Krzysztof Kozak

Krzysztof Kozak

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-11-05 11:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 0)

Książka "Za Drinem Drin" odbiła się sporym echem, a Krzysztof Kozak zapowiadał, że to tylko część jego wspomnień. Tym razem kultowy wydawca rozpisał się jeszcze bardziej, bo jego druga książka ma aż 800 stron!

dodano: 2021-11-14 17:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wczorajsze wielkie pogodzenie Tedego i Borixona będziemy jeszcze długo wspominać, tak jak czekać na efekty dołączenia Tedego do chillwagonu. A jaka jest historia tej legendarnej, przerwanej i reaktywowanej przyjaźni? Opowiedział o tym przed naszą kamerą Krzysztof Kozak.

dodano: 2021-10-19 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W ubiegłym tygodniu na naszych łamach pojawiła się godzinna rozmowa Hirka Wrony z Krzysztofem Kozakiem, związana z premierą książki "Za drinem drin. Za kreską kreska", opowiadającej o historii RRX. Jak się okazuje - pierwotnie wydawca planował wypuścić film i napisał nawet do niego scenariusz!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-10-16 21:30 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 0)

Nie ustaje dyskusja wokół wydanej w tym tygodniu ksiązki "Za drinem drin. Za kreską kreska" autorstwa Krzysztofa Kozaka i Huberta Kęski. Najpierw zawartą tam historię z Chadą i swoim udziałem skomentował DJ 600V, a teraz Peja wskazuje na elementy, które rozmijają się z tym jak on pamięta dane zdarzenia.

dodano: 2021-10-14 17:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)
zdjęcie z książki "Za drinem drin. Za kreską kreska"

W poniedziałek ukazała się na naszych łamach godzinna rozmowa Hirka Wrony z Krzysztofem Kozakiem. W trakcie wywiadu była z nami córka Krzysztofa, Klaudia Kozak, która w trakcie gdy dyskusja dotykała kwestii prywatnych i rodziny KNT... postanowiła włączyć się do rozmowy, rzucając swoją perspektywę na treści opisane w książce "Za drinem drin. Za kreską kreska", jak i na całą historię RRX i kulisy zarządzania wytwórnią przez swojego ojca.

Jak ona ocenia dorobek wytwórni, działania swojego taty oraz książkę, w której KNT nie unika trudnych tematów? Czy ta publikacja to forma spowiedzi przed dziećmi? Wyjątkowa sytuacja, która zdarzyła nam się w wywiadach po raz pierwszy!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-10-13 21:24 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 8)

Dziś ukazała się książka "Za drinem drin. Za kreską kreska" opowiadająca o historii wydawnictwa RRX... i już w dniu premiery robi się wokół niej gorąco, a DJ 600V zaprzecza, że przedstawiona tam sytuacja z jego udziałem faktycznie miała miejsce.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-10-13 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Przez lata wokół kontraktów w RRX narosło wiele mitów, lecz i sam sposób rozliczeń był bardzo nietypowy, o czym wielokrotnie mówili sami artyści. Jak dokładnie to wyglądało?

video
dodano: 2021-10-11 18:32 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

13 października otrzymamy książkę "Za drinem drin. Za kreską kreska", ukazującą bez cenzury kulisy złotych lat wytwórni RRX. Z tej okazji Hirek Wrona usiadł z Krzysztofem Kozakiem na szczerą godzinną rozmowę, poruszającą m.in. tematy początków wytwórni, kulisów umów z artystami, publicznych zarzutów, ale też prywatnych relacji KNT. Do rozmowy w pewnym momencie włączyła się też obecna z nami córka Krzysztofa, Klaudia Kozak, rzucając dodatkową perspektywę na książkę oraz postać swojego ojca.

dodano: 2021-10-10 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Już 13 października ukaże się książka Krzysztofa Kozaka i Huberta Kęski pt "Za drinem drin. Za kreską kreska" (tu preorder), opowiadająca o historii wydawnictwa RRX. Dziś mamy dla Was przedpremierowo fragment, w którym dowiadujemy się jak do polskiego rapu trafił "bauns", który wstrząsnął sceną na przełomie wieków, oferując całkowicie inne podejście do rapu niż to wówczas obowiązujące.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-22 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 8)

Zaliczki w formie samochodów, siatki pełne pieniędzy za albumy, konfrontacje z gangsterami, konflikt z magazynem „Klan”, kulisy Bitwy Płockiej, szalone wyjazdy na koncerty i hardkorowe imprezy, które kończyły się grubymi akcjami z jazdą po pijaku i wciąganiem koksu na czele. 13 października nakładem Wydawnictwa SQN ukaże się książka Krzysztofa Kozaka i Huberta Kęski „Za drinem drin, za kreską kreska”. Słynny wydawca opowie w niej o tłustych latach wytwórni RRX, w której wydawali m.in. Peja, Sokół, Tede, Pezet, Chada, Borixon, Pih czy Onar. Przedsprzedaż ruszyła już pod tym adresem, mamy dla was również fragment książki.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-12-31 17:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

W lutym minionego roku Krzysztof Kozak wraz z dziennikarzem Hubertem Kęską zapowiedział film o historii R.R.X., jednak w lato duet ogłosił, że przed tym wyda książkę o KNT i jego wytwórni. Na ostatnim livestreamie, Kozak przeczytał fragment jej fragment.

dodano: 2020-06-10 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Kawał historii dla fanów polskiego rapu lat '90. Krzysztof Kozak aka KNT, szef klasycznej wytwórni RRX rozpoczął publikację vlogów, w których opowiada jak z jego perspektywy wyglądały pierwsze lata legend polskiej sceny w okresie, gdy wydawali oni u niego. Po odcinku o WYP3 pora na Slums Attack!

dodano: 2020-03-11 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Założyciel wytwórni R.R.X. zapowiadał kilka tygodni temu, że powstanie dokument o kulisach powstawania i działania legendarnego labelu. Jak się okazuje nie będzie to jedyna dokumentalna produkcja, w której KNT ma swój udział.

dodano: 2020-02-11 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

RRX to kawał historii polskiego hip-hopu, a odnośnie tego, co działo się w latach '90 w labelu KNT wciąż krążą legendy. To tam wydawali Tede, Wzgórze Ya-Pa-3, DJ 600V czy Slums Attack... Wytwórnia otoczona była mnóstwem kontrowersji, a Krzysztof Kozak zapowiada teraz odkrycie jej kulisów!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-01-29 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Krzysztof Kozak to bez wątpienia chodząca historia polskiego rapu - a przynajmniej jego pierwszego etapu. To u niego rozpoczynało swe kariery wielu dzisiejszych tuzów, na czele z Peją, Tede czy Borixonem. Do ich muzycznej długowieczności KNT odniósł się w nowym wywiadzie...

Strony