Hajs w RRX - Krzysztof Kozak ujawnia jak wyglądały umowy z artystami

Przez lata wokół kontraktów w RRX narosło wiele mitów, lecz i sam sposób rozliczeń był bardzo nietypowy, o czym wielokrotnie mówili sami artyści. Jak dokładnie to wyglądało?

Krzysztof Kozak nakreśla mocniej temat w ukazującej się dzisiaj książce "Za drinem drin. Za kreską kreska", lecz dodatkowe światło na ten temat rzucił także w rozmowie z Hirkiem Wroną w ramach Magazynu Popkillera.

Jak wyglądały umowy? Jak Kozak rozliczał się z artystami? W jaki sposób dzielono przychody z albumów? O wszystkim KNT opowiada w naszym wywiadzie - wątek umów zaczyna się w 18:25 poniższego filmu.

Sprawdź też: Jak w polskim rapie pojawił się bauns? Wspomina Krzysztof Kozak (tylko u nas)

Krzysztof Kozak - wywiad: początki RRX, umowy z artystami, "Jesteś Bogiem" (Magazyn Popkillera)

Tagi: 

Anonim
W ch mam ten polski hib-hob od dawna i mnie to cieszy ale tą książkę to chyba przeczytam. Na pewno była by lepsza jakby z niej wymazać całkiem postać pdf'a ale cóż, nie można mieć wszystkiego.
Kl@un Szyderca
Możesz sobie Fiodora hejtować - ja też nie lubię ani jego muzyki ani jego persony (jego samego nie znam, więc oczywiście nie wiem ile w tym kreacji a ile samego Jacka) ale prawda jest taka, że to jedna z najważniejszych postaci na polskiej scenie HH, od samego początku aż do dzisiaj. Od początku na luzie, bez tej spiętej d*py jak większość polskich prawilniaków i od początku trzepie z tego duży hajs i się świetnie bawi - i to chyba najbardziej boli wszystkich nienawistników.
Anonim
No widzisz ja mam tak samo. Nie przesadzałbym z tym hajsem, po sporcie może coś tam miał ale później aż do Vanillahajs czyli 2015 był na marginesie, więcej miał niż szaraczki ale jak na rapera to była bieda. On sam mówił że ,,praca w chujowej telewizji'' pomogła mu przetrwać ten czas.
koolrockski
ksiazka napewno ciekawa bedzie , ale jest jedno pytanie ile tam jest prawdy? juz Volt zdementował jego historie
Killarmy
Nie do końca Volt miał rację. Bo jednak Chada chciał od niego kasę. Może wstydzi się przyznać, że mu ją dał.
Kl@un Szyderca
No nie do końca zdementował. Tak to zrobił, że wychodzi na to, że faktycznie Chada go chciał dojechać na hajs. To czy i jak się kiedykolwiek mu "opłacał" tego się nigdy nie dowiemy - ale każdy wie, że Chada to był zwykły bandzior. Teraz Chada nie ma jak skomentować to Volt może sobie poprawiać wizerunek, żeby nie wyszedł na totalną pipkę, zasłaniając się szanowaniem pamięci o zmarłym.
Kl@un Szyderca
No i jeszcze jeden suplement do tej całej sytuacji. Sam VOLT w swoim wywiadzie w trzecim tomie "To nie jest HIP-HOP. Rozmowy" opowiada, nie chcąc wdawać się w szczegóły, jak to na dwa lata wycofał się i musiał dojść do siebie po różnych układach wokołomuzycznych i nie tylko. Było to dokładnie pomiędzy "V6" a "600C". "V6" zostało wydane pół roku po "WRUKWIONE BITY". Niestety, chociaż KNT to jest bajarz i lubi robić z siebie gwiazdę ale tutaj wszystko się zgadza a dementi Volta po prostu łagodzi wydźwięk tematu.
Luciano
Przeczytałem 90 stron książki i ci powiem ze ciekawie sie zapowiada choć domyślam się że to jest trochę ubarwione
Anonim
Coś. Czuję że ta książka będzie tak prawdziwa jak książki massy
Anonim
Peja też wstawił jakiś filmik 11 min i coś wyjaśnia, o co dokładnie chodzi nie wiem, ale na pewno o książkę, znowu coś nie pasuję i wersja Kozaka, na temat jakiegoś tam zdarzenia, odbiega od innych.
Kl@un Szyderca
Filmik Peji bez sensu i od czapy. Co on tam wyjaśnia i na ch..? Nic z tego nie wynika, KNT nagrał mu po pijaku bełkoty ma skrzynkę? Nagrał, bo przecież sam Ski Skład to wrzucił na płytę. No to o co kaman? Jaka to różnica, czy nagrał w środę o 14 czy w kolejny piątek o 21? Żadna. KNT wydał książkę, napisał dużo niewygodnych rzeczy o różnych ludziach, których pewnie nie powinien zdradzać to teraz wszyscy będą mieli ból dupska. O Rychu jest mało, najwięcej o BRX, sporo o Pihu i Tedziku. Czekamy aż Ci coś zaczną zaraz dementować bo teraz trzeba się w internecie tłumaczyć z wszystkiego i nagrywać głupie filmiki w którym się pisze kto komu dał plaskacza i kto się na psach roz...ał, vide Żurom czy inny Sobota. Żałosne.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>