RRX

RRX

dodano: 2020-02-11 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

RRX to kawał historii polskiego hip-hopu, a odnośnie tego, co działo się w latach '90 w labelu KNT wciąż krążą legendy. To tam wydawali Tede, Wzgórze Ya-Pa-3, DJ 600V czy Slums Attack... Wytwórnia otoczona była mnóstwem kontrowersji, a Krzysztof Kozak zapowiada teraz odkrycie jej kulisów!

video
dodano: 2017-12-27 18:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Pora na drugą połowę obszernego wywiadu z Borixonem! A w nim... Czy bardziej NBL pomogło ReTo czy ReTo NBLowi? Czego spodziewać się po "Mołotowie" i kogo BRX zaprosił na swój najnowszy album? Jak zapatruje się aktualnie na hip-hopowe beefy? Jak Borixon wspomina czasy RRX - czy był to najbardziej szalony okres w jego karierze? Co uważa o karierach politycznych Liroya (rozpoczętej) oraz Popka (planowanej)? Co szykuje na 2018 rok wytwórnia New Bad Label? O tych i innych kwestiach poniżej!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-28 14:16 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

"Każdy się pruje, się sadzi, się sapie. Ale przez 10 lat w centrum mogłeś mnie znaleźć bracie". To fragment kawałka z TomB-em "Czarna owca" - ostatniego, który nagrywam na płytę - powiedział Krzysztof Kozak w nowym wywiadzie dla portalu weszlo.com. Założyciel RRX swoją solową płytę zapowiedział ponad dwa lata temu, a jej premiera ma odbyć się w kwietniu tego roku.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-06-25 14:57 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

Wygląda na to, że legendarny Krzysztof Kozak zaczął robić porządki w RRX-owych szufladach, czego efektem może być upublicznienie kilku starych, nieopublikowanych wcześniej nigdzie numerów i zapowiadany przez samego Kozaka winyl. Na pierwszy numer idzie kawałek autorstwa członków Wzgórza Ya-Pa 3. Utwór pochodzi z płyty, która miała się ukazać w 2004 roku nakładem RRX DESANT / FUNDAMENT. Tytuł płyty BORIXON - Szalone wzgórza miał zawierać 7 niepublikowanych utworów Borixona plus 3 remiksy z HAKA. Na prośbę Cameya przesuneliśmy premierę, ale potem w natłoku życiowych zawirowań o niej zapomniałem. Materiał został odnaleziony kilka miesięcy temu przez ziomka buszującego w archiwaliach RRX-u. Jedynym sensownym pomysłem będzie wydanie całości na vinylu i tak też zrobimy. Materiał jest archiwalny i tylko w takiej jakości akurat ten utwór. Jeżeli macie ochote na takie koneserskie skarby to lajkujcie." - pisze szef RRX.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, Video
dodano: 2013-04-02 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Czwarty odcinek przygotowanego przez Krzysztofa Kozaka Archiwum RRX to video, w którym widzimy Chadę, Borixona, 1z2 oraz Pęka pracujących w Studiu Schron nad swoimi materiałami.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, Video
dodano: 2013-03-19 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Wytwórnia RRX i związane z nią albumy to kawał historii polskiego rapu i wątek, który wciąż przewija się w dyskusjach w przeróżnych kontekstach. Teraz KNT postanowił odsłonić trochę materiału zza kulis, w postaci Archiwum RRX, czyli nagrywanych w 2001 relacji ze studia, gdzie powstawały klasyczne krążki z tego labelu. Widzieliśmy już część pierwszą, w drugiej i trzeciej pojawiają się takie postacie jak Pih, Borixon, Onar, WSP, Juras i Franek.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, Video
dodano: 2013-03-07 14:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 9)

RRX Desant, w zasadzie zrzut... Kto nie nawijał tego kawałka napierdolony ten chyba wychowywał się w inkubatorze. Co ja mogę napisać o legendarnej wytwórni Krzysztofa Kozaka, czego jeszcze nie napisano wcześniej? Są jednak takie rzeczy, których o RRX nie wie nikt, albo których nikt dotąd nie widział, a ma je w zanadrzu KNT. W 2001 roku do Studio Schron Kozanostra przyniósł kamerę i zaczął nagrywać sesje raperów jego wytwórni. Dziś, dwanaście lat później postanowił upublicznić te nagrania, a przynajmniej tą ich część, która do publikacji się nadaje. Jeśli chcecie zobaczyć jak od kuchni wyglądały nagrywki np. na Hardkorową Komercję, to jesteście w domu.

Tagi:
dodano: 2012-11-17 15:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 6)

W piątek 16 listopada miała miejsce ogólnopolska premiera sklepowa solowego projektu Czarnego Furiata. Raper związany jest z ciechanowską sceną hip-hopową, gdzie jako jeden z pierwszych stawiał swoje kroki jeszcze w latach 90-tych. Na legalu zadebiutował na polskim rynku muzycznym w ekipie Instynkt z albumem "Kto ma ten przetrwa". Teraz wraca z solowym materiałem pt. "Zaginiony Chłopiec".

dodano: 2012-04-13 13:30 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 8)


Legendarny duet Magiera i L.A. już niedługo wypuści na półki sklepowe najnowszą, czwartą część klasycznej już serii Kodex. Kilka dni temu mogliśmy po raz pierwszy posłuchać singla z gościnnym udziałem Tego Typa Mesa, teraz zaś udostępniono nam do odsłuchu instrumentalny promomix albumu, który przybliża nam ogólny klimat i stylistykę brzmieniową nadchodzącego krążka. Chyba nie muszę was już zachęcać do kliknięcia przycisku 'play' powyżej, prawda? To w końcu White House.