Alkopoligamia.com

Alkopoligamia.com

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-12-27 12:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 13)

Ten Typ Mes opublikował wczoraj bardzo gorzki wpis, którym 2 dni po swoich 41 urodzinach podsumowuje miniony rok, nazywając go najgorszym w życiu. Mówi też o tym, że wciąż nie doczekał się aneksu do umowy, dającego mu zarabiać ze swoich płyt.

dodano: 2022-03-31 23:59 przez: Kontakt (komentarze: 0)

"Dzisiaj Karol obchodziłby czterdzieste urodziny. Pewnie byśmy coś wypili, pogadali, albo w gorszej opcji, tak jak rok temu, złożylibyśmy mu życzenia stojąc pod szpitalem z odpalonymi racami. Niestety nie mamy już takiej możliwości, dlatego robimy co w naszej mocy, by Jego muzyka, Jego dziedzictwo, zostało z nami na zawsze i by nikt o Nim nie zapomniał. Dziś udostępniamy Wam „Cały czas Mixtape by Dj Black Belt Greg” czyli kompilację, która pokazuje przekrój działalności muzycznej 2cztery7, czyli też Karola. Posłuchajcie i powspominajcie Pjusa, bo jak sam nawinął „Chce być tam gdzie bit gra” - dla nas byłeś, jesteś i będziesz na zawsze. Toujours vif." - pisze Alkopoligamia.com

wydarzenie
dodano: 2019-03-22 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Sto lat sto lat, niech żyje żyje nam... Parę grubych imprez z okazji urodzin Alkopoligamii już za nami - dziś pora na kolejną, gdzie nie zabraknie atrakcji!

video
dodano: 2016-12-19 16:24 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Wyjątkowy album nagrany przez artystów Alkopoligamii podczas wczasów twórczych we wsi o wdzięcznej nazwie Molza. 10 lat niezależnej oficyny zaowocowało dwudziestoma dziewięcioma wydanymi albumami na wszystkich możliwych nośnikach, od zapomnianych już kaset przez cd, winyle oraz wydania cyfrowe. Cieżko wyobrazić sobie lepszy sposób na uczczenie tego jubileuszu niż specjalne wydawnictwo. Na albumie znajdzie się kilkanaście utworów zrealizowanych od początku do końca w wyjątkowych, mazurskich okolicznościach sprzyjających pracy twórczej. Zarówno muzyka jak i teksty powstawały w niecodzienny sposób, na hamaku, nad stawem czy w pokoju domku letniskowego zaaranżowanego tymczasowo na pomieszczenie studyjne.

recenzja
dodano: 2016-12-05 17:00 przez: Jędrzej Pawłowski (komentarze: 6)

Na ostatnim solowym albumie Tego Typa Mesa „Trzeba było zostać dresiarzem” pojęciem kluczowym była prostota, która objawiała się zarówno w warstwie brzmieniowej, jak i tekstowej. Z wyjątkiem kilku utworów, płyta ta była oparta w dużej mierze o typowo hip-hopowe podkłady, które stanowiły tło dla opisu polskiej rzeczywistości i jej nieodłącznych elementów w postaci Januszy, spiętych dresiar i ochroniarzy Patryków. Pod tym względem „AŁA.” jest pewnym odejściem od ostatniej solówki rapera. Oczywiście Mes nadal stawia siebie w pozycji obserwatora otaczającej go rzeczywistości, lecz tym razem dużo większy nacisk położony został na jego poglądy i punkt widzenia. Muzycznie album ten jest najbardziej alternatywną, a zarazem najmniej hip-hopową rzeczą w dorobku warszawiaka.

dodano: 2016-01-23 15:43 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

W ramach obchodów 5 urodzin Popkillera w rolę dziennikarzy wcielili się nasi goście specjalni, przeprowadzając wywiad z wybranym przez siebie raperem. W pierwszej rozmowie Abelard Giza i Kacper Ruciński porozmawiali z Biszem. Dziś pora na drugą część wywiadu, w którym przed kamerą usiedli Abstrachuje i Ten Typ Mes!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-01-15 18:30 przez: Anonim (komentarze: 13)

Wczorajsze video-oświadczenie Alkopoligamii "tulące" artystów spotkało się z dzisiejszym komentarzem dwójki raperów, których drogi z labelem ostatnio się rozeszły.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-01-14 21:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

W ostatnim czasie dużo działo się wokół Alkopoligamii, a dopiero co o zakończeniu współpracy z wytwórnią poinformował Hade aka Kaietanovich. Czyżby to komentarzem do tej sytuacji było najnowsze video opublikowane przez label?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-01-07 23:37 przez: Anonim (komentarze: 14)

"Decydujemy się zawiesić współpracę z Hade aka Kaietanovichem, który musi ochłonąć, a na pewno ochłonąć od niego musimy my" - mogliśmy przeczytać w noworocznym oświadczeniu Alkopoligamii. Teraz odniósł się do tego sam raper w specjalnym video.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-01-05 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Dostaliśmy obszerny raport z obozu Alkopoligamii, a w nim informacje o planach, zapowiedziach jak i rozstaniach. Będzie nowy album Mesa, będą nowi członkowie, za to zawieszona zostaje współpraca z Hade aka Kaietanovichem, połówką Zetenwupe...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-12-31 18:22 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Jeśli jeszcze nie wiecie, kto odpowiada za bity takich utworów jak “Nie ma szans” Kuby Knapa, “Bejbo” Zetenwupe, “Lotów” Leha czy ostatnio “Możliwości” Mesa to Was naprowadzimy - Wrotas LifeView! Ten młody producent, który szybko wbił się do pierwszej ligi polskiej sceny i zaznaczył swoje miejsce w czołówce niesamowitym talentem, pracowitością oraz charakterystycznym stylem wyda swój debiutancki album nakładem Alkopoligamia.com! To się nazywa dobra informacja na nowy rok!" - ogłasza ekipa Alko'.

Dodatkowo dostajemy wspólny utwór Wrotasa, Mateusza Holaka z Małych Miast, R.A.U. i Tego Typa Mesa...

kategorie: Galerie, Hip-Hop/Rap, Relacje
dodano: 2015-12-05 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

To już 9 lat od kiedy Mes, Stasiak i Witek postanowili powołać do życia prężnie dziś działającą markę Alkopoligamia.com. Ten prawie-że-okrągły jubileusz świętowali wraz z gronem specjalnych gości w wypchanym po brzegi klubie 1500m2. Sprawdźcie fotorelację z tego wieczoru.

dodano: 2015-07-14 15:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

"Niektórzy porównują go do Tylera, The Creatora, Earla Sweatshirta czy innych młodych, amerykańskich raperów, nagrywających brudny, przenikliwy i stawiający się naprzeciw przyjętym normom i zastanemu porządkowi rap. Nie da się go jednak wepchnąć w żadną szufladkę. Ma niesamowite flow, jest w stanie nagrać na niemalże każdym bicie, prostymi słowami potrafi wywrzeć większe wrażenie niż niektórzy raperzy rozbudowanymi konstrukcjami." - czytamy w informacji prasowej. Jest kotem, został Wilkiem, a teraz dodatkowo Żbikiem, bo właśnie oficjalnie wszedł w szeregi Alkopoligamii!

19 sierpnia nakładem wytwórni ukaże się debiutancki album Leha - „Podwórka pytają kiedy płyta”. Co więcej? Już dziś startujemy jej preorder, ujawniamy tracklistę i okładkę. Będzie pozamiatane? My jesteśmy tego pewni, ale niektóre tajemnice muszą jeszcze pozostać tajemnicami. Pierwsze utwory wkrótce, poniżej tracklista. 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-02-04 17:00 przez: Anonim (komentarze: 24)

Spore zaskoczenie i masę komentarzy wywołało ubiegłoroczne odejście Wdowy z wytwórni Alkopoligamia.com. Nawet Ten Typ Mes stwierdził w wywiadzie, że "nie do końca wie, o co jej chodziło". Dziś do tematu odniosła się sama raperka, tłumacząc przyczyny...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-12-31 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Jak co roku mamy dla Was niespodziankę na zakończenie. Jutro, 12 godzin przed końcem roku zapraszamy na nasz kanał Youtube. Upiekł się niesamowity utwór w pięknym składzie." - pisała wczoraj Alkopoligamia. I z lekkim opóźnieniem dostajemy numer.

Strony