne winylowe wydanie "Procederu" wzbogacone o dwa remiksy, a dodatkowo po raz pierwszy materiał ten pojawi się na kasecie.

Tagi:
współpraca płatna
dodano: 2024-06-27 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

Tak, tak, to już 15 lat od czasu, gdy na rynku ukazał się "Proceder", czyli fonograficzny debiut śp. Tomasza Chady. No, może nie do końca to debiut, bo raptem 6 lat wcześniej ukazało się przecież solidne (choć pod względem niektórych bitów może nienajlepiej się starzejące) "O nas dla was", czyli owoc współpracy z Pihem. Tak czy siak, "Proceder" był niewątpliwie debiutem solowym, choć przecież tytuł ten stanowił jednocześnie przebrzmiewającą gdzieniegdzie nazwę zespołu - duetu współtworzonego już od lat 90-tych z Kaczym, co pozwala sądzić, że zapewne pierwotnie również miał to być projekt niesolowy. Taki paradoks.

video
dodano: 2021-11-14 00:19 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Przytaczaliśmy Wam dopiero co historię znajomości Tedego i Chady, a teraz mamy dodatkowo sentymentalną podróż do tamtych lat. Z okazji 20-lecia "S.P.O.R.T." TDF opublikował teledysk do numeru nagranego ku pamięci Chady, nazwanego po prostu "Tomasz". Klimatyczne video i oldschoolowy klimat!

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-11-12 14:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 9)

Tede i Chada pochodzili z różnych światów, ale poprzez muzykę złapali wspólny kontakt. Ostatnio TDF wrzucił niepublikowany numer Chady na swoim bicie, teraz opowiedział trochę o kulisach ich znajomości w rozmowie z newonce.

Tagi:
dodano: 2021-10-27 08:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 1)

O północy w streamingach pojawiła się wyjątkowa niespodzianka dla fanów Chady. Pełna wersja niepublikowanego dotąd utworu "Dla niej", którego skrawek mogliśmy usłyszeć w promomixie "Procederu", co wskazuje, że kawałek ten powstał w trakcie sesji nagraniowych do klasycznego debiutu warszawskiego rapera.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-10-13 21:24 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 8)

Dziś ukazała się książka "Za drinem drin. Za kreską kreska" opowiadająca o historii wydawnictwa RRX... i już w dniu premiery robi się wokół niej gorąco, a DJ 600V zaprzecza, że przedstawiona tam sytuacja z jego udziałem faktycznie miała miejsce.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-01 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Na Facebooku śp. Tomasza Chady pojawiło się specjalne ogłoszenie, w którym pojawiła się zapowiedź tajemniczego projektu o zmarłym raperze. Oprócz tego, autor posta zwrócił się do fanów Chady o pomoc.

dodano: 2021-08-25 21:43 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Wczoraj Tede poinformował fanów, że znalazł nieopublikowany numer Chady w swoim archiwum. Trzy godziny temu szef Wielkiego Joł wrzucił ten numer na swojego Instagrama. 

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-08-25 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Takiej informacji raczej nikt się nie spodziewał! Tede poinformował późnym wieczorem fanów, że znalazł w swoim archiwum nigdy niewydany numer śp. Tomasza Chady na swoim autorskim podkładzie. 

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-05-31 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

ZBUKU i Chada razem z Bezczelem mają na koncie wspólny album "Kontrabanda: Brat Bratu Bratem", a prudnicki raper i zmarły 3 lata temu warszawski weteran zdążyli nagrać wiele wspólnych numerów. Teraz okazało się, że panowie mieli w planach nagranie wspólnego krążka.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-04-18 14:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Kaczy i Chada pod koniec lat 90 tworzyli duet Proceder, który pojawił się m.in. na "Skandalu" Molesty. W wywiadzie dla newonce'a z okazji premiery swojego debiutu "Drill Prawda Kumple" Kaczy zdradził, czemu duet nigdy nie nagrał wspólnego albumu.

video
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-03-20 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Z okazji 3 rocznicy śmierci Chady zaprosiliśmy jego najbliższych współpracowników do godzinnego streamu, na którym wspominaliśmy wspólnie legendarnego rapera. W trakcie transmisji Kuba Krok ze Step Records przyznał również, że Tomek zostawił po sobie zeszyty z tekstami, których nie zdążył nagrać - poprosił także fanów o rady, w jaki sposób najlepiej wykorzystać te materiały, tak by uczcić pamięć Chady.

ZBUKU oraz RX także opowiedzieli nam co zostawił po sobie raper, jakie były jego niezrealizowane plany oraz jaki muzyczny hołd planują mu jeszcze złożyć.

Tagi:
video
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-03-17 19:12 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Jutro wypada 3 rocznica śmierci Tomasza Chady - z tej okazji połączymy się dziś wieczorem na żywo z jego najbliższymi współpracownikami, Zbukiem, RX'em i Kubą Krokiem ze Step Records, którzy wspólnie z Hirkiem Wroną powspominają Tomka i porozmawiają o jego osobie oraz muzycznym dorobku... Zapraszamy też do dzielenia się wspomnieniami w komentarzach, będziemy na bieżąco śledzić. Specjalne wydanie Magazynu Popkillera już dziś o 21:30!

video
dodano: 2020-11-16 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Zgodnie z zapowiedziami RX'a otrzymaliśmy ostatni nagrany singiel Chady. Promuje on nadchodzący album kompilacyjny Step Records, "Prima Sort". Kawałek początkowo w ogóle nie miał refrenu, jednak RX zdecydował się pociąć wokale. Ciekawostką jest też, że singiel został nagrany, gdy Tomasz Chada miał druty w szczęce i miał znaleźć się na nigdy nie zrealizowanej kontynuacji "Recydywisty".

Tagi:
dodano: 2020-11-13 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Step Records i RX Produkcja zapowiadają ciekawą niespodziankę dla fanów Tomasza Chady. 16 listopada ukaże się ostatni numer rapera, nagrany za życia zatytułowany "Jak nie być szczęśliwym". O procesie powstawania utworu opowiedział wieloletni producent Chady, RX.

Strony