Pjus

Pjus

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, R.I.P.
dodano: 2022-01-26 13:54 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W tym tygodniu pożegnaliśmy Pjusa. Rapera wspominał już Ten Typ Mes w ramach specjalnej audycji, teraz Stasiak postanowił opublikować na swoich profilach emocjonalny i osobisty wpis, oddający hołd Karolowi.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-01-25 00:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Dziś w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe Pjusa, który został pochowany na Powązkach Wojskowych. Na pogrzebie stawiły się tłumy - przyjaciele, raperzy, kibice, także fani. Nie inaczej na ursynowskiej Kopie Cwila, gdzie wieczorem Alkopoligamia zorganizowała nieoficjalne pożegnanie.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, R.I.P.
dodano: 2022-01-21 14:44 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W poniedziałek odbędzie się pogrzeb Pjusa. Alkopoligamia.com postanowiła tego samego dnia zorganizować wieczorem specjalne pożegnanie, na które przyjść mogą wszyscy fani i znajomi Karola.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, R.I.P.
dodano: 2022-01-18 13:16 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Poznaliśmy datę i miejsce pogrzebu Pjusa. Raper spocznie na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.

Tagi:
kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-01-16 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Mało kto może powiedzieć o Pjusie tyle, co Mes. Wieloletni kompan muzyki, dyskusji i życia. Ten Typ prowadzi obecnie swoją audycję "Messin Around" w Radiu Kampus, a ostatni jej odcinek wypadł dzień po fatalnych wiadomościach o śmierci Karola. Całe 75 minut Mes poświęcił właśnie Pjusowi.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-01-15 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Odejście Pjusa spotkało się z ogromnym odzewem w środowisku rapowym, kibicowskim, ale również nie umknęło medykom. Dłuższy wpis wspominający Karola wystosowało Światowe Centrum Słuchu IFPS, na czele z profesorem Henrykiem Skarżyńskim.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, R.I.P.
dodano: 2022-01-14 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Śmierć Pjusa wstrząsnęła środowiskiem hip-hopowym. Raperzy z różnych pokoleń, zarówno bliscy współpracownicy czy znajomi Karola, jak osoby obserwujące go z dystansu oddają hołd na swoich social-mediach.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, R.I.P.
dodano: 2022-01-13 13:41 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Wczoraj środowiskiem hip-hopowym wstrząsnęła informacja o śmierci Pjusa, największego wojownika polskiego rapu, który od blisko 20 lat walczył z poważną chorobą.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, R.I.P.
dodano: 2022-01-12 20:28 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Fatalne wieści z Warszawy. Nie żyje prawdziwy wojownik, walczący od wielu lat z ciężką chorobą Pjus. Informację przekazali Stasiak, Kafar Dix37 czy DJ Hubson.

Tagi:
dodano: 2019-10-19 17:08 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Reprezentant Alkoligamii na swoim Instagramie podzielił się wrażeniami z filmu "Proceder", porównując go w pewnych aspektach do twórczości Patryka Vegi.

Tagi:
video
dodano: 2018-10-26 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Przy okazji 10. lecia wydania albumu „Spaleni innym słońcem” Mes, Pjus i Stasiak wznawiają oba wydawnictwa 2cztery7 (premiera już dzisiaj!). Z tej okazji raperzy spotkali się w kawalerce Mesa, aby porozmawiać o starych karabinach i powspominać „stare dobre”.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Komentarze, News
dodano: 2018-09-25 10:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

"Kto wysyła SMS'y 'I'm back' po każdej operacji, po kolejnych nowych szwach" - pytał kiedyś Mes, a odpowiedź mogła być tylko jedna. Pjus to jeden z największych wojowników polskiej sceny rapowej i człowiek, który naprawdę może być inspiracją i wzorem - wzorem tego jak stawiać czoła życiowych problemom z uśmiechem na twarzy i jak ze wszystkiego czerpać pozytyw. Utrata słuchu to najgorsze co może spotkać rapera i coś przekreślającego na papierze muzyczne życie - jednak nie u Pjusa, który z cyfrowym słuchem nadal nagrywa, gdy mógł to sam, gdy z powodów zdrowotnych nie mógł to o wykonanie tekstów poprosił kolegów (tak powstały "Słowotwóry"). Pjus to przykład jak zmagać się z problemami i jak skakać przez życiowe płotki - nawet gdy okazują się nie tyle płotkiem co wielkim murem.

"Jak już mam ten moment, że odchodzę z rapu I mi krwawi dusza/ to se nagle robię stopkę, stawiam przed oczami Pjusa" - nawinął ostatnio Te-Tris w ciarkogennym otwarciu zwrotki w "Co tu dodać?". I chyba nic nie trzeba dodawać - życzymy zdrowia i również Was, słuchaczy prosimy o wsparcie! Możecie pomodlić się za zdrowie Pjusa, wznieść za nie toast lub po prostu trzymać kciuki - ważne, by kolejny raz dodać mu siły do codziennej walki wśród piętrzących się przeszkód.

Powyżej zdjęcie, które opublikował wczoraj Pjus z dopiskiem "IMBACK jak Mesiwo. nooooo wiec.... mam drugą blizne. no ale jestem cały".

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2018-02-05 12:10 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

W zeszłym roku Pjus wydał jedną z ciekawszych płyt, która pod względem konceptu i wykonania, znacznie różniła się od reszty wydawnictw, ukazując niesamowitą wolę muzycznej walki wbrew skumulowanym problemom. Dziś mamy okazję, dzięki kanałowi Papaya Films i serii "Untitled", przyjrzeć się chorobie reprezentanta Alkopoligamii oraz ujrzeć nieznane dotychczas nagrania z sesji nagraniowej. Krótki film pokazuje jak można przełamywać własne ograniczenia i z nimi walczyć, by spełniać własne marzenia.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2018-01-27 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

O pionierskim, jak na polskie warunki rapowe, projekcie "Słowowtóry" pojawiło się już kilka tekstów. Ghostwriting nie występuje w hip hopie nad Wisłą, no może poza pojedynczymi plotkami krążącymi w kuluarach. Wracając zaś do meritum, tak logistycznie ogarnięte przedsięwzięcie Pjusa, Stasiaka i Witka Michalaka sprawia, że przed ekipą Alkopoligamii zaangażowaną w jego ukończenie należy chylić czoła - tak po prostu. Rzut oka na tracklistę - przekrój uczestniczących raperów, wokalistów, producentów, muzyków - może budzić z jednej strony podziw, a z drugiej prowadzić do obaw i pytań pokroju: czy aby na pewno wszystkie elementy układanki będą się zazębiać, tworząc bardzo dobry krążek. Nic nie poradzę, że właściwie końcową ocenę "Słowowtórów" napisałem w poprzednim zdaniu...

dodano: 2017-12-04 18:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

Polski rap pędzi obecnie jak szalony, a ciekawych materiałów mamy pod dostatkiem. Premiera goni premierę, pomyśleliśmy w związku z tym, że warto co miesiąc oddawać głos naszym czytelnikom, a równocześnie kierować reflektory na materiały, które spotkają się z największym uznaniem - w październiku rozpoczęliśmy więc wybory płyty miesiąca, a jurorami w tej kwestii będziecie Wy, popkillerowi czytelnicy!

Listopad to prawdziwa lawina muzycznych nowości (co zapowiadaliśmy zresztą w tym rankingu)  - zobaczmy więc który album najmocniej przypadł Wam do gustu! Kolejność w ankiecie ustawiona jest wg daty premiery. Głosowanie trwać będzie równy tydzień, zwycięzca zostanie więc wyłoniony 11 listopada!

Strony